انجمن دفاع از قربانیان تروریسم حمله تروریستی در پاکستان و افغانستان را محکوم کرد

 169504885

انجمن دفاع از قربانیان تروریسم در بیانیه‌ای ضمن محکوم کردن حملات تروریستی به مساجد در پاکستان و افغانستان از تمامی فعالان حقوق بشر، سازمان‌های منطقه‌ای و بین‌المللی بویژه دبیرکل و کمیسرعالی حقوق بشر سازمان ملل خواست تا با راهبردی عملی، به آلام طولانی بشر از این جریان شوم پایان بخشند.

 

به گزارش هابیلیان به نقل از ایرنا، در بیانیه انجمن دفاع از قربانیان تروریسم آمده است: بار دیگر سازمان تروریسم با فجایعی جانکاه در پاکستان و افغانستان بیش از سیصد انسان بیگناه را به خاک و خون کشید. این گونه جنایات در ادامه دیگر فجایع مشابه در حمله به مراکز مذهبی و پیروان ادیان، مساجد و  نمازگزاران باز هم نشانگر آن است که ادیان، خود از اهداف اصلی تروریسم کور در جهان معاصر بوده که دین ستیزان آن را راهبری نموده و از این پدیده شوم صرفنظر از عنوان و ملیت، به عنوان ابزاری مخرب بهره برداری می‌نمایند. 

 

در ادامه این بیانیه آمده است: کشتن انسان‌های بی‌دفاع که در حال نماز، دعا و اعمال عبادی هستند، هیچ گونه ارزش سیاسی نظامی نداشته، بلکه استیصال و درماندگی گروه‌های تروریستی و حامیان و تجهیزکنندگان آن‌ها را بیشتر به نمایش می‌گذارد. 

 

انجمن دفاع از قربانیان در این تاکید کرده است: ما معتقدیم که ریشه نزاعات و جنایات در اقتصادهای مبتنی بر فروش تسلیحات نهفته که با تولید هرروزه ناامنی و بی‌ثباتی در بخش‌های مختلف جهان و بویژه منطقه آسیا، در پی کسب منفعت بیشتر از فروش جنگ‌افزار و بمب‌های مخرب بوده و سالیان متمادی است که اینگونه با راهبردی جهنمی زندگی میلیون‌ها انسان را با وحشت و ترس و ویرانی همراه نموده است. 

 

انجمن دفاع از قربانیان تروریسم ضمن محکوم کردن این فجایع و با ابراز همدردی با خانواده‌های قربانیان و آرزوی شفای عاجل مجروحان، از تمامی فعالان حقوق بشر، کارشناسان فرهنگی، مجامع علمی، سازمان‌های منطقه‌ای و بین المللی بویژه دبیر کل و کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد می‌خواهد تا با راهبردی موثر و عملی، به آلام طولانی بشر از این جریان شوم پایان بخشند. 

 

درجریان عملیات تروریستی و حمله به مسجد «امامیه» شیعیان در شهر پیشاور مرکز ایالت خیبرپختونخوا دستکم ۶۰ نمازگزار به شهادت رسیده و ده‌ها نمازگزار دیگر مجروح شدند که حال برخی از آنان وخیم گزارش شده است.


فروردین 1403
شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه 4 شنبه 5 شنبه جمعه
1
2
3
4
5
8
9
10
11
12
16
17
18
19
20
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان