امام جماعت مسجد «مولای متقیان» زاهدان که بود؟

1401081317584387626374044

حجت‌الاسلام شهرکی روحانی جوان ۳۲ساله سیستانی از فعالان فرهنگی و اجتماعی سطح شهر زاهدان محسوب می‌شد که مسجد مولای متقیان واقع در بلوار «جمهوری اسلامی» را به محور برنامه‌های فرهنگی، اجتماعی و بصیرتی محل تبدیل کرده بود.

به گزارش هابیلیان به نقل از تسنیم، افراد مسلح ناشناس دوازدهم آبان‌ماه حجت‌الاسلام «سجاد شهرکی» امام جماعت مسجد «مولای متقیان» زاهدان را هنگام نماز مغرب مقابل این مسجد به‌ضرب گلوله کلت به شهادت رساندند.

حجت‌الاسلام شهرکی روحانی جوان 32ساله سیستانی از فعالان فرهنگی و اجتماعی سطح شهر زاهدان محسوب می‌شد که مسجد مولای متقیان واقع در بلوار «جمهوری اسلامی» را به محور برنامه‌های فرهنگی، اجتماعی و بصیرتی محل تبدیل کرده بود.

مردم‌داری و نگاه وحدت‌گرا ویژگی برجسته شهید

1401081317581026626374034

حجت‌الاسلام علی عدالت‌جو از دوستان و همراهان شهید شهرکی با اشاره به اینکه 5 سال با او همکلاس و سه سال هم‌حجره بوده است، درباره فعالیت‌های این طلبه به خبرنگار تسنیم گفت: مهمترین شاخصه شهید شهرکی مردم‌داری و نگاه وحدتی او بود و همیشه دغدغه پیشرفت شهر را داشت. مجلس مردم‌داری در شهر به‌یاد ندارم که سجاد در آن حضور نداشت.

وی افزود: تهیه بسته‌های غذایی حمایتی و توزیع میان نیازمندان از برنامه‌های ثابت این شهید گرانقدر و بچه‌های مسجدش بود. شهید شهرکی در ایام شیوع بیماری کرونا به‌صورت روزانه به پخت سوپ مخصوص بیماران کرونایی و توزیع میان این قشر اقدام می‌کرد.

حجت‌الاسلام عدالت‌جو گفت: مسجد مولای متقیان با حضور شیخ سجاد به محور برگزاری مراسمات مناسبتی مذهبی و سخنرانی‌های تبیینی تبدیل شده بود و به‌دنبال ایجاد این فضای پویا جوانان حضور فعالی در این مسجد داشتند.

وی خاطرنشان کرد: شهید شهرکی از طلبه‌هایی بود که با اهل‌سنت ارتباط می‌گرفت و با اینکه سیستانی بود، به زبان بلوچی کاملاً تسلط داشت؛ من شاهد بودم که چقدر برادرانه و با زبان بلوچی با همسایه‌های اهل‌سنت مسجدش مراوده داشت.
ایشان از فعالترین طلبه‌های شهر بود و با تمام همسایه‌های مسجدش ارتباط زیبایی برقرار کرده بود و تمام کاسب‌های همسایه مسجد ایشان را می‌شناختند و از همین جهت خیلی از اهل‌سنت با با وی آشنایی و ارتباط داشتند.

طلبه فاضل، نمونه و فعال در عرصه‌های مختلف

140108131757384826374024

نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان نیز اظهار داشت: شهید شهرکی از روحانیون فعالی بود که از ایشان جهت نقش‌آفرینی در حوزه‌های علمیه سفیران هدایت و امام صادق(ع) شهر زاهدان دعوت به کار کردیم و ایشان یک طلبه فاضل، نمونه و فعال در عرصه‌های مختلف بود.

آیت‌الله محامی ادامه داد: شهید حجت‌الاسلام سجاد شهرکی در انجام خدمات اجتماعی و رسیدگی به مردم فعال بود به‌نحوی که در دوران کرونا و قبل آن دنبال کمک بود و در فعالیت‌های اجتماعی پیشتاز بود و حتی جوانان زیادی را در مسجد گرد هم آورده و دنبال اشتغال‌زایی برای آن‌ها بود.

وی اظهار داشت: فعالیت‌های شهید شهرکی به اینجا ختم نمی‌شود و ایشان در پاک‌سازی جوانان از اعتیاد نیز نقش‌آفرین بود و مسجدی نمونه و پیشتاز داشتند.

نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان گفت: در غروب روز ولادت امام حسن عسکری(ع) و درب مسجد به فیض شهادت نائل گشت و ما به حال او غبطه می‌خوریم.

امام جمعه زاهدان به بیان سه نکته پرداخت و تصریح کرد: از دست رفتن این نیروها برای جامعه ما خسارت است و امیدواریم خداوند خود این خسارت‌ها را جبران کند و با خون شهید مسیر انقلاب را هموارتر بگرداند.

وی گفت: از نیروهای نظامی، انتظامی و امنیتی خواستاریم با اشراف عملیاتی و پیگیری جدی عاملان این ترور را شناسایی کنند و تحویل مراجع قانونی دهند تا به اشد مجازات برسند و درس عبرتی باشد تا کسی به خود اجازه ندهد به مردم تعرض کرند و ناامنی ایجاد کند زیرا ایجاد ناامنی حرکت در مسیر خواسته‌های دشمن است و همه نیروهای نظامی و امنیتی باید در راستای تأمین امنیت استان تلاش کنند همان‌گونه که تا امروز امنیت قابل قبولی را رقم زدند.

نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: شهادت شهید شهرکی برای همه ما مسئولیت‌آفرین است و اگر تاکنون یک سجاد شهرکی با این‌همه فعالیت داشتیم وظیفه همه مردم با پیشتازی روحانیون و طلاب این است که تلاش کنند به‌جای یک سجاد چندین سجاد تحویل حوزه‌ها علمیه دهند و ده‌ها سجاد شهرکی تربیت شوند و اگر یک مسجد مولای متقیان بود همه مردم، اعضای هیئت امنا، کانون فرهنگی مساجد و بسیج تلاش کنند به‌کوری چشم دشمن ده‌ها مسجد مولای متقیان درست شود.

آیت‌الله محامی گفت: دشمن با چنین اقداماتی به‌دنبال آن است که چنین نیروهای شایسته‌ای را از ما بگیرد و بهترین انتقام تکثیر فعالیت‌های شهید در جامعه و در مساجد است.


مطالب پربازدید سایت

جدیدترین مطالب

سیدمحمدجواد هاشمی‌نژاد، دبیرکل بنیاد هابیلیان

لزوم بازنگری در فهرست شهدای ترور کشور

همزمان با سالگرد عملیات مرصاد

گزارش سالانه تروریسم در ایران 1402 منتشر شد

شهید ترور

شهید ژاله ملکی

شهید امیرحسین افضلی

جلوی چشمم نفس‌های آخرش رو ‌زد

سخنگوی قوه قضائیه در نشست خبری امروز خبر داد

۱۷ شهریور؛ زمان دادگاه کیفری پرونده ترور شهید سلیمانی

شهید ترور سامی‌مقام

پيکر پاکش 44 سال مفقود ماند

فروردین 1403
شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه 4 شنبه 5 شنبه جمعه
1
2
3
4
5
8
9
10
11
12
16
17
18
19
20
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان