مسلمانان قربانی تروریسم هستند

شیخ الازهر: مسلمان که به رفتارهای خشونت آمیز و وحشی گری متهم می شوند به مانند دیگران قربانی تروریسم هستند.

به گزارش سرويس بين الملل خبرگزاري صدا و سيما ؛ شیخ الازهر اعلام کرد: مسلمانان قربانی تروریسم هستند.مسلمانان قربانی تروریسم هستند

پایگاه اینترنتی الشرق الاوسط در شماره امروز خود نوشت: احمد الطیب شیخ الازهر در کنفرانسی با عنوان " اسلام و غرب..تنوع و تکامل" در این دانشگاه که با حضور عالمان دینی از کشورهای مختلف در قاهره برگزار شد، گفت: برخی از افراد که خود را به دین نسبت می دهند به دلیل درک اشتباه خود از دین، به ادیان آسمانی ضربه زده اند.

وی افزود: مسلمان که به رفتارهای خشونت آمیز و وحشی گری متهم می شوند به مانند دیگران قربانی تروریسم هستند. ریشه های تروریسم در اسلام و ادیان دیگر نیست بلکه در سیستم های جهانی است که از دین، ارزش و اخلاق برای مسائل مادی و مالی خود استفاده و تجارت می کنند.

وی افزود: در شرق ادیان و تمدن هایی وجود دارند که هیچ مشکلی با غرب ندارند. ادیان و تمدن های شرقی اصول ثابتی در احترام به دین و علم دارند.

شیخ الازهر بیان داشت: سکوت مشکوک در برابر تروریسم به گروه های مسلح امکان داده است اسلام و جنایات تروریستی خود را به یکدیگر نسبت بدهند. این گروه ها از اسامی دینی برای فریب و جذب جوانان استفاده می کنند.

وی گفت: متاسفانه سکوت در برابر تروریسم و اقدامات این گروه ها باعث شده است اروپایی ها و آمریکایی ها خشونت و اسلام را به یکدیگر مرتبط بدانند. در حال حاضر توضیح این حقیقت برای غربی ها دشوار شده که اسلام بری از تروریسم و خشونت است.

وی تاکید کرد:هدف از کنفرانس امروز عبور کردن از تصاویر کلیشه ای درباره اسلام و مسلمین و رسیدن به یک فهم مشترک مبتنی بر اصول علمی و واقعی و به دور از اتهام زنی رسانه هاست که عمدتا اسلام را به افراط گرایی و تروریسم نسبت می دهند.


  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
اسفند 1359
شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه 4 شنبه 5 شنبه جمعه
دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان