دست رد دادگاه اسپانیا بر سینه منافقین

پارلمان اسپانیا با صدور قانون جدیدی، حکم دادگاه این کشور برای مشاور امنیت ملی عراق را که با لابی منافقین صادر شده بود بی اعتبار کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی هابیلیان(خانواده شهدای ترور کشور) به نقل از روزنامه هرالد تریبیون آمریکای لاتین، پارلمان اسپانیا به تازگی قانونی را تصویب کرده است که بر اساس آن دستگاه قضایی این کشور دیگر نمی تواند حکم تعقیب و احضاریه برای افراد غیر اسپانیایی صادر کند.

بر اساس این قانون، حکم جلب دستگاه قضایی اسپانیا تنها برای اسپانیایی ها و افراد غیر اسپانیایی که شهروند این کشور هستند صادر می شود.

آخرین حکم احضاریه دستگاه قضایی اسپانیا برای رئیس جمهور سابق چین؛ هوجینتائو و یک سرباز آمریکایی بوده است که در عراق یک خبرنگار اسپانیایی را کشته بود. با این حال پیش بینی می شود که این دو پرونده نیز بر اساس قانون جدید مختومه اعلام شوند.

این در حالی است که گروهک تروریستی منافقین حدود دو ماه پیش با استناد به احضاریه دادگاه اسپانیا برای فالح الفیاض مشاور امنیت ملی عراق، دستور پایان اعتصاب غذای اعضای خود را اعلام و احضاریه دادگاه اسپانیا را پیروزی بزرگی برای خود قلمداد کرد.

گروهک تروریستی منافقین پس از حمله به پادگان اشرف در دهم شهریور و ناپدید شدن 7 تن از اعضای خود، با ایراد اتهام به دولت عراق در ربودن این افراد، به اعضای خود دستور اعتصاب غذا داد. این اعتصاب غذا که بر اساس ادعای این گروهک 107 روز ادامه داشت! در نهایت با حکم دادگاه اسپانیا برای مشاور امنیت ملی عراق به همراه جنجال رسانه ای منافقین پایان یافت.

 


  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
اسفند 1359
جمعه شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه 4 شنبه 5 شنبه
دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان