حفظ یادمان شهدای وقایع ترور در استان تهران

 

در جلسه شورای هماهنگی حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس، طرح اداره کل حفظ آثار و ارزش های دفاع مقدس استان تهران در جهت حفظ یادمان و طراحی المان شهدا و مناطق بمباران و ترور در استان شرح داده شد.

به گزارش هابیلیان به نقل از برنا؛ جلسه شورای هماهنگی حفظ آثارو نشر ارزش های دفاع مقدس ظهر امروز  با حضور شکراله حسن بیگی سرپرست استانداری تهران،علی اصغر محسن شیخی مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشرارزش های دفاع مقدس و اعضای شورا در محل استانداری تهران برگزار شد.

در ابتدای این جلسه ولی‌الله حقی، مدیر مهندسی و امور یادمان‌های اداره‌کل حفظ آثار دفاع مقدس استان تهران با اشاره به گزارشی از طرح های بنیاد در ایجاد المان های یادبود شهدا با هدف حفظ حافظه تاریخی شهر تهران گفت: ٢٥٠ نقطه در استان تهران به عنوان یادمان شهدای گمنام در نظر گرفته شده است که ٧١١ شهید گمنام در آنها تدفین شده است که به عنوان قطب فرهنگی محلات شناخته شده و در جهت ترویج فرهنگ ایثار و شهادت موثر است.

امیر حقی با بیان اینکه محل های بمباران، ترور و تخریب که طی سالها منجر به شهادت عده ای در استان تهران شده است به کمک سپاه جانمایی شده است عنوان کرد:با هدف حفظ حافظه شهر طرحی برای ایجاد المان این مناطق در نظر گرفته شده است.

به گفته مدیر امور یادمان های اداره حفظ آثار و ارزش های دفاع مقدس استان تهران ؛ ٩٩ محله تحت اصابت بمباران و موشک با ٤٨٦ شهید،٤٧ نقطه محل وقوع بمب گذاری خرابکاری،منافقان و گروه های معاند با ٢٧٨ شهید و ٤٥٦ نقطه در وقوع ترور با ٥٦١ شهید در استان تهران برای طراحی المان ها شناسایی و تعیین شده است.


  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
Previous MonthNext Month
فروردین 1358
شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه 4 شنبه 5 شنبه جمعه
2
3
4
10
تاریخ : 1358/01/10
26
29
دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان