آیین تشییع دومین شهید جنایت تروریستی حرم مطهر رضوی در مشهد برگزار می‌شود

169582564

آیین تشییع پیکر دومین شهید جنایت تروریستی حرم مطهر رضوی، حجت الاسلام محمدصادق دارایی، امروز - جمعه - از ساعت ۱۱ صبح از محل مهدیه مشهد به سمت حرم مطهر برگزار می‌شود.

 

به گزارش هابیلیان به نقل از ایرنا، بامداد امروز آیین وداع با پیکر این شهید والامقام در رواق امام خمینی(ره) با حضور اقشار مختلف مردم برگزار شد.

 

حجت الاسلام دارایی، یکی از مجروحان حادثه تروریستی حرم مطهر رضوی بود که در بخش مراقبت های ویژه بیمارستان شهید کامیاب مشهد بستری شد و عصر دیروز پنجشنبه بر اثر شدت جراحات وارده و با وجود گذراندن چند عمل جراحی جان به جان آفرین تسلیم کرد.

 

استاندار خراسان رضوی، تولیت آستان قدس رضوی و نیز مدیر حوزه علمیه خراسان دیشب به صورت جداگانه با حضور در منزل خانواده شهید دارایی، با خانواده این شهید والامقام دیدار کردند.

 

یک فرد تکفیری روز سه شنبه ۱۶ فروردین ماه در صحن پیامبر اعظم حرم امام رضا(ع) با چاقو به سه روحانی حمله کرده و آنان را به شدت مجروح کرد.

 

هر سه روحانی که در این حادثه مورد سوء قصد قرار گرفته بودند از فعالان جهادی و فرهنگی در مناطق حاشیه ای شهر مشهد در منطقه شهرک شهید رجایی (قلعه ساختمان) بودند.

 

به دنبال این اقدام تروریستی حجت الاسلام محمد اصلانی، که برادر ۲ شهید بود، در همان لحظات اولیه به برادران شهیدش پیوست و حجج اسلام پاکدامن و دارایی پس از انتقال به بیمارستان تحت درمان قرار گرفته و در بخش مراقبت های ویژه بستری شدند که سرانجام حجت الاسلام دارایی نیز دیروز بر اثر جراحات و صدمات وارده به لقای معبود شتافت، اما به گفته پزشکان معالج حال حجت الاسلام پاکدامن رضایتبخش است و به وضعیت نسبتا پایدار رسیده است.

 

آیین تشییع حجت الاسلام اصلانی دیروز با حضور گسترده اقشار مختلف مردم و مسوولان از میدان شهدا تا حرم مطهر رضوی برگزار و پیکر مطهر وی در صحن جمهوری، در کنار شهدای انفجار تروریستی حرم مطهر رضوی در سال ۷۳ به خاک سپرده شد.


فروردین 1403
شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه 4 شنبه 5 شنبه جمعه
1
2
3
4
5
8
9
10
11
12
16
17
18
19
20
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان