آمریکا دنیا را به سمت بی‌قانونی سوق می‌دهد

Terorism Dolati2دولت آمریکا وانمود می‌کند که طبق قانون رفتار می‌کند، به حقوق‌بشر احترام می‌گذارد و آزادی و دموکراسی را برای شهروندانش تأمین می‌کند. ادعای آمریکا و واقعیت تلخ موجود به کلی مخالف هم هستند.

مقامات دولت آمریکا مدام از دولت‌های دیگر به خاطر غیردموکراتیک بودن و به علت نقض حقوق‌بشر انتقاد می‌کنند. با این وجود، هیچ کشور [رژیم] دیگری به جز [رژیم صهیونیستیِ] اسرائیل به یک کشور مستقل با بمب و موشک و هواپیمای بدون سرنشین حمله نمی‌کند تا به کشتار جمعیت‌های غیرنظامی بپردازد. شکنجه‌گاه‌های ابوغریب و گوانتانامو و زندان‌های مخفی «سی‌آی‌ای» در کشورهای دیگر، کمک رژیم‌های بوش و اوباما به حقوق بشر است. واشنگتن حقوق شهروندان خود را نقض می‌کند. دولت اوباما آزادی‌های مدنی‌ای را که قانون اساسی ایالات متحده تضمین کرده معلق و تصمیم خود را برای بازداشت شهروندان آمریکایی بدون طی کردن مراحل قانونی و برای مدت نامحدود اعلام نموده است.

پرزیدنت اوباما اعلام کرده است که وی، بنا به صلاحدید شخصی، می‌تواند آن دسته از شهروندان ایالات متحده را که تهدیدی برای دولت به شمار می‌روند، ترور کند. کنگره در پاسخ به این اظهارات غیرقانونی استیضاح دولت‌مردان را مطرح نمی‌کند. از دادگاه‌های فدرال، دانشکده‌های حقوق، یا انجمن‌های حقوقدانان هیچ صدایی در مخالفت با این طرح بلند نمی‌شود. «گلن گرین‌والد» می‌گوید که اداره امنیت ملی روزنامه‌نگارانی را که از چاپ خبرهای نادرست همسو با منافع دولتمردانِ [آمریکا] سرپیچی می‌کنند، مورد آزار قرار می‌دهد. ما ویدیوهای سرکوب بی‌رحمانه «تسخیرکنندگان وال‌استریت» توسط پلیس را دیده‌ایم.

آمریکا در حال حاضر می‌کوشد هرچه بیشتر کشورهای جهان را علیه معاهدات بین‌المللی و قانون بین‌المللی بشوراند. واشنگتن فرمان امپراتوری‌ای را صادر کرده، آن را به جای قانون نشانده است. به غیر از دولت‌هایی که از ایالات متحده معافیت دریافت می‌کنند، هر کشوری که وارد تجارت با ایران شود یا نفت ایران را بخرد از سوی آمریکا تحریم می‌شود؛ این کشورها از بازارهای ایالات متحده حذف خواهند شد و نظام‌های بانکی آن‌ها قادر نخواهند بود از شبکه بین‌المللی بانکی استفاده کند. به بیان دیگر، «تحریم واشنگتن علیه ایران» نه بر ایران بلکه بر کشورهایی اعمال می‌شود که از دستور آمریکا سرپیچی کرده، نیازهای بخش انرژی خود را از نفت ایران تأمین می‌کنند.

بنا به نظر «کریستین ساینس مانیتور»، تاکنون آمریکا امتیازات ویژه‌ای به ژاپن و 10 کشور عضو اتحادیه اروپا اعطا کرده است تا به خرید نفت از ایران ادامه دهند. آمریکا کشورهای دیگر را ملزم کرده است که اقتصادشان را تعطیل کنند تا خود بتواند از ایران انتقام بگیرد. انتقام‌گیری که با گذشت سه دهه پس از سرنگونی شاه دست نشانده آمریکا در ایران توسط مردم این کشور، هم‌چنان ادامه دارد. این در حالی است که ایالات متحده به ژاپن اجازه داده است که 78 تا 85 درصد از نیازهای خود به نفت خام را با واردات از ایران تأمین کند.

اعطای معافیت از تحریم‌ها از سوی آمریکا به برخی کشورها که وارد تجارت با ایران می‌شوند امری خودسرانه است. معافیت از تحریم‌ها به چین، هند، ترکیه و کره‌جنوبی اعطا نمی‌شود. هندوستان و چین بزرگ‌ترین واردکنندگان نفت ایران و ترکیه و کره‌جنوبی در زمره ده واردکننده بزرگ هستند. پیش از بررسی اینکه انتقام‌جویی آمریکا از ایران چه نتایج احتمالی در پی دارد، بهتر است به این بپردازیم که آمریکا چه مدرک قانع قانع کننده‌ای علیه ایران دارد.

به راستی، آمریکا هیچ مدرکی ندارد. ادعای آمریکا علیه ایران باز هم همان فریب «سلاح‌های کشتار جمعی» است. ایران، برخلاف [‌رژیم صهیونیستیِ‌] اسرائیل پیمان منع تولید و گسترش سلاح‌های هسته‌ای «ان‌پی‌تی» را امضا کرده است. تمام کشورهایی که این پیمان را امضا می‌کنند به طور قانونی مجاز به تولید انرژی هسته‌ای هستند. آمریکا ادعا می‌کند که ایران با گسترش فعالیت‌های هسته‌ای خود «ان‌پی‌تی» را نقض کرده است، هرچند تاکنون برای اثبات ادعایش هیچ مدرکی ارائه نکرده است. 16 نهاد اطلاعاتی آمریکا بر این واقعیت اتفاق نظر دارند که ایران از سال 2003 هیچ برنامه‌ای برای ساخت سلاح هسته‌ای نداشته است. مهم‌تر از آن، بازرسان تسلیحاتی آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در ایران حضور دارند و در گزارش‌های خود بارها تأکید کرده‌اند که ایران در برنامه هسته‌ای خود هیچ انحرافی از فرآیند تولید انرژی اتمی به فرایند ساخت سلاح نداشته است.

با این وجود، آمریکا برای اثبات ادعای خود ادعای عجیب دیگری را مطرح می‌کند. با وجود حق ایران برای تولید انرژی هسته‌ای در مقام عضو «ان‌پی‌تی» این کشور نمی‌تواند برنامه هسته‌ای داشته باشد، زیرا در آن صورت به اندازه کافی یاد می‌گیرد تا در آینده قادر به ساختن بمب هسته‌ای شود. قدرت مسلط جهان به طور یک‌جانبه تصمیم گرفته است به این دلیل که ایران احتمالاً یک روز قادر خواهد بود بمب هسته‌ای بسازد باید برنامه هسته‌ایش را تعطیل کند. آمریکا هیچ وقت توضیح نداده است خطر بزرگی را که در پس فعالیت‌های هسته‌ای ایران می‌بیند، چرا نباید، به مراتب بیشتر، در توان هسته‌ای خود این کشور و فعالیت‌های روسیه، چین، [‌رژیم صهیونیستیِ] اسرائیل، پاکستان، هندوستان، و کره‌شمالی مشاهده کرد.

همان‌طور که گفتیم، امپراطور جهان از مردم خود هم غافل نمانده است. دولت آمریکا می‌تواند هر شهروند را که رئیس‌جمهور تشخیص دهد «تهدید»ی احتمالی برای دولت است، بدون ارائه هرگونه سند و مدرک به دادگاه و اثبات گناه‌کار بودن وی، ترور کند، تا آخر عمر به زندان بیاندازد، یا آن «تهدید» را به یک کشور دست‌نشانده خارجی بفرستد تا آن قدر شکنجه شود که یا به گناهی که هرگز انجام نداده اعتراف کند، یا بمیرد.

هیچ وقت توضیح نداده‌اند که چگونه یک، یا هر چند شهروند می‌تواند تهدیدی احتمالی برای دولتی باشد که هر ساله میلیاردها دلار صرف امنیت و امور نظامی خود می‌کند، دولتی که بزرگ‌ترین نیروی دریایی و هوایی جهان را داراست، بیش از 700 پایگاه نظامی در سرتاسر جهان مستقر کرده، تعداد زیادی تسلیحات هسته‌ای دارد و از 16 نهاد اطلاعاتی داخلی به علاوه نهادهای اطلاعاتی دولت‌های دست‌نشانده خود در ناتو و سرویس اطلاعاتی [رژیم صهیونیستیِ] اسرائیل بهره می‌برد. علی‌رغم تمام این امکانات امنیتی و نظامی، مسافران پروازها باید به طور برهنه اسکن شوند و مورد تفتیش کامل بدنی قرار بگیرند. خودروهایی که در بزرگراه‌های میان ایالتی آمریکا تردد می‌کنند این احتمال را می‌دهند که هنگام بازرسی‌های نیروهای امنیت ملی و نیروهای فدرال مایل‌ها در ترافیک منتظر بمانند.

وضع وقتی بدتر می‌شود که متوجه می‌شویم این موارد غیرعادی نقض قانون اساسی ایالات متحده را دیوان‌عالی کشور نمی‌تواند ملغی کند. آشکار است که شهروندان آمریکایی قادر نیسیتند از آزادی‌های مدنی خود دفاع کنند. نفاق دیگر ما را متعجب نمی‌کند. در آمریکا، هرج و مرج حکومت می‌کند. این پاداشی است که مردم آن برای امپراطوری جهانی خود دریافت می‌کنند.


  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید

0
https://www.habilian.ir/fa/index.php?option=com_komento&controller=captcha&captcha-id=9579248&tmpl=component
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
مهر 1359
شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه 4 شنبه 5 شنبه جمعه
9
تاریخ : 1359/07/09
14
تاریخ : 1359/07/14
16
تاریخ : 1359/07/16
21
تاریخ : 1359/07/21
23
تاریخ : 1359/07/23
25
تاریخ : 1359/07/25