پرونده پر از جنایت گروهک تروریستی منافقین


ترور ۱۲ هزار شهروند ایرانی، همکاری با صدام حسین، انجام عملیات مرصاد و تلاش برای جاسوسی و ترور دانشمندان هسته‌ ای تنها گوشه‌ای از جنایات و اقدامات زشت چهل و هشت سال گذشته گروهک تروریستی منافقین هستند.
با وجود جنایات بسیار این گروهک تروریستی در طول چهار دهه‌ی گذشته، رسانه‌های وابسته به آن تلاش می‌کنند تا فرا رسیدن چهل و هشتمین سالگرد تاسیس این گروهک را رویدادی مهم نشان دهند. در این میان یکی از سایت‌های فرقه، با عنوان آغاز چهل و هشتمین سالگرد پر افتخار سازمان مجاهدین خلق سعی کرده است این مناسبت را گرامی بدارد.
نکته شگفت انگیز، استفاده از اصطلاح پر افتخار برای این گروهک است. نگاهی به گذشته مجاهدین خلق بر این واقعیت صحه می‌گذارد که نه تنها برگ افتخاری در سابقه این گروهک ثبت نشده است بلکه پر از ترور، تجاوز و خیانت است.

ترور ۱۲ هزار شهروند ایرانی

گروهک تروریستی منافقین بر اساس اسناد و شواهد موجود که بخش عمده‌ای از آن در نشریه مجاهد و دیگر رسانه‌های این فرقه ثبت شده مسئول ترور ببش از ۱۲ هزار شهروند ایرانی است. قربانیان ترور حملات تروریستی فرقه مجاهدین خلق که نشریه مجاهد مسئولیت ترور آنها بر عهده گرفته شده، اقشار مختلف را در بر می گیرد. از مغازه دار و قصاب محل به جرم نگهداری عکس حضرت امام خمینی(ره) تا عابران انفجارهای کوری همانند انفجار بازار ناصر خسرو در ۷ آبان ۱۳۶۳.
مقامات و شخصیت‌های سیاسی و مذهبی نیز از اهداف اصلی حملات تروریستی این فرقه بودند. شهیدان بهشتی، رجایی و باهنر، شهید آیت الله قدوسی، آیت الله اشرفی اصفهانی، آیت الله مدنی تنها چند تن از قربانیان سرشناس و برجسته حملات تروریستی این فرقه هستند.

همکاری با صدام حسین

اما سابقه گروهک تروریستی منافقین محدود به ترور نیست. این گروهک در جریان جنگ تحمیلی عراق علیه ایران با انتقال اعضایش به عراق و همکاری به رژیم بعث صدام حسین، به کشور خیانت کرد. رهبران مجاهدین خلق در ازاء دریافت کمک های مالی سنگین ، امکانات نظامی و اسکان در پادگان های نظامی ارتش بعث، با استفاده از تسلط کامل به زبان فارسی و ویژگی ایرانی بودن در جبهه های جنگ نفوذ کرده و اطلاعات مربوط به عملیات ها، تحرکات نظامی و آمار رزمندگان را در اختیار استخبارات بغداد قرار می دادند. جاسوسی مجاهدین خلق برای ارتش عراق عملا به شهادت عده ای زیادی از فرزندان این خاک بوم به دست دشمن بعثی انجامید.

عملیات مرصاد

رهبران فرقه مجاهدین خلق اما به اینها هم بسنده نکردند. آنها وقتی با پذیرش قطعنامه از سوی ایران از پیروزی عراق ناامید شدند ناباورانه در سوم مرداد ماه به خاک کشور تجاوز کردند. یورش نظامی مجاهدین خلق طی عملیاتی به نام فروغ جاویدان با حدود پنج هزار شبه نظامی مجاهدین خلق که عضو ارتش آزادیبخش ملی بودند صورت گرفت. مجاهدین خلق در این عملیات به مرصاد معروف شد به سختی شکست خوردند اما تجاوز به خاک کشور را در پرونده آنها ثبت کرد.

ایجاد فرقه و اسارت اعضا

شکست سنگین در عملیات مرصاد سبب شد تا مسعود رجوی دست به تغییرات شدیدی در ساختار گروهک مجاهدین خلق بزند. این تغییرات با اعمال محدودیت های شدید و اعمال آموزه‌های کاملا فرقه ای همراه بود. وضعیت به گونه‌ای پیش رفت که اعضا می‌بایست هر آنچه در ذهن و فکرشان خطور کند را به افراد مافوق گزارش می کردند. این یک جور پالایش و تخلیه فرد از افکار بد تلقی می‌شد. افراد متاهل می‌باست طلاق می‌گرفتند و مجردها حق ازدواج نداشتند، زیرا وابستگی عاطفی میان اعضا دلیل شکست در عملیات مرصاد عنوان می شد.
ارتباط اعضا با خانوده‌هایشان کاملا قطع شد و مسعود رجوی مرجع و حلال همه مشکلات معرفی می‌شد که اعضا می‌بایست بدون هیچ چون و چرایی از دستورات وی تبعیت کنند. گشت‌زنی‌های شدید در پادگان اشرف برقرار شد و حتی گفت‌وگو میان اعضا با محدودیت‌های شدید روبه رو شد. گزارش دیده‌بان حقوق بشر به نام خروج ممنوع که در سال ۲۰۰۵ میلادی درباره وضعیت پادگان اشرف منتشر شده است به خوبی شرایط اسفناک و کاملا فرقه‌ای مناسبات داخل این پادگان را تشریح می‌کند.

تلاش برای جاسوسی و ترور هسته‌یی

فرقه مجاهدین خلق تاکنون تلاش زیادی به عمل آورده است تا به دولتمردان غربی نشان دهد قابلیت اقدامات ضد ایرانی بالایی دارد. در این راستا با وصل کردن خود به موضوع هسته‌یی چنین وانمود می‌کند که اطلاعات هسته‌یی ایران را این گروهک در اختیار سرویس‌های اطلاعاتی غربی قرار داده است. این فرقه به دنبال این است تا از این طریق نزد کشورهای غربی جایگاه مهمی برای خود تعرف کند. در حقیقت رهبران فرقه به هر اقدامی از ترور و تجاوز گرفته تا جاسوسی متوسل شوند تا به اهداف جاه طلبانه‌شان برای قدرت نزدیک شوند.
فرقه مجاهدین خلق اما در راستای همان سیاست کارآمدی برای کشورهای غربی وارد ترور دانشمندان هسته‌یی کشور نیز شدند. شبکه ان بی سی آمریکا چند ماه بعد از ترور روشن، قائم مقام بازرگانی سایت نطنز، به نقل از دو تن از مقامات عالی‌رتبه نظامی آمریکایی فاش ساخت که این اقدام تروریستی به طرح موصاد و همکاری مجاهدین خلق به انجام رسیده است.
به گزارش انجمن دفاع از قربانیان تروریسم خاورمیانه، به موارد فوق باید پولشویی در کشورهای اروپایی از طریق تاسیس سازمان‌های جعلی خیریه و حمایت از کودکان بی‌سرپرست ایرانی که درآمد آنها به حساب مجاهدین خلق واریز می‌شد، خودسوزی‌های ژوئن ۲۰۰۳، ترور شهروندان آمریکایی و عراق و دهها مورد دیگر را نیز اضافه کرد. در چنین شرایطی آیا می توان از گذشته پر افتخار یاد کرد؟!! آیا این گذشته پر از ترور و تجاوز و خیانت، جای افتخار دارد؟!!
نکته جالب توجه این است که رهبران فرقه در عین اینکه برای خروج از فهرست گروه‌های تروریستی وزارت خارجه آمریکا تلاش می‌کنند و با پرداخت‌های هنگفت سعی می‌کنند وانمود کنند دیگر یک گروه تروریستی نیستند اما همچنان بر گذشته پر از ترور و تجاوز شان افتخار می‌کنند!