مقتدر مظلوم

تاریخ سی و چند ساله انقلاب اسلامی ایران همواره شاهد دشمنی معاندین قسم خورده ای بوده که با شقاوت و سنگدلی و کینه ورزی ، تمام سرمایه خود را به میدان آوردند تا در حرکت انقلاب به سمت اهداف والایش خلل و کندی ایجاد کنند .
نمونه ی بارز این دشمنی ها ، انجام اقدامات خشونت بار و ترور فیزیکی مسئولین نظام است که مسئولیت مستقیم و یا غیر مستقیم حجم زیادی از این جنایات بر عهده گروهک تروریستی منافقین می باشد .
گروهکی که با جسارت تمام و بر خلاف تمامی آموزه های اسلامی و انسانی ، با صدور بیانیه های متعدد ، اقرار به انجام این اقدامات شنیع تروریستی نموده است و مدارک و اسناد زیادی بر این امر اذعان دارد که دست این سازمان ، به خون بیش از ۱۲۰۰۰ نفر از مردم این کشور ، اعم از پیر و جوان ، کوچک و بزرگ ، زن و مرد ، کارگر و کارمند ، نظامی و غیر نظامی آغشته است .
سران و رهبران منافقین همواره در اوهام خویش غوطه ور بوده و سعی داشته اند به این اوهام جامه حقیقت بپوشانند و خود را مجموعه ای بسیار قدرتمند ، چه از لحاظ نظامی و اطلاعاتی و چه ایدئولوژیکی ، معرفی نمایند . حال آنکه با بررسی نوع فعالیتهای آنان چه در داخل و چه خارج از سازمان ، میتوان به ضعف عمیق ایدئولوژیکی رهبران آن پی برد .
همچنین از لحاظ نظامی و اطلاعاتی ، با اندکی تامل در رابطه با نحوه ی انجام عملیاتهای ترور میتوان به این نتیجه رسید که این سازمان همیشه از سخیف ترین انواع عملیات برای رسیدن به اهداف تروریستی خود بهره برده و غالبا افرادی را مورد ترور قرار داده که از اندک حفاظتی هم برخوردار نبوده اند .
در روز شنبه ۲۱ فروردین ماه ۱۳۷۸ بار دیگر دست استکبار از آستین گروهک تروریستی منافقین بیرون آمد و سرباز راستین ولایت ، فرمانده دلاور جبهه های نبرد حق علیه باطل ، سجاده نشین کوی اخلاص و معرفت ، سپهبد شهید علی صیاد شیرازی را به آرزوی دیرینش رساند .
همان روز منافقین در ویژه نامه فوق العاده ای که به مناسبت این جنایت تروریستی انتشار یافته بود ، بیانیه ای صادر کرده و مسئولیت این ترور را بعهده گرفتند .
این ویژه نامه ، عمق کینه ورزی این گروهک را به شهید والامقام ، صیاد شیرازی نمایان می سازد و جای جای آن تمام حقد و کینه ی چندین و چند ساله ای که از ایشان بخاطر فرماندهی مقتدرانه اش در عملیات مرصاد (فروغ جاویدان) و شکست سختی که از این بابت متحمل شده بودند بروز میدهند و به زبان جسارت و ناسزا به ضربات مهلکی که از این مقتدر مظلوم خورده اند اعتراف میکنند .

در بیانیه این گروهک تروریستی آمده است :

« مردم مجاهد پرور ایران !

ساعت ۶ و ۴۵ دقیقه صبح امروز (شنبه ۲۱ فروردین ۱۳۷۸) واحدهای عملیاتی مجاهدان قهرمان ! مهین رضایی ، علی زرکش ، محمد معصومی ، اصغر زمان وزیری ، محسن تدینی و رضا پور آگل ، اعضای شهید هیئت اجرایی سازمان مجاهدین خلق ! در عملیات بزرگ فروغ جاویدان ، پس از چندین رشته درگیری در روزهای گذشته که به کشته و زخمی شدن شماری از مزدوران در مناطق مختلف منجر شده بود ، سرانجام در منطقه کامرانیه در شمال تهران ، سرلشکر بسیجی صیاد شیرازی را به دام انداختند و درودهای آتشین ! به شهیدان عملیات فروغ جاویدان و مردم سراسر ایران ، بویژه هم وطنانمان در کردستان ، او را به سزای جنایتهایش ! علیه آزادی و حاکمیت مردم ایران رساندند . واحد های قهرمان ! عملیاتی برای اجرای طرح پیچیده خود ، ابتدا قسمتهایی از کامرانیه جنوبی را تحت کنترل گرفتند . این عملیات بزرگ به نام مجاهد شهید ! " طاهره طلوع" عملیات "طلوع" نامگذاری شده بود .
به این ترتیب پس از ده سال ، قاتل مجاهدین در عملیات فروغ جاویدان ، جلاد مردم کردستان ، عامل تصفیه و اعدام پرسنل مردمی ارتش ، مسئول فرستادن هزاران جوان و نوجوان بر روی میدانهای مین در جنگ ضد میهنی و جانشین رئیس ستاد کل قوای مسلح رژیم آخوندی ، سرلشکر بسیجی صیاد شیرازی کیفر یافت . » (نشریه فوق العاده مجاهد ، شنبه ۲۱ فروردین۷۸)
جالب اینجاست که منافقین در این بیانیه سعی دارند ، این اقدام تروریستی را عملیاتی پیچیده و یک پیروزی اطلاعاتی و نظامی بزرگ برای خود قلمداد کنند و در ادامه ی این ویژه نامه می کوشند به مخاطب خود القا کنند که منطقه ی اجرای این جنایت یک منطقه حفاظت شده و کاملا امنیتی بوده تا از این طریق روحیه شکست خورده ی نیروهای خود را کمی بالا ببرند .
« عملیات قهرمانانه "طلوع" در یک منطقه به شدت حفاظت شده در شمال تهران صورت گرفت . »
« واحدهای مجاهدین ! به عمق منطقه حفاظت شده دشمن نفوذ کردند و صیاد شیرازی جنایتکار را کیفر دادند . »
« عملیات "طلوع" در منطقه ای بسیار حفاظت شده و مملو از مراکز نظامی و گشتهای امنیتی با موفقیت کامل به اجرا درآمد و قهرمانان ! مجاهد خلق ، سالم به پایگاههای خود بازگشتند . » (نشریه فوق العاده مجاهد ، شنبه ۲۱ فروردین۷۸)
بهترین دلیل بر رد این مدعا بررسی نحوه ترور این شهید والا مقام است که هیچگاه منافقین به جزئیات آن اشاره نکرده اند .
اظهارات شهود ، مخصوصا فرزند شهید صیاد شیرازی که در صحنه ترور حضور داشته است این دروغ بزرگ را آشکار میسازد که به دلیل روحیه مردمی و اخلاص مثال زدنی این شهید ، نه تنها هیچ حفاظتی از ایشان صورت نمیگرفته ، بلکه منطقه انجام این جنایت نیز منطقه ای مسکونی و کاملا عادی و غیر حفاظت شده بوده است . در ادامه به اظهارات مهدی صیاد شیرازی توجه فرمائید :
« تا آنجایی که یادم هست ، پدر طبق معمول ساعت ۶ و ۳۰ دقیقه آماده رفتن شدند. من و برادر کوچکترم "محمد" همراه ایشان به مدرسه میرفتیم . این برنامه ای بود که هر رو صبح اجرا میکردند و تمایل داشتند حتی المقدور خودشان ما را به مدرسه ببرند . آن روز هم میخواستیم برویم . من در منزل را باز کردم و ایشان هم ماشین را از محل پارکینگ بیرون آوردند .
در این فاصله دیدم که یک شخصی با لباس رفتگری دارد به سوی ایشان می آید . یک جاوریی هم دستش بود و ماسک هم زده بود . نزدیک شد و معلوم بود که کاری دارد . شروع کرد به جارو کردن و کوچه هم خلوت و ساکت بود . من سنم کم بود و نسبت به این مسئله زیاد حساسیت نشان ندادم .
دیدم که نامه ای را آورد و به پدرم داد . پدرم هم شیشه ماشین را پائین کشیدند که نامه را بگیرند . در این فاصله ، آن فرد ، اسلحه ای را که داخل لباسش جاسازی کرده بود ، بیرون کشید و گلوله به سر پدرم شلیک کرد .
در آن مقطع زمانی و بویژه در لحظه شهادت ، خودشان رانندگی میکردند . ایشان خصوصیتی که داشتند این بود که مردمی بودند و سعی میکردند به کسی زحمت ندهند . هم خودشان رانندگی میکردند و از هم از محافظ استفاده نمیکردند .
یادم هست کسانی هم این حرف را به ایشان میزدند و ایشان جواب میدادند که محافظ هم بنده خداست . تا آنجا که میتوانستند سعی میکردند کسی را به زحمت و خطر نیندازند ؛ ضمن اینکه مسئله حفاظت ایشان ، برای خانواده شان هم محدودیت هایی را ایجاد میکرد و هرجایی میرفتند ، باید با یک گروهی میرفتند ، ولی با نبودن محافظ ، میتوانستند با خانواده باشند .
ایشان از این چیزها ترسی نداشتند . بعنوان یک شخصیت نظامی آموزش های دفاعی اینچنینی (برای دفاع از خود) را دیده بود ، ولی شهادت به این شکل ؛ کمی غافلگیرانه بود . نه خودشان توانستند کاری کنند نه بنده که همراهشان بودم . در واقع سوء استفاده از اعتماد متواضعانه ایشان بود . منافقین کوردل ، با عمل ناجوانمردانه خود توانستند یکی از دلسوزترین افراد میهن و انقلای اسلامی را به شهادت برسانند . » ( ماهنامه شاهد یاران ، شماره ۲۹ و ۳۰ ص ۷۹ )
از نکات قابل توجه دیگر در رابطه با این ویژه نامه که میتوان به آن اشاره کرد ، هم دستی و هم صدایی بسیاری از خبرگزاری های خارجی با این سازمان در پوشش اخبار مربوط به این ترور و تعریف و تمجید از منافقین است .

بعنوان نمونه به نحوه پوشش خبری برخی خبرگزاری های همسو با منافقین میپردازیم .

روزنامه الحیاه (چاپ لندن) ۲۲ فروردین ۷۸

« واحدهای عملیاتی مجاهدین ، صیاد شیرازی را بخاطر سرسپردگی به آخوندها و جنایتهای بیشمارش مجازات کردند »

روزنامه الشرق الاوسط (چاپ لندن) ۲۲ فروردین ۷۸

« مجاهدین خلق سرلشکر صیاد شیرازی را کیفر دادند »

نیویورک تایمز (چاپ آمریکا) ۲۲ فروردین ۷۸

« اپوزیسیون اعلام کرد که ژنرال ارتش ایران را کیفر داده است »

تلویزیون سراسری آلمان ۲۱ فروردین ۷۸

« صیاد شیرازی مسئول سرکوب در ارتش ایران بود »
« صیاد شیرازی مسئول قتل هزاران نوجوان ایرانی در جریان جنگ بود »

رادیو بی بی سی عربی ۲۲ فروردین ۷۸

« صیاد شیرازی نقش اصلی در سرکوبی کردهای ایران را بر عهده داشت »

واشینگتون تایمز ( آمریکا) ۲۲ فروردین ۷۸

« وی (صیاد شیرازی) که نزدیک به جناح محافظه کار رژیم اسلامی تلقی میشد ، بدلیل ماجراجویی هایش طی جنگ ایران و عراق لقب مرد آهنین را به دست آورد . مجاهدین خلق گفتند ژنرال شیرازی بخاطر جنایات جنگی اش مورد مجازات قرار گرفت . حمله به ژنرال شیرازی ، ۸ روز قبل از بزرگداشت روز ارتش در ۲۹ فروردین صورت گرفت . »

خبرگزاری فرانسه ۲۱فروردین ۷۸

« صیاد شیرازی یک جنایتکار جنگی و مسئول کشتار و نقص عضو صدها هزار انسان بود »
« مجاهدین خلق برای انجام این عملیات بخش عمده ای از شمال تهران را در کنترل خود داشتند »
« واحدهای نظامی مجاهدین در تهران ، جلاد مردم کردستان را به سزای اعمالش رساندند »

رادیو آمریکا ۲۱ فروردین ۷۸ (خلاصه ای از چند گزارش)

« صیاد شیرازی یک جنایتکار جنگی و عامل فرستادن هزاران جوان ایرانی بر روی مین بود »
این هم صدایی و همسویی رسانه های غربی و عربی با یک اقدام تروریستی و از طرفی خودداری مسئولین کشورهای به ظاهر مدافع حقوق بشر و به اصطلاح صلح طلب ، ماهیت اصلی آنان را نمایان ساخت و بر دلهای سلیم و آگاه روشن است که این ترورها و مظلومیت ها همه و همه بخاطر ایستادگی جمهوری اسلامی برای تحقق عدالت در جهان و نشانه ی بر حق بودن این راه است .