ناگفته های جنگ

Thumbnail Image 1
معرف کتاب

عنوان: ناگفته های جنگ
نویسنده: احمد دهقان
ناشر: انتشارات سوره مهر
تاریخ نشر: ۱۳۷۸

این کتاب شامل خاطرات شهید «على صیاد شیرازى»فرمانده نیروى زمینى ارتش در دوران جنگ ایران و عراق، از زمان‏پیروزى انقلاب اسلامى، رویدادهاى اوایل انقلاب، جنگ ایران وعراق تا سال ۱۳۶۲ است.
پیشنهاد تدوین خاطرات سردار صیاد شیرازى در سال ۱۳۷۱ به ‏ایشان داده شد و در اولین قدم، گفتگوهاى سعید فخرزاده با این‏ شهید که بر روى ۲۲ نوار کاست در روزهاى پایانى جنگ ضبط شده ‏بود، روى کاغذ آمد. محصول کار در سال ۱۳۷۲ به ایشان ارایه شد تانظر نهایى‏ شان را در متن اعمال کنند، که در همین سال به شهادت‏ رسیدند.
خاطراتى از پیروزى انقلاب اسلامى/ مبارزه با منافقان و نیروهاى‏ ضد انقلاب در اوایل پیروزى انقلاب و طرح ‏ریزى و شرکت در عملیاتهاى گوناگون به عنوان فرمانده، براى پاکسازى شهرها و مناطقى چون سنندج، بانه، جوانرود، اشنویه، بوکان و... از عوامل و نیروهاى ضد انقلاب/ بررسى نتایج جنگ با ضد انقلاب در کردستان/ اختلاف شهید صیاد با رئیس جمهور وقت «بنى‏ صدر»/توطئه‏ هایى که علیه وى صورت مى‏ گرفت/ خاطراتى از جنگ با عراق و عملیاتهاى ثامن‏ الائمه (ع)، طریق‏ القدس، فتح‏ المبین، رمضان، کربلاى ده، محرم، عملیات محدود مسلم بن عقیل و نبرد بیت ‏المقدس و... از جمله موارد مطرح شده در این کتاب است که در۲۲۶ گفتار تدوین و در پایان نیز ۱۳ قطعه عکس ارائه شده است.
این کتاب توسط دفتر ادبیات و هنر مقاومت تدوین وبا جلد شمیز منتشر شده است.