26 مهر ماه، سومین سالگرد شهادت شهدای وحدت

 

Vahdat

با واگذاری مسئولیت امنیت جنوب شرق کشور به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و انتصاب سردار سرلشگر شهید نورعلی شوشتری - جانشین فرمانده نیروی زمینی سپاه به عنوان فرمانده قرارگاه عملیاتی سپاه در جنوب شرق کشور -  برنامه ریزی لازم و مناسب برای جذب همکاریهای بیشتر مردم و مشارکت بیش از پیش سران قبایل و طوایف در تامین امنیت منطقه و حفظ مرزهای میهن اسلامی در جنوب شرق کشور، نشست های هم اندیشی در مناطق مختلف سیستان و بلوچستان برگزار شد .
تدابیر شایسته شهید شوشتری زمینه را برای حضور پررنگ تر سران قبایل و عشایر در تامین امنیت مرزها فراهم کرد و در همین راستا چهار نشست بزرگ با حضور شمار زیادی از سران، معتمدان و ریش سفیدان طوایف و قبایل سیستان و بلوچستان در شهرستانهای مختلف این استان برگزار شد.
پنجمین همایش سران و معتمدان عشایر و طوایف برخی مناطق جنوبی سیستان و بلوچستان نیز روز یکشنبه 26 مهرماه 1388 در منطقه پیشین از توابع شهرستان سرباز برنامه ریزی شده بود که تدارک لازم برای این نشست نیز فراهم شده و شماری از فرمانده هان سپاه از جمله سردار شهید شوشتری، سردار شهید محمد زاده فرمانده سپاه سیستان و بلوچستان و چند نفر دیگر از فرمانده هان سپاه استان به همراه سران و ریش سفیدان قبایل در حال عزیمت به محل برگزاری این نشست بودند.
مقارن ساعت 8 صبح یکی از تروریستهای مزدور اجنبی وابسته به گروهک تروریستی جندالشیطان (جندالله!) به نام عبدالواحد محمدی، وارد جمعیت شده و در نزدیکی محل برگزاری همایش اقدام به انفجار کمربند انفجاری همراه خود کرد .
در این حادثه علاوه بر سرداران شهید شوشتری و محمدزاده، شهید مرادی فرمانده سپاه ایرانشهر و سردار شهید علی علویان فرمانده تیپ پیاده صاحب الزمان سپاه ثارالله، همچنین شماری از سران و ریش سفیدان قبایل و طوایف و مردم منطقه نیز به شهادت رسیدند. 
مشارکت سران و معتمدان قبایل و طوایف و مردم منطقه در ایجاد امنیت پایدار در شرق کشور و همچنین اجرای برنامه های مختلف در راستای تحکیم وحدت بین مذاهب و طوایف که از اهداف مهم شهید شوشتری و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است، دشمنان را به خشم آورده بود.
دشمنان نظام جمهوری اسلامی که با توسعه و پیشرفت کشور مخالفند همواره در تلاش برای ایجاد اختلاف بین اقوام و مذاهب و ناامید کردن مردم و کمرنگ کردن حضور آنان در صحنه های مختلف بخصوص استان سیستان و بلوچستان هستند.
استکبار جهانی و صهیونیستها با استفاده از عوامل فریب خورده و مزدور تاکنون اقدامهای جنایتکارانه زیادی را در جنوب شرق کشور بوِیژه سیستان و بلوچستان انجام داده است.
این اقدام تروریستی منجر به شهادت 42 نفر و مجروحیت 28 نفر دیگر شد.


  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید

0
https://www.habilian.ir/fa/index.php?option=com_komento&controller=captcha&captcha-id=9757737&tmpl=component
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
مهر 1359
شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه 4 شنبه 5 شنبه جمعه
9
تاریخ : 1359/07/09
14
تاریخ : 1359/07/14
16
تاریخ : 1359/07/16
21
تاریخ : 1359/07/21
23
تاریخ : 1359/07/23
25
تاریخ : 1359/07/25