۱۹۰ عنوان کتاب دفاع مقدس در استان مرکزی به چاپ رسید

169199407

مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان مرکزی گفت: کنگره شهدای استان مرکزی نهضت تولید کتاب در حوزه دفاع مقدس را راه اندازی کرده و بیش از ۱۹۰ عنوان کتاب در این حوزه طی ۲ سال گذشته به چاپ رسیده است.

 

 به گزارش هابیلیان به نقل از ایرنا، سرهنگ پاسدار «غلامرضا کریمی» عصر دوشنبه در نشست ستاد گرامیداشت مناسبت‌های دفاع مقدس و مقاومت با موضوع رونمایی از کتاب «تازه داماد» در اراک افزود: هفته کتاب و کتابخوانی فرصتی ارزشمند برای تقویت و ترویج ارزش‌های اسلامی از طریق کتاب است چراکه کتاب یک وسیله فرهنگی است که بعد ترویجی و تبلیغی دارد و تقویت فرهنگ کتابخوانی موجب تقویت ارزش‌ها می‌شود.

 

وی بیان کرد: کتاب به جامعه روح می‌دهد و نامگذاری این ایام به عنوان هفته کتاب و کتابخوانی برکات فراوانی دارد که باید به نحو احسن از این فرصت طلایی استفاده کرد چرا که کتاب جان مایه اصلی فرهنگ جامعه است.

 

مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان مرکزی ادامه داد: در هفته کتاب و کتاب‌خوانی برنامه‌های متنوعی در استان مرکزی برنامه‌ریزی شده که مهمترین آنها رونمایی از کتاب در حوزه دفاع مقدس، برگزاری مسابقات کتابخوانی و نشست‌های تخصصی بررسی کتب در حوزه دفاع مقدس است که در طول این یک هفته برگزار می‌شود.

 

سرهنگ پاسدار کریمی عنوان کرد: امروز نیازمند ترویج و تقویت فرهنگ کتابخوانی در جامعه هستیم و کتابخوانی باید به عنوان یک فرهنگ عمومی در بین مردم رایج شود.

 

مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان مرکزی افزود: در سال‌جاری تهیه ۶۰ عنوان کتاب در حوزه دفاع مقدس با مشارکت ادارات و نهادهای استان مرکزی هدف گذاری شده و یکی از ضرورت‌های مهم امروز تشویق نویسندگان برای فعالیت در حوزه دفاع مقدس است که دستگاه‌های فرهنگی باید از ظرفیت نویسندگان بومی به خوبی استفاده کنند.

 

وی عنوان کرد: رونمایی از کتاب «تازه داماد» که برگرفته از سیره شهید والامقام «مهدی جودکی» است نقش به سزایی در معرفی این شهید عزیز به نسل جوان دارد.

 

مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان مرکزی ادامه داد: شهید «مهدی جودکی» علاوه بر اینکه یک پاسدار و رزمنده ارزشی و متعهد بود یک ورزشکار با اخلاق بود و امروز بهترین الگو برای جوانان است.

 

فرمانده سپاه ناحیه اراک هم در این نشست گفت: کتاب یکی از محتواهای بسیار اثرگذار است که سهم به سزایی در گفتمان‌سازی و جریان‌سازی دارد و هفته کتاب و کتابخوانی فرصتی ارزشمند در این راستا است.

 

سرهنگ پاسدار «محمد مهجوری» افزود: یکی از ضرورت‌های مهم امروز جامعه تقویت و ترویج فرهنگ ایثار، جهاد و شهادت است که کتاب می‌تواند در این راستا بسیار موثر باشد و اهالی فرهنگ و به‌ویژه نویسندگان نقش مهمی در این راستا دارند.

 

وی بیان کرد: در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و معرفی شهدا به نسل جوان در هفته کتاب و کتابخوانی کتاب «تازه داماد» که برگرفته از زندگینامه شهید والامقام «مهدی جودکی» است رونمایی می‌شود.

 

فرمانده سپاه ناحیه اراک ادامه داد: تجلیل از خانواده معظم شهید «مهدی جودکی» و خانواده شهدای منطقه از جمله شهید آسنجرانی و شهید قریشی و تجلیل از خانواده معظم زنده یاد حاج «داود میرزایی» که در آن زمان فرمانده گردان تکاور بودند از مهمترین برنامه‌ها در کنار آیین رونمایی است.

 

سرهنگ مهجوری عنوان کرد: همچنین تجلیل از جانبازان این عملیات و تهیه نسخه صوتی کتاب «تازه داماد» از دیگر برنامه‌ها است.

 

شهید «مهدی جودکی» در فروردین ماه سال ۱۳۶۷ چشم به جهان گشود و در ۳۰ فروردین ماه سال ۱۳۸۹ در شمال غرب کشور در منطقه سنگ‌های آذرین(ماکو) و هنگام درگیری با گروهک تروریستی پژاک به شهادت رسید و پیکر مطهر  این شهید در گلزار مطهر شهدای شهر اراک به خاک سپرده شده است.


مطالب پربازدید سایت

فروردین 1403
شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه 4 شنبه 5 شنبه جمعه
1
2
3
4
5
8
9
10
11
12
16
17
18
19
20
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان