یادواره بین‌المللی شهدای ترور گلستان برگزار شد

 Hamayeshgorgan

سومین همایش اسوه های صبوری و نخستین یادواره بین المللی گرامیداشت 211 شهید ترور گلستان در گرگان برگزار شد.

 

به گزارش هابیلیان و به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، نخستین  سخنران همایش اسوه های صبوری خانم کرمی همسر دانشمند هسته ای شهید علی محمدی بود.

 

دومین سخنران آقای عرب یکی از جانبازان ترور و همچنین جانباز دفاع مقدس استان گلستان بود .

 

وی گفت: یکی از بزرگترین شهدای ترور شهید مطهری بود که مطالعه آثار ایشان ضروری است به همین دلیل 5 پایگاه سیار آثار ایشان را در گرگان برپا کردیم و این باعث شد که منافقان اقدام به ترورم کردند.

 

وی افزود: رهبر انقلاب گل سر سبد جانبازان انقلاب است و افتخار ما جانبازان ترور این است که رهبرمان نیز جانباز ترور است.

 

هم چنین  ارتباط تصویری مستقیم از محل برگزاری همایش با  دکتر الکساندر آزادگان استاد دانشگاه کالیفرنیا  برقرار شد که وی  گفت:  برای معرفی شهدای ترور باید از ظرفیت فضای مجازی استفاده کرد.

 

او افزود:  تولید مستندهای زیبا و جامع هم اکنون مورد توجه همه افراددر دنیا است.

 

آقای آزادگان گفت : باید شبکه های تلویزیونی برای کشورهای اروپایی درست شود تا بتوانیم صدای خودمان را به همه دنیا برسانیم.

خانم ماریا دو تسنکو نماینده سازمان ملل در ایران نیز یکی از مهمانان همایش اسوه های صبوری بود.

 

وی در این همایش گفت : این روز برای حمایت از قربانیان ترور از طرف سازمان ملل تعیین شده است و ما باید ندای قربانیان و بازماندگان آنان را رسا نماییم تا خسارت اقدامات تروریستی کاهش یابد.

 

ماریا دوتسنکو افزود : ایران همواره با ابتکارخود نقش مهمی در ترویج صلح و دوستی داشته است.

 

وی گفت : امروز در حالی که کشورهای بیشتری  تحت تاثیر تروریسم قرار گرفته اند تعداد قربانیان درتعداد کمی از کشورهای عضو سازمان ملل هستند.

 

او گفت : در سال 2017 سه چهارم مرگ و میر ناشی از تروریسم  فقط در 5 کشور  افغانستان ، عراق ، نیجریه ، سومالی و سوریه بود.

 

نماینده سازمان ملل افزود: قربانیان تروریسم تلاش می کنند تا ندای آنان شنیده ، نیازهایشان برطرف و از حقوقشان حمایت  شود، قربانیان احساس می کنند که فراموش شده اند و بلافاصله بعد از این که اثرات آنی حملات تروریستی محو می گردد مورد غفلت قرار می گیرند که این امر تلخی عمیقی برآنان دارد.

 

وی هم چنین پیام آنتونیو گوترش دبیر کل سازمان ملل متحد را نیز در این مراسم قرائت کرد.

 

در بخشی از پیام دبیر کل سازمان ملل آمده است ؛ امروز این روز بین المللی یادبودو احترام به قربانیان تروریسم به ما یادآور می شود تا تامل کرده و به قربانیان و بازماندگان تروریسم گوش فرا دهیم، ندای آنان را رسا کرده و اثر تروریسم را بر زندگی شان به رسمیت بشناسیم .

 

در بخش دیگری از پیام گوترش آمده است ؛ حمایت از قربانیان تروریسم و خانواده های ایشان براساس ارتقای حفاظت و احترام به حقوق بشر آنان امری اخلاقی وضروری است و مراقبت کردن از قربانیان و بازماندگان همچنین رساتر کردن ندای آنان کمک می کندتا هدف تروریسم یعنی اشاعه بیان تنفرو تفرقه افکنی به چالش کشیده شود و نیازداریم تا به قربانیان کمک طولانی مدت شامل حمایت مالی ، قضایی ، پزشکی و روانی ارایه دهیم.

 

دبیرکل سازمان ملل دربخش دیگری از پیام خود آورده است ؛ اینجانب از افرادی سپاسگزارم که همه روز مایل به صحبت علیه تروریسم هستند ، گفته های شما اهمیت دارد و شهامت شما در رویارویی با سختی درسی برای همه ماست و امروز و هر روز سازمان ملل متحد با همبستگی در کنار شما ایستاده است .

 

سخنران بعدی این مراسم دستیار ویژه وزیر امور خارجه  بود که گفت : در سال 2017 در ده هزار و  900 عملیات تروریستی ، 26 هزار نفر در دنیا کشته شدند.

 

حسین قریبی افزود : ایران اسلامی اصلی ترین قربانی تروریسم است ، این در حالی است که از سوی غرب به حمایت از تروریسم متهم هستیم  که این اتهامات دشمنان هیچگاه مورد قبول نیست .

 

استاندار گلستان به عنوان دیگر سخنران همایش اسوه های صبوری گفت : تاریخ نشان می دهد کسانی که ادعای مبارزه با تروریست دارند خودشان پرونده سیاهی از خشونت و ترور دارند.

 

سید مناف هاشمی افزود : دنیا پس از برجام صداقت و حقانیت ایران را دید هر چند امتیازاتی هم دادیم.

 

او افزود : تلاش  دشمنان  در این سالها به نتیجه نرسید، تحریم و فشار اقتصادی آخرین اقدامات دشمن در مقابل ملت ایران است که با وحدت ملی این توطئه نیز خنثی خواهد شد.

 

نماینده ولی فقیه در استان گلستان نیز در این همایش گفت : از برپایی این همایش با این کمیت و کیفیت و حضور مهمانان کشوری و نماینده سازمان ملل خوشحالم.

 

آیت الله سید کاظم نورمفیدی افزود : با این که 80 سال از تصویب قطعنامه های مقابله با خشونت و ترور در سازمان ملل می گذرد اما هنوز شاهد فجایع تروریستی در دنیا هستیم.

 

وی گفت : همان طور که امام خمینی(ره)  فرمود ملت ما مسلمان است و مسلمان تروریست نیست و امیدواریم روزی شاهد پایان تروریسم در دنیا باشیم.

 

در این همایش از خانواده های شهدای ترور و جانبازان ترور قدردانی  شد.

 

در پایان این همایش مراسم نمادین تولد شهید علی محمدی با حضور همسر بزرگوار ایشان برگزار شد.

 

این همایش به مناسبت روزجهانی یادبود و گرامیداشت قربانیان تروریسم برگزار شد.


مطالب پربازدید سایت

مطالب پربازدید بخش خبر

سیزدهمین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات سرکردگان گروهک تروریستی منافقین

صدور اوراق شناسایی برای متهمان پرونده منافقین خلاف قوانین پلیس بین‌الملل است

سیدمحمدجواد هاشمی‌نژاد، دبیرکل بنیاد هابیلیان

انقلاب اسلامی متکی به افراد نیست

دبیرکل بنیاد هابیلیان در گفت‌وگو با خبرگزاری میزان

برگزاری دادگاه منافقین یک مطالبه ملی است

پس از 1680 روز اسارت

حمید نوری آزاد شد

فروردین 1403
شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه 4 شنبه 5 شنبه جمعه
1
2
3
4
5
8
9
10
11
12
16
17
18
19
20
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان