گزارش تفصیلی از نمایشگاه "طاعون سیاه" در عراق

سید صادق الحسینی سازمان منافقین را مجموعه ای خطرناک توصیف کرد که فرهنگش خون ریزی است.وی در پایان به نمایندگی از سوی مردم دیالی خواستار اخراج منافقین از استان شده و گفت حتی برای یک روز هم نمی خواهیم آن ها در اینجا باشند.

 

Namayeshgah Iraq01

نمایشگاه "طاعون سیاه" با موضوع نمایش اسناد و تصاویر جنایت های سازمان مجاهدین خلق در عراق روز پنج شنبه با حضور اعضای پارلمان عراق،دولت محلی استان دیالی، شیوخ عشایر، شخصیت های دانشگاهی و رسانه ای، مدیران ادارات شهرستان خالص و اهالی این شهر برگزار شد.

 

Namayeshgah Iraq02

این نمایشگاه در بردارنده یکصد تصویر بزرگ تمام رنگی است و طبق برنامه قرار است به مدت 3 روز در محل سالن اداره ورزش و جوانان شهر خالص (15 کیلومتری شمال بعقوبه مرکز استان دیالی و 20 کیلومتری مقر سازمان منافقین) دایر باشد.

 

Namayeshgah Iraq03

در این نمایشگاه چندین سخنرانی ایراد گردید که در همه آن ها پس از ذکر جنایات این گروه، سخنرانان خواستار اخراج این گروهک از خاک عراق شدند.

 

فرماندار خالص (عدی الخدران) در گفتگو با خبرگزاری "العراق بیتنا" گفت : این نمایشگاه در نوع خود برای اولین بار در استان برگزار می گردد. خدران افزود: منافقین ثروت های کشور و استان را سرقت می کنند آن ها 6000 دونم(هر دونم 1000 متر مربع) از اراضی شهرستان خالص را تصرف کرده اند و این در حالی است که 80 درصد مردم شهر زمین مسکونی ندارند.

 

الخدران به تنش های موجود میان ایران و عراق در زمان رژیم گذشته این کشور به دلیل پناه دادن به منافقین اشاره کرد و گفت: برخی از احزاب هوادار بعث که با فشار قدرت های منطقه ای در میدان سیاسی عراق فعالیت می کنند با منافقین همکاری می کنند و سعی دارند تا چهره جنایتکار آنها را تطهیر کنند.

 

Namayeshgah Iraq04

از سوی دیگر سعدی – نماینده پارلمان عراق و عضو ائتلاف ملی این کشور- در سخنرانی خود با اشاره به جنایت های سازمان منافقین در حق ملت عراق در مناطق جنوبی و شمالی این کشور همچون طوزخورماتو و کلار گفت: صدام قرار دادهای نفتی زیادی را در خلال برنامه "نفت مقابل غذا" در اختیار منافقین قرار داد و آن ها نیز به اسم عراق شرکت های بازرگانی زیادی را در خارج از عراق راه اندازی کردند.

 

سعدی افزود : عراقی ها این حق قانونی را دارند که از طریق دعاوی قضایی از سازمان منافقین به خاطر جنایت هایش در زمان صدام و پناه دادن به دیگر گروه های تروریستی بعد از سقوط وی شکایت کنند. وی افزود: کسانی که اشک تمساح برای منافقین می ریزند در کشور حضور ندارند و تنها در اینترنت فعالیت می کنند.منافقین برخی از موسسات صوری را درست کرده اند تا به نفع او تبلیغ کنند و همایش های ضد دولتی برگزار کنند.

 

سید صادق الحسینی نائب رییس شورای استان دیالی سخنران دیگر این نمایشگاه بود که تناقضات سازمان ملل را در برخورد با منافقین نکوهش کرد و گفت:سازمان ملل از سویی خواهان برخورد انسانی با منافقین است و از سوی دیگر این سازمان اولین نهادی بود که نام منافقین را در لیست تروریستی قرار داد!

 

وی سازمان منافقین را مجموعه ای خطرناک توصیف کرد که فرهنگش خون ریزی است.

وی در پایان به نمایندگی از سوی مردم دیالی خواستار اخراج منافقین از استان شده و گفت حتی برای یک روز هم نمی خواهیم آن ها در اینجا باشند.

 

احمد الشریف عضو پارلمان عراق از فهرست العراقیه نیز دولت عراق را مسوول پرونده منافقین در عراق دانست و گفت: بعد از اینکه پارلمان، قرار اخراج آن ها را از کشور صادر کرد این دولت است که پرونده آن ها را بر گردن دارد. الشریف به تعدادی از جنایت های منافقین در عراق از جمله هجوم به چند حسینیه در شهرک صدر بغداد در دوران صدام و درگیری با نمازگزاران اشاره کرد و گفت:بر اساس قانون اساسی کشور و قوانین سازمان ملل آنها نمی توانند در عراق بمانند.

 

Namayeshgah Iraq05

شخصیت های عشایری و دینی دیالی نیز بر موضع خود مبنی بر اخراج این سازمان تاکید داشتند

 

شیخ حمید العزاوی (روحانی) عنوان "مجاهد خلق" را نکوهش کرد و گفت: آن ها "منافق خلق" هستند چرا که تاریخ سیاهی قبل و بعد از سقوط صدام دارند. وی حضور آن ها در عراق را نقطه ضعفی برای دولت این کشور دانست.

 

Namayeshgah Iraq06

شیخ علی برهان العزاوی شیخ عشایر العزه نیز خواستار جبران خسارت های مادی وارد شده به این عشیره- که ناشی از تصرف ده ها هزار دونم از اراضی آنها توسط منافقین بوده است- شد و گفت این گروه در زمان صدام اقدام به بازداشت و ارعاب وحشیانه تنی چند از اعضای عشیره العزه کرده است و این صلاحیت خود را از صدام که گفته بود:" هر کس به مجاهدین خلق تجاوز کند به صدام حسین تجاوز کرده است" گرفته بودند.

 

Namayeshgah Iraq07

العزاوی افزود: منافقین نقش گسترده ای در جنایت و سرقت بعد از سقوط صدام داشتند. آن ها اتومبیل های دولتی را با قیمت بسیار ارزان می خریدند و انسان های سست را تشویق به دزدی و راهزنی می کردند.

 

Namayeshgah Iraq08

از سوی دیگر شیخ ریسان المعموری شیخ عشایر المعامره با تشبه منافقین به "طاعون" گفت:

آن ها تروریست ها و قاتلان و جنایتکاران را بر عملیات تبهکاری منظم و سازمان یافته تشویق می کنند و از این رو از دولت عراق می خواهیم ریشه این بیماری خطرناک را از استان از بین ببرند.

 

رییس کمیته رسانه ای شورای استان دیالی نیز آمار مطرح شده از سوی منافقین مبنی بر درخواست 480 هزار تن از اهالی دیالی برای ادامه حضور آن ها را در عراق دروغ خواند و این آمار را غیر معقول دانست.

 

Namayeshgah Iraq09


مطالب پربازدید سایت

جدیدترین مطالب

سیدمحمدجواد هاشمی‌نژاد، دبیرکل بنیاد هابیلیان

لزوم بازنگری در فهرست شهدای ترور کشور

همزمان با سالگرد عملیات مرصاد

گزارش سالانه تروریسم در ایران 1402 منتشر شد

شهید ترور

شهید ژاله ملکی

شهید امیرحسین افضلی

جلوی چشمم نفس‌های آخرش رو ‌زد

سخنگوی قوه قضائیه در نشست خبری امروز خبر داد

۱۷ شهریور؛ زمان دادگاه کیفری پرونده ترور شهید سلیمانی

شهید ترور سامی‌مقام

پيکر پاکش 44 سال مفقود ماند

مطالب پربازدید بخش خبر

نماینده کشوری دفتر مقابله با مواد مخدر و جرم سازمان ملل تاکید کرد

ایران نقش مهمی در مبارزه با تروریسم و قاچاق مواد مخدر دارد

سعید حقیقی، پژوهشگر حوزه تروریسم و حقوق بشر

ردپای دولت‌های آمریکا در نقض حقوق بشر داخلی و خارجی

قاضی دهقانی؛ در پانزدهمین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات منافقین

استرداد منافقین امر پذیرفته‌شده بین‌المللی است و ایران آن را اجرا می‌کند

فروردین 1403
شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه 4 شنبه 5 شنبه جمعه
1
2
3
4
5
8
9
10
11
12
16
17
18
19
20
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان