کفش شهید سلیمانی باارزش‌تر از سر ترامپ است

4382258

دبیرکل حزب‌الله گفت: این افزایش تنش در منطقه برای خروج آمریکاست و این خروش مردم نشان می‌دهد که ایجاد تفرقه شکست خورده است و جادو دامن جادوگر را گرفته است.

به گزارش پایگاه خبری‌تحلیلی هابیلیان به نقل از العالم، دبیرکل حزب‌الله با اشاره به شهادت سردار سلیمانی گفت: شهید سلیمانی به آرزویش رسید. شهدا و فرماندهان برای امت اسلامی خیر و برکت را می‌خواهند و هدف شخصی آنان شهادت است که حاج قاسم این هدف خود را محقق کرد.

وی هم‌چنین گفت: تاریخ دوم ژانویه، تاریخ آغاز مرحله جدید برای تمام منطقه است.

سید حسن نصرالله گفت که شهید قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس عاشق شهادت بودند و خصوصا در سال‌های اخیر انتظار آن را داشتند. حاج قاسم از جوانی به دنبال شهادت بود.

وی افزود: حاج قاسم و ابومهدی همیشه در میدان‌های جنگ و در میان شلیک گلوله‌ها بودند. شهید قاسم سلیمانی بسیاری از شب‌ها را گریان به سر می‌برد، وقتی که یاد شهدا می‌کرد. او می‌گفت از شدت شوق لقاء‌الله و دیدار شهدا سینه‌اش تنگ می‌شد. حاج قاسم بسیار مشتاق پیوستن به کاروان شهدا بود.

جنایت علنی واضح و روشن

دبیر کل حزب الله لبنان در ادامه سخنان خود یادآور شد: اجساد طیبه این شهدا تکه‌تکه می‌شود، چند ساعت بعد وزارت جنگ آمریکا بیانیه صادر می‌کند که من این عملیات را انجام دادم. این عملیات را با دستور آقای ترامپ انجام دادم و پس از آن هم بیانیه‌های آمریکا در کنفرانس‌هایشان شروع می‌شود و ترامپ با توییت‌های متعدد خود افتخار می‌کند که کسی بودم که فرمان ترور را صادر کردم.

وی با بیان این‌که ما در برابر یک جنایت علنی واضح و روشن قرار داریم گفت: خود ترامپ می‌گوید که من این عملیات را انجام دادم و وزارت دفاع به دستور من و ارتش آمریکا و نیروهایی که در منطقه بودند این کار را انجام داد. امروز رئیس‌جمهور آمریکا به ارتش کشورش دستور داد که این جنایت را انجام دهند و نیروهایی از ارتش این کشور چنین اقدامی را انجام می‌دهند.

سید حسن نصرالله با طرح این سوال که چرا آمریکا به این روش علنی این کار را انجام داد؟ اظهار کرد: دو مسئله کاملا روشن است، ابتدا ناکامی‌هایی است که آنها در ترورهای قبلی داشتند. تلاش زیادی برای ترور حاج قاسم کردند و آخرین تلاششان هم این بود که در حسینیه کرمان که هر ساله حاج قاسم در مراسم‌هایی مانند فاطمیه و عاشورا شرکت می‌کند او را به شهادت برساندند. 4 الی 5 هزار نفر قطعا آن جا حضور داشتند.

دبیر کل حزب الله لبنان اظهار کرد: اما خداوند تمام این ترورها را ناکام گذاشت و شهادت را به این روش انتخاب کرد. بنابراین ناکامی آمریکایی‌ها در ترورهای قبلی‌شان آنها را وادار کرد تا به سمت یک اقدام علنی و آشکار بروند.

وی ادامه داد: مجموعه‌ای از شرایطی که در منطقه حاکم است و تحولات اخیر عراق همه دلایل این اتفاقات را روشن می‌کند. سه سال است که ترامپ رئیس جمهور آمریکا شده است و از ابتدا هم اعلام کرد که من سیاست خارجی خودم را در منطقه و جهان دارم. اکنون نتیجه اقداماتش جز ناکامی، شکست و دستپاچگی چیزی نداشته است.

وی ادامه داد: از همان روزی که او رئیس جمهور شد اعلام کرد که هدفش سرنگونی نظام اسلامی است. جان بولتون مشاور او سال گذشته طی مراسمی در فرانسه اعلام کرده بود جشن کریسمس آینده را در تهران خواهند داشت اما دیدیم که حیات جمهوری اسلامی ایران سرجای خودش است. هدف بزرگ آنها سرنگونی نظام جمهوری اسلامی ایران بود و پایین‌ترین هدفشان تغییر رفتار ایران،‌ کنترل و محدود کردن سیاست خارجی ایران بوده است. برای این که به یک برجام و سیاست جدید برسند. اما ایران پاسخی نداده است.

 ترامپ به هیچ یک از توافقات پایبند نخواهد ماند

دبیر کل حزب الله لبنان با اشاره به این که آمریکا چند سال است تحریم‌های ظالمانه علیه ایران اعمال می‌کند گفت: آنها تلاش می‌کنند با ایران هراسی و بازی رسانه‌ای مردم ایران بگویند که جمهوری اسلامی ایران را سرنگون کرده‌اند اما آیا الان می‌توانند بگویند که ایران را محدود کرده‌اند؟ آیا می‌توانند بگویند که به ایران برجامی جدید تحمیل کرده‌اند؟ ترامپ به جایی رسیده است که خیلی از سران کشورها در سازمان ملل با او مخالفت می‌کنند.

وی یادآور شد: همه سیاست ترامپ این است که ایران را سر میز مذاکره بیاورد. کاری نداریم که توافق بشود یا خیر او می‌خواهد که ایران را به مذاکره بکشاند. اما اکنون جز شکست و ناکامی چیزی دارد که به ملت خودش بگوید؟

وی شکست آمریکا در سوریه را از دیگر عوامل این اتفاقات عنوان کرد و گفت: ترامپ بارها در صحبت‌ها و توییت‌های خود اعلام کرده بود که برای حمایت از چاه‌های نفت سوریه و سرقت آنها در آن جا حضور دارد. بخشی از نیروهایش را در شرق فرات برای محافظت از این چاه‌های نفت قرار داده بود و برخی دیگر را در مناطق دیگر برای تامین امنیت اسرائیل.

سیدحسن نصرااله در ادامه گفت: به خوبی بیاد داریم پمپئو وقتی به لبنان آمد چه پیامی به مسئولان لبنانی داد. او همه را تهدید کرد و اولتیماتوم داد تا 15 روز آینده باید همه پایگاه‌های حزب‌الله را بمباران کنید اگر نکنید ما چنین و چنان می‌کنیم اما همه شاهد بودند که جرات نکرد تهدیدهایش را اجرایی کند. هر تلاش صهیونیست‌ها برای فشار بر مقاومت لبنان هم جواب نداد و هیچ تاثیری بر اراده لبنان و حزب‌الله نداشت. آمریکایی‌ها در افغانستان نیز دنبال خروج آبرومندانه هستند. به همین دلیل بود که خلیل‌زاد را فرستاد تا با طالبان مذاکره کند اما مطمئن باشید ترامپ به هیچ یک از توافقات پایبند نخواهد ماند و همه توافق‌ها را زیر پا می‌گذارد.

وی افزود: در خصوص توافق یا معامله قرن هم همه شاهدید که چند سال است در حال تحمیل اراده خود به دولتها و ملتهای عرب منطقه است. چه کسی جز دولتهای دست نشانده این توافق را قبول کرد؟ با  وجود همه فشارها علیه غزه و کرانه باختری رود اردن به فلسطینی‌ها فشارهای زیادی وارد کردند و مشکلات بسیار زیادی برای زندانیان و آوارگان فلسطینی تحمیل کردند اما باز نتوانستند توافق قرن را به کرسی بنشانند.

نصرالله ادامه داد: اما در جنایت اخیر در عراق، کاری به اظهارات مقامات سی‌آی‌ای و پنتاگون ندارم. خودِ ترامپ به صراحت از موضع قدرت صحبت کرد و اعلام کرد دستور ترور را داده و برای هیچ نهاد بین‌المللی هم اعتباری قائل نیست. ترامپ نفت عراق را حق آمریکا می‌داند. حتی به چاههای نفت سوریه هم طمع دارد در حالی که نفت سوریه در برابر نفت عراق هیچ هم نیست. او با نفت عراق می‌خواهد هزینه‌های سالها جنگ را جبران کند. می‌خواهد با گسیل نیرو به عراق، نفت را استخراج و بفروشد.

وی تاکید کرد: ترامپ هیچ دولتی برای عراق نمی‌خواهد تا مانع کارش شود یا اگر بخواهد دولتی برای عراق قائل شود، دولتی دست نشانده را می‌خواهد تا حاکمیت سیاسی عراق را زیر نظر خودش داشته باشد. اصلا به خاطر حضور طولانی مدت در عراق بود که اوباما و کلینتون داعش را ساختند. مقامات آمریکایی گفتند جنگ با داعش 10، 20 یا 30 سال زمان می‌برد. آنان بهانه بلندمدت برای حضور در عراق و بلعیدن نفت این کشور داشتند.

 سردار سلیمانی یک روح را در جریان مقاومت می‌دمید

وی در ادامه صحبت‌های خود با بیان این‌که سردار سلیمانی نماد قدرت، همکاری و همدلی محور مقاومت بود و یک روح را در جریان مقاومت می‌دمید گفت: با توجه به این خصوصیات و ویژگی‌ها تصمیم گرفتند که او را ترور کنند و علنی نیز ترور کنند. قطعا  اهداف سیاسی، نظامی و اقتصادی پشت این ترور داشتند.

دبیر کل حزب الله لبنان ادامه داد:‌ آن‌ها امیدوار هستند که با این ترور ضعفی در جریان مقاومت ایجاد شود. جریان مقاومت عقب نشینی کند و یا اجزای جریان مقاومت با یکدیگر از جمله ایران مشکل پیدا کنند. آنها امیدوار هستند که ایران تسلیم شود و امتیاز بدهد و براساس این موضوعات این ترور را طراحی کردند.

وی با تاکید بر خون‌خواهی عادلانه در پی ترور شهید قاسم سلیمانی از سوی آمریکایی‌ها ادامه داد: آن‌ها به نفت سوریه و حتی نفت لبنان که هنوز کاوش نشده چشم طمع دارند آن‌ها با این اقدامات مقاومت، استقلال، حاکمیت و آزادی ما را هدف قرار داده‌اند.

جادو دامن جادوگر را گرفته است

دبیرکل حزب الله لبنان در ادامه با اشاره به تلاش دشمنان برای تفرقه انداختن میان مردم ایران و عراق اظهار کرد: ما در این هفته تشییع شهدا در عراق را دیدیم که چگونه در بغداد، کاظمین ، کربلا و نجف روی دوش مردم عراق تشییع شدند. همه گروه‌های سیاسی، مراجع، علما، احزاب، گروه‌های مقاومت رسمی و غیررسمی، دولت، مجلس و سایر نهادهای عراق مواضع خود را اعلام کردند و با بیانیه‌های‌شان این ترور را به شدت محکوم کردند.

وی اضافه کرد: این افزایش تنش در منطقه برای خروج آمریکاست و این خروش مردم نشان می‌دهد که ایجاد تفرقه شکست خورده است و جادو دامن جادوگر را گرفته است.

نصرالله با خطاب قرار دادن نمایندگان  مجلس عراق عنوان کرد: من به پارلمان عراق می‌گویم همه به شما چشم امید دوخته‌اند نخست وزیر عراق آماده است زودتر از توافق امضا شده با آمریکا بیرون رود و این موضوع را شما نمایندگان باید تصویب کنید که البته امروز عنوان شد این موضوع تصویب خواهد شد.

وی با بیان این‌که آمریکا همه را بسیج کرده تا این طرح تصویب نشود اظهار امیدواری کرد: این آرزوی آمریکا محقق نخواهد شد. این خواهش و امید ما از نمایندگان پارلمان عراق که قانون خروج آمریکایی‌ها از عراق تصویب شود البته من دستور نمی‌دهم؛ چراکه رهبر عراق نیستم اما چیزی که از عراقی‌ها و گروه‌های مقاومت می‌دانم این است که اگر این طرح در پارلمان تصویب نشود عراقی‌ها هیچ‌گاه یک سرباز آمریکایی را در عراق باقی نخواهند گذاشت.

دبیر کل حزب الله لبنان در ادامه خطاب به مردم عراق گفت: ای ملت شریف، شجاع، کریم، عزیز و گرامی عراق ببنید که این خروج آمریکایی‌ها ضعیف ترین موضع در قبال ترور حاج قاسم و ابومهدی المهندس است و خواسته ما و شما خروج آمریکایی‌ها و آزادی سازی عراق از اشغال آمریکاست.

وی اضافه کرد: آمریکایی‌ها خودشان هم درک می‌کنند که حاج قاسم و المهندس را شهیدکردند تا عراق را از دست ندهند ولی با این کار عراق را از دست دادند.  خود کارشناسان آمریکایی گفتند که امروز ما عراق را از دست دادیم و این جز با مجاهدت عراقی‌ها محقق نمی‌شود.

حاج قاسم پیشتیان مردم عراق بود

نصرالله با یادآوری مجاهدت‌های سردار سلیمانی در عراق خاطر نشان کرد: حاج قاسم پیشتیان مردم عراق بود و از سال 2003 کمک کرد آمریکایی‌ها را بیرون کنند و عراق را از دست تروریست‌ها آزاد کرد. خون او باید آزاد سازی دوم عراق را رقم بزند. و این ضعیف‌ترین پاسخ برای این ترور است.

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود اظهار کرد: ما در سوریه باید تلاش‌مان را با صلابت ادامه دهیم و با این شهادت نباید کسی ضعیف شود. در همه جنگ‌ها این موضوع پیش می‌آید که ممکن است فرماندهان شهید شوند ولی سایرین جای آن‌ها را پر می‌کنند و راه‌شان را ادامه می‌دهند. در یمن هم همین‌طور باید با اراده محکم این راه ادامه پیدا کند.

دبیرکل حزب الله لبنان در ادامه تاکید کرد: ما در جنبش‌های مقاومت دو وظیفه داریم یکی از اهداف ترامپ ترساندن همه ما بود و لیستی هم داد که قرار است فلانی و فلانی ترور شود تا نیروهای مقاومت را در منطقه بترساند و کاری کند ما عقب‌نشینی کنیم.

وی اضافه کرد: اولین پاسخ مقاومت این است که مطمئن باشید ما با این اتفاق ضعیف و تسلیم نمی‌شویم و عقب نشینی نمی‌کنیم و آرایش نظامی و سیاسی خود را درست خواهیم کرد. این شهادت توان و انگیزه چند برابری برای رسیدن مرحله بعدی می‌دهد.

نصرالله افزود: ما در مرحله حساسی برای پیروزی‌های بعدی هستیم. این اتفاق نشان داد که دشمنان چقدر از ما عصبانی هستند، اما ما نباید به خاطر شهادت یک فرمانده شکست بخوریم بلکه پرچم او را بلند می‌کنیم و راهش را ادامه می‌دهیم.

سردار سلیمانی یعنی کل محور مقاومت

سید حسن نصرالله در ادامه اظهارات خود بیان کرد: ما را به ترور و کشتن تهدید می‌کند در حالی که شهادت مدال افتخار ما و عادت دیرینه ما است. مقاومت باید همکاری خود را با قوت بیشتری در منطقه ادامه دهد. شهادت سردار قاسم سلیمانی نباید تاثیری منفی بر ما بگذارد. ما باید راه را ادامه بدهیم راهی که او همیشه رهبری می‌کرد. شهادت ابومهدی در عراق نیز همچنین نباید تاثیری منفی بر این راه ما بگذارد.

دبیرکل حزب الله لبنان ادامه داد: اما قصاص عادلانه به چه معناست؟ کسی که این کار را انجام داده مشخص است و باید تاوان بدهد. موضوع سردار سلیمانی تفاوت دارد. اگر آمریکایی‌ها یک پایگاه یا نهاد یا یک شخصیت را غیر از قاسم سلیمانی مورد هدف قرار می‌دادند به مقاومت ارتباطی نداشت؛ چر که صرفا تجاوز به ایران بوده و ایران صرفا باید پاسخ می‌داد. ولی سردار سلیمانی فقط ایران نیست، سردار سلیمانی یعنی کل محور مقاومت. یعنی همه محور مقاومت. یعنی فلسطین، یعنی سوریه، یعنی یمن، یعنی عراق، یعنی افغانستان و یعنی هر کشوری که رزمندگانی شریف در آن وجود دارد. قاسم سلیمانی فقط صرفا ایران نیست.

سید حسن نصرالله اظهار کرد: خود ایران نیز می‌تواند پاسخ دهد ولی این تکلیف را از ما برنمی‌دارد. این را بدانید ایران از جریان‌ها و احزاب کمکی نمی خواهد و چیزی طلب نمی‌کند. ایران خودش تصمیم می‌گیرد و اراده ملی و اراده مسئولان کاملا شفاف است. اما مقاومت هم خودش باید تصمیم گیری کند.  ایران از آنهایی که کمک‌شان کرده و دفاع کرده کمکی طلب نمی‌کند. ایران امروز عزادار است. یکی از بزرگترین مردانش را از دست داده ولی چیزی را نمی‌خواهد. اما فقط ما باید محکوم کنیم؟ فقط باید گریه کنیم؟ اکنون ترور قاسم سلیمانی فقط هدف قرار دادن ایران نیست. بلکه هدف قرار دادن کل مقاومت است. آن‌ها می‌خواهند دستاوردهای آمریکا را پیش ببرند ما همه باید در منطقه به سمت قصاص عادلانه پیش برویم.

 کفش سردار سلیمانی ارزشش بیشتر از سر ترامپ است

سید حسن نصرالله با بیان این‌که کفش سردار سلیمانی ارزشش بیشتر از سر ترامپ است گفت: ما به شهروندان عادی آمریکا کاری نداریم. ما با مردم آمریکا کاری نداریم و به آن‌ها آسیبی وارد نمی‌کنیم. اگر به آن‌ها آسیبی وارد شود این خدمت به ترامپ است؛ چراکه آن‌ها می‌خواهند وجهه ما را تخریب کنند و بگویند ما تروریست هستیم. قصاص عادلانه ما برای خون حاج قاسم متوجه کسانی است که این جنایت را انجام دادند. آن‌ها در برابر هدف ما قرار دارند. پایگاه‌های آمریکایی، ناوهای نظامی و افسرهای آمریکایی این اقدام را انجام دادند و باید تاوان آن را بپردازند.

دبیرکل حزب الله لبنان با بیان این‌که من مسئولیت حرف‌های خودم را برعهده می‌گیریم گفت: کاری خواهیم کرد که آمریکایی‌ها شکست خورده و ذلیلانه از منطقه خارج شوند. شهادت‌طلبان در منطقه بیش از گذشته شده‌اند. امروز جریان مقاومت قوی تر از گذشته است. اراده ما در محور مقاومت و هدف مان این است که آمریکایی ها پاسخ خون سلیمانی، ابومهندس و یارانشان را بدهند و از منطقه خارج شوند.

وی با بیان این‌که ترامپ احمق است و کسانی که اطراف او هستند کودن هستند که نمی‌داند چه غلطی کرده‌اند، ادامه داد: ما به دنبال قصاص عادلانه برای خون قاسم سلیمانی، سید عباس موسوی، عماد مغنیه، مصطفی بدرالدین و شهدای مقاومت هستیم.

سید حسن نصرالله با بیان اینکه برای سردار سلیمانی که به آرزویش رسید خوشحال هستم، ادامه داد: او در طول این سال‌ها خیلی زحمت کشید ، فعالیت کرد و در آخر به آرزوی خود رسید.

دبیر کل حزب الله لبنان با بیان این‌که جریان مقاومت راه خود را ادامه می دهد گفت: ان‌شاالله پیروزی نزدیک است.


مطالب پربازدید سایت

دیدار دبیرکل بنیاد هابیلیان با خانواده شهید سرسنگی

هر وقت کارش گیر می‌کرد از شهدا کمک می‌خواست

دبیرکل بنیاد هابیلیان در گفت‌وگو با خبرگزاری میزان

برگزاری دادگاه منافقین یک مطالبه ملی است

سیزدهمین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات سرکردگان گروهک تروریستی منافقین

صدور اوراق شناسایی برای متهمان پرونده منافقین خلاف قوانین پلیس بین‌الملل است

جدیدترین مطالب

سیزدهمین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات سرکردگان گروهک تروریستی منافقین

صدور اوراق شناسایی برای متهمان پرونده منافقین خلاف قوانین پلیس بین‌الملل است

دیدار دبیرکل بنیاد هابیلیان با خانواده شهید سرسنگی

هر وقت کارش گیر می‌کرد از شهدا کمک می‌خواست

دبیرکل بنیاد هابیلیان در گفت‌وگو با خبرگزاری میزان

برگزاری دادگاه منافقین یک مطالبه ملی است

پیام خانواده شهدای ترور در پی شهادت حجت‌الاسلام رئیسی و همراهان

رئیس‌جمهور شهید، پشتیبان همیشگی خانواده شهدا بود

دیدار دبیرکل بنیاد هابیلیان با خانواده شهید حسن‌نژاد

شهید حسن نژاد ذوب در خدمت به مردم بود

یادداشتی از بنیاد هابیلیان

شبکه هرمی ترور

بنیاد هابیلیان

شهید سید مجتبی هاشمی

مطالب پربازدید بخش خبر

حمله تروریستی خاش تحت حمایت کامل آمریکا بود

خانواده شهدای حمله تروریستی خاش ـ زاهدان از آمریکا شکایت می‌کنند

دوازدهمین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات سرکردگان گروهک تروریستی منافقین

میزبانی از اعضای گروهک منافقین جرم محسوب می‌شود

سیدمحمدجواد هاشمی نژاد در مراسم بزرگداشت شهید حجازی و 1050 شهید ترور خراسان رضوی

بنیاد هابیلیان مظلومیت شهدای ترور را به گوش همگان خواهد رساند

پیام خانواده شهدای ترور در پی شهادت حجت‌الاسلام رئیسی و همراهان

رئیس‌جمهور شهید، پشتیبان همیشگی خانواده شهدا بود

فروردین 1403
شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه 4 شنبه 5 شنبه جمعه
1
2
3
4
5
8
9
10
11
12
16
17
18
19
20
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان