کشور ما امروز بزرگترین قربانی ترور در دنیا است

170056000

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: اوج فضاحت آمریکا و هم پیمانانش ترورهای کوری است که در ممالک اسلامی انجام داده است.

به گزارش هابیلیان به نقل از مشرق، محمد باقر قالیباف عصر پنجشنبه در آئین گرامیداشت شهدای حادثه تروریستی حرم مطهر شاهچراغ بیان کرد: انقلاب اسلامی با روشنگری امام راحل در مسیری قرار گرفت که با تمامی دشمنان ایران و انقلاب مبارزه کردند و تمامی این نقشه‌های دشمنان نشان دهنده ناتوانی دشمنان برای متوقف ساختن توسعه ایران است.

وی ادامه داد: آمریکا با بازگذاشتن دست آنانی که حمایت می‌کنند در تلاش اند تا منطقه را تا امن کنند این در حالی است که آمریکا از حقوق بشر می‌گوید اما خودش آموزش دهنده خرابکاری در کشورهای مختلف است.

به گفته قالیباف اوج فضاحت آمریکا ترورهای کوری است که به آن دست میزد که نشان دهنده ترس آمریکا از مقاومت، توسعه و توانایی ملت ایرانی است که در مسیر توسعه و پویایی قرار دارد.

رئیس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: تروریسم کور فجیع‌ترین اقدامی است که نشان دهنده خروج از انسانیت رژیم صهیونیستی و آمریکا است و هدف آن نیز ایجاد مانع در مقابل ایران قوی و قدرتمند است.

او ادامه داد: ١٧ هزار شهید ترور در کشور و بالغ بر ١٠ هزار مجروح حاصل ترورهایی است که دشمنان انجام داده تا ایران جز مظلوم ترین کشورهای جهان در این حوزه باشد.

وی با اشاره به اینکه دشمنان جبران خسارت و حوادث تروریستی را محکوم نمی‌کنند بیان کرد: پس از انجام چنین جنایت‌هایی خود را حق به جانب می‌دادند و حتی این گونه تروریست‌ها را حمایت همه جانبه می‌کنند.

قالیباف تاکید کرد: در انتخابات دوره قبل ریاست جمهوری آمریکا این کشور اعلام رسمی کرد تأسیس کننده داعش بوده و اگر فرصت پیدا می‌کردند تمام ممالک اسلامی را به خاک و خوش می‌کشیدند این در حالی است که دشمن اکنون در جنگ رسانه‌ای با ملت ایران است.

وی افزود: با ایجاد جنگ شناختی و رسانه‌ای در تلاش است تا امنیت روانی جامعه اسلامی را کم رنگ کنند و با دروغ سازی و انتشار اطلاعات غلط در تلاش اند تا جامعه را به هرج و مرجع بستانند چون آنان ترویج دهنده خشونت اند.

قالیباف با تاکید بر اینکه باید با این جنگ رسانه‌ای مقابله کرد افزود: نباید فرصت جنگ رسانه‌ای را به دشمنان داد چون همه ما موظف هستیم که نسبت به مقابله رسانه‌ای با دشمنان کرد زیرا اگر این اقدام را انجام ندهیم در عرصه جنگ رسانه‌ای و شناختی که جنگ بسیار مهمی است شاهد خسارت خواهیم بود.

این مقام مسئول معتقد است مشکلاتی که در کشور طی چند هفته اخیر شاهد بودیم حاصل تفکر افرادی است که حامی حقوق بشر هستند اما خودشان آموزش دهنده اغتشاشگرانی است که جان بسیاری از مردم را گرفته‌اند.

این نماینده مجلس شورای اسلامی ادامه داد: دشمن در تلاش است تا ایران را ضعیف و عقب مانده نشان دهد و این ضعف را به ملت ایران توسعه دهد اما دشمن باید بداند ایران هیچگاه پا پس نمی‌کشد و با تلاش و مجاهدت و با فضل الهی روشنگی، آرامش و آسایش را در جامعه پایدار می‌کنیم.

وی عنوان کرد: مشکلاتی در حوزه اقتصاد وجود دارد که یکی از عوامل همین مشکلات نیز تحریم‌های است که دشمنان بر علیه کشور وضع کرده‌اند زیرا آنان از ترور و اغتشاش خسته شده بودند و راهکار مقابله با ایران را تحریم دانستند.

محمد باقر قالیباف در خصوص جنگ رسانه‌ای همچنین ادامه داد: این جنگ بسیار خطرناک بوده و باید تمامی ارکان جامعه با مجاهدت و همدلی و صمیمیت زمینه برطرف کردن مشکلات را فراهم کرد این در حالی است که کشور دارای نیروی انسانی و ظرفیت‌های ویژه ای است که می‌توان با استفاده از این توان و ظرفیت آینده‌ای درخشان باشد.

وی افزود: این گونه مراسم تنها یک تصویر را در ذهن متبادر می‌سازد که نظام ظلم تنها یک راهکار در مقابل جبهه حق داشته که آن نیز ترور است که نمود این گونه اتفاقات نیز ترور شهید دستغیب و شهدای حرم است.

قالیباف تاکید کرد: مردم جامعه اسلامی مردمی مقتدر و مظلوم بوده و مقاومت‌هایی که انجام داده‌اند موجب شده تا انقلاب اسلامی ایران شکل بگیرد.


مطالب پربازدید سایت

سعید حقیقی، پژوهشگر حوزه تروریسم و حقوق بشر

ردپای دولت‌های آمریکا در نقض حقوق بشر داخلی و خارجی

شهید ترور

شهید اکبر همتی

با حضور مردم ولایتمدار منطقه سیستان و بلوچستان

پیکر شهید مدافع امنیت در هامون منطقه سیستان و بلوچستان تشییع شد

شهید ترور سامی‌مقام

پيکر پاکش 44 سال مفقود ماند

جدیدترین مطالب

شهید ترور سامی‌مقام

پيکر پاکش 44 سال مفقود ماند

با حضور مردم ولایتمدار منطقه سیستان و بلوچستان

پیکر شهید مدافع امنیت در هامون منطقه سیستان و بلوچستان تشییع شد

سعید حقیقی، پژوهشگر حوزه تروریسم و حقوق بشر

ردپای دولت‌های آمریکا در نقض حقوق بشر داخلی و خارجی

شهید ترور

شهید اکبر همتی

نماینده کشوری دفتر مقابله با مواد مخدر و جرم سازمان ملل تاکید کرد

ایران نقش مهمی در مبارزه با تروریسم و قاچاق مواد مخدر دارد

مطالب پربازدید بخش خبر

فروردین 1403
شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه 4 شنبه 5 شنبه جمعه
1
2
3
4
5
8
9
10
11
12
16
17
18
19
20
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان