کشورهای مدافع حقوق بشر حامی گروه تروریستی منافقین هستند

Webpnet Resizeimage 69 E1641746537203

حجت‌الاسلام منتظری گفت: هم‌اکنون کشورهای مدافع حقوق بشر، حامی سازمان جهنمی منافقین که ۱۷ هزار نفر را در ایران به شهادت رسانده‌‌اند، شده است و در آمریکا به عنوان اپوزیسیون جمهوری اسلامی دست به اقدام‌ می‌زنند.

به گزارش هابیلیان به نقل از  دفاع‌پرس، حجت‌الاسلام والمسلمین «محمدجعفر منتظری» دادستان کل کشور امروز در سومین همایش انقلاب اسلامی و حقوق بشر و شهروندی که در دانشگاه علوم قضایی برگزار شد، اظهار داشت: به دادستانی کل که آمدم دیدم، وظایفی برای دادستان‌ها به عنوان مدعی العموم تعیین شده است و اینگونه احساس می‌کردم که اصل ۱۵۶ قانون اساسی به طور کامل مورد اهتمام واقع نشده است لذا در سال ۹۵ در اولین همایشی که برای دادستان‌ها در مشهد برگزار کردیم به موضوع حقوق عامه هم پرداختیم. سال بعد نیز همایشی در مازندران به عنوان حقوق عامه گذاشتیم و به دادستان‌های کل کشور برای پیگیری این مهم تاکید کردیم.

دادستان کل کشور تاکید کرد: در مطالعاتمان دیدیم بستر قانونی مناسب برای اجرای بحث حقوق عامه نداریم؛ بی ابزار هم نمی‌توان کار کرد. سعی کردیم این کمبود را با دستورالعملی جبران کردیم و به تصویب رئیس قوه قضاییه رسیده و ابلاغ شد.

حجت الاسلام والمسلمین منتظری با اشاره به وظایف دادستان‌ها در احقاق حقوق عامه خاطرنشان کرد: دادستان‌ها بیش از هزار تکلیف قانونی برای احقاق حقوق عامه دارند و این وظایف در کتابی جمع آوری شده است. بخش گسترده‌ای از موارد حقوق عامه توصیف حقوق عمومی دارد.

وی بیان کرد: وقتی حقی از شهروندی ضایع می‌شود و مدعی خاصی ندارد، دادستان‌ها باید ورود کرده و این مسائل را دنبال کنند و وظیفه دادستان‌ها در این راستا سنگین است و باید کار‌های زیادی صورت بگیرد.

دادستان کل کشور اضافه کرد: تاکنون ۱۰۳ عنوان در حوزه حقوق عامه استخراج شده است، اما در ابتدای راه هستیم و بهترین بستر برای تحقیق در این زمینه دانشکده‌های حقوقی و همین دانشگاه علوم قضایی است.

حجت الاسلام والمسلمین منتظری خطاب به دانشجویان حاضر در این همایش گفت: یکی از کار‌های اساسی شما این باشد که درباره مصادیق حقوق عامه عمیق‌تر کار کنید، زیرا از نیاز‌های اساسی جامعه است و نکته مهمتر اینکه بستر حقوق عامه بخش‌های مختلف از جمله دستگاه‌های اجرایی هستند.

وی افزود: متاسفانه برای ترک فعل مدیران قانون جامعی نداریم، می‌توان یک مواردی در لابلای قوانین پیدا کرد، اما خیلی ناقص هستند. رسیدگی به ترک فعل‌ها یکی از مطالبات جدی مردم است.

دادستان کل کشور عنوان کرد: یکی از راه‌های احیا و صیانت از حقوق عامه، انجام کار علمی درباره آن است. مصادیق حقوق عامه بیش از ۱۰۳ مورد است. در بحث حقوق عامه با اینکه کار‌های زیادی تاکنون صورت گرفته، اما عقب ماندگی زیادی داریم.

دادستان‌ها کشور با اشاره به اینکه امروزه در دنیایی که وضعیت حقوق بشر دوگانه دارد، زندگی می‌کنیم، توضیح‌داد: وظایف سنگینی در این اوضاع برعهده داریم. هم‌اکنون کشور‌های مدافع حقوق بشر، حامی سازمان جهنمی منافقین که ۱۷ هزار نفر در ایران به شهادت رسانده اند، شده است و آمریکا مامن شکنجه گران دوره پهلوی شده است که در این کشور به عنوان اپوزیسیون جمهوری اسلامی دست به اقدام‌می‌زنند.

وی گفت: نمی‌گوییم در نظام ضعف نداریم، اما در مبنا‌ها تا پای جان می‌ایستیم و از آن دفاع می‌کنیم، شاهد بودیم مردم در ۲۲ بهمن چه کردند و تراکم جمعیت بالا بود.

حجت الاسلام و المسلمین منتظری اضافه کرد: مدیون مردم و شرمنده آن‌ها هستیم و باید قدردان آن‌ها باشیم. مردم در مراسم ۲۲ بهمن با عشق به میدان آمده بودند، چراکه دشمن دندان تیز کرده بود و مباحثی مانند تجزیه کشور را مطرح کرده بود.

 


مطالب پربازدید سایت

مطالب پربازدید بخش خبر

سیزدهمین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات سرکردگان گروهک تروریستی منافقین

صدور اوراق شناسایی برای متهمان پرونده منافقین خلاف قوانین پلیس بین‌الملل است

سیدمحمدجواد هاشمی‌نژاد، دبیرکل بنیاد هابیلیان

انقلاب اسلامی متکی به افراد نیست

دبیرکل بنیاد هابیلیان در گفت‌وگو با خبرگزاری میزان

برگزاری دادگاه منافقین یک مطالبه ملی است

پس از 1680 روز اسارت

حمید نوری آزاد شد

فروردین 1403
شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه 4 شنبه 5 شنبه جمعه
1
2
3
4
5
8
9
10
11
12
16
17
18
19
20
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان