کشورهای غربی قوانینِ بین المللی مبارزه با تروریسم را اجرا نمی کنند

Naser Pour Ebrahimi64

وکیل پرونده حادثه تروریستی اهواز : کشورهای غربی موازین و اصول بین‌المللی مرتبط با تروریسم را اجرا نمی‌کنند.

به گزارش هابیلیان، ناصر پور ابراهیمی، وکیل پرونده حادثه تروریستی اهواز با اشاره به اینکه پرونده‌ای در ارتباط با این حادثه در دادسرای اهواز تشکیل شده که کیفری و در جریان است، گفت: پرونده دوم در سازمان قضایی  نیروهای مسلح است که منجر به رای شده است؛ پرونده سوم نیز در دادگاه انقلاب است که پرونده «حبیب فرج الله چعب»، در آن رسیدگی می‌شود و پرونده چهارم نیز پرونده دعوای حقوقی خانواده شهدا و جانبازان حادثه تروریستی اهواز علیه آمریکاست.

وی افزود: فرج الله چعب از خواندگان پرونده اخیر است که به او ابلاغ هم شده است و ما اعلام کردیم که در روز دادگاه که سی و یکم شهریور تعیین شده، در جلسه حضور پیدا کند.

پور ابراهیمی با بیان این مطلب که پرونده اخیر ۳۶ خوانده دارد و چهار نفر از این افراد از اعضای گروهک تروریستی حرکه النضال هستند، تصریح کرد: ما روند این پرونده را تکمیل کرده و دادخواست را ارائه کرده‎ایم؛ دادخواست نیز به دادگاه شعبه ۵۵ رفته و در آنجا ثبت شده است.

وی درباره زمان برگزاری دادگاه مربوط به حادثه تروریستی اهواز، گفت: دادگاه تعیین وقت شده و نخستین جلسه دادرسی نیز در شهریور امسال  برگزار می‌شود.

ناصر پور ابراهیمی با بیان اینکه کشورهای اروپایی و سوئد قوانین بین‌المللی، کنوانسیون‎ها، توافق‌ها و مقررات‌ دیگر را امضا، تأیید و قبول کردند، افزود: آنها عضو کنوانسیون‌ها و توافق‌ها هستند و باید به این اصول پایبند باشند.

وکیل پرونده حادثه تروریستی اهواز با  اشاره به اینکه یکی از مواردی که در منشور و قوانین بین‌المللی آمده این است که هیچ کشور عضوی نباید از تروریسم حمایت و پشتیبانی کند یا اینکه تروریست‌ها را اسکان دهد و باید با تروریسم مبارزه کند، گفت: ما منشور مبارزه با تروریسم داریم که بر اساس آن کشورها باید با تروریسم مبارزه کنند و اگر مبارزه نمی‌کنند دستکم نباید از آنها حمایت کنند، این خواسته ما و خواسته خانواده‌‎های شهدای حادثه تروریستی اهواز است که کشورهای غربی دستکم به این اصول و قواعد اخلاقی بین‌الملل پایبند باشند.

منبع: خبرگزاری صداوسیما


فروردین 1403
شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه 4 شنبه 5 شنبه جمعه
1
2
3
4
5
8
9
10
11
12
16
17
18
19
20
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31