پیام شورآفرین اربعین در ساعات احتضار تروریسم تکفیری

Arbaein

در حالی این روزها حماسه جهانی اربعین حسینی در حال رقم خوردن است که تروریسم تکفیری در حالت احتضار به سر می‌برد. روزی که تکفیری‌ها در سوریه و سپس عراق به زعم خود کشورگشایی می‌کردند و دولت اسلامی عراق و شام را تشکیل دادند شاید فکر نمی‌کردند به این زودی تولدشان با مرگشان پیوند بخورد.

تکفیری‌ها در کنار کشورگشایی از همان ابتدا نسبت به مقدسات و خط قرمزهای مذهبی شیعیان و حتی مسیحیان تهدید را در برنامه قرار دادند. فقط به تهدید بسنده نکردند بلکه به تخریب قبور صحابه و مساجد پرداختند. رسما تهدید به تخریب حرم حضرت زینب(س)، عتبات عالیات تا مشهد مقدس و حرم مطهر امام رضا(ع) نمودند.

یکی از راهبردهای تکفیری‌ها در کنار جنایت روی زمین، ایجاد ترس و واهمه در بین مردم با استفاده از ظرفیت رسانه‌ها بود. آنها از یک انسان سر می‌بریدند و ده‌ها بار با ظرفیت رسانه آن را برای جهانیان به نمایش می‌گذاشتند. برای داعشی‌ها مهم نبود که پخش این چنین فیلم‌هایی نفرت جهانی برای ایشان رقم می‌زند، بلکه مهم‌تر از آن ایجاد ترس در بین مردم بود.

زمانی که داعش به سرعت در خاک عراق پیش‌روی می‌کرد و عراقی‌ها هنوز نتوانسته بودند ساختار مستحکمی مانند حشدالشعبی را برای زمین‌گیر کردن آن ایجاد کنند، یکی از جدی‌ترین تهدیدهای داعش، حمله به عزاداران پیاده اربعین حسینی بود. داعش با همان راهبرد ایجاد ترس در مردم می‌خواست راهپیمایی اربعین را کم رنگ کند. فکر می‌کرد هر چقدر مردم بیشتر بترسند، تعداد کم‌تری به زیارت اربعین خواهد رفت و این پیروزی کمی برای جریانی که قصد تخریب حرم آل‌الله را داشت نبود.

اما نتیجه برعکس شد؛ قرار بود راهپیمایی کم رنگ شود ولی راهپیمایی تبدیل به رزمایش شد. قرار بود یک پیروزی اولیه باشد ولی چندین شکست شد. اولا حضور پر رنگ مردم و محبان اباعبدلله پیامش روشن بود، مردم از داعش و تهدیدش نمی‌ترسیدند. دوما انسجامی عجیب و غیر قابل وصفی را در بین ملت های مختلفی که به زیارت اربعین آمده بودند ایجاد کرد. سوما با هوشیاری نیروهای امنیتی مشخص شد که داعش شکست ناپذیر نیست و هیمنه خیالی تروریست‌ها فرو ریخت.

چهارم آنکه شور و انگیزه ای مضاعف در بین نیروهای مردمی برای مبارزه با داعش ایجاد شد. داعش می‌توانست از بین برود و اربعین این را اثبات کرد.

حالا از آن روز که داعش تهدید کرد، زیارت اربعین هر سال پررنگ تر می‌شود. مردم از ده‌‌ها کشور در تلاش و تکاپو هستند برای رساندن خود به بزرگترین رزمایش بشریت در حالی که داعشی‌ها به دنبال راه تنفسی حتی مصنوعی برای نفس های آخر بودند.

امنیت روزی گوهر گمشده ای بود در عراق و حالا برای داعشی‌ها چنین حکمی دارد. اربعین حالا محور اتحاد و وحدت مردم عراق است و حلقه اتصال ایشان با دیگر ملت‌ها.


  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید

0
https://www.habilian.ir/fa/index.php?option=com_komento&controller=captcha&captcha-id=9726782&tmpl=component
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
مهر 1359
شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه 4 شنبه 5 شنبه جمعه
9
تاریخ : 1359/07/09
14
تاریخ : 1359/07/14
16
تاریخ : 1359/07/16
21
تاریخ : 1359/07/21
23
تاریخ : 1359/07/23
25
تاریخ : 1359/07/25