پسرم با نفوذ در گروهک کومله جنایت‌های آنها را فاش می‌کرد

Mahr

گروهک تروریستی کومله در واقع شاخه کردستانی حزب کمونیست ایران است، لذا بخش اعظم مسئولان و اشرار فعال در کومله را نیز اعضای حزب کمونیست ایران که تابعیت ایرانی دارند، تشکیل می‌دهند.گروهک ضد مردمی و تروریستی کومله تا کنون اقدامات فراوانی علیه مردم کرد منطقه انجام داده است و جنایات بی‌شماری مرتکب شده است، که در ادامه به بخش‌هایی از آن اشاره می‌شود

شهید رضا محرابی‌نژاد بابکی در سال1329 در اهواز متولد شد. مادرش خانه‌دار و پدرش ابتدا در اهواز قنادی داشت، سپس به عنوان پیمانکار در شرکت‌ها مشغول به کار شد. وی تا مقطع پنجم ابتدایی ادامه تحصیل داد، سپس وارد حرفه بنایی شد. او در دوره جوانی وارد کمیته و سپس عازم جبهه کردستان شد و همراه با شهید کاوه فعالیت می‌کرد.

رضا محرابی‌نژاد بابکی سرانجام در سال1363 به همراه 18نفر از همرزمانش در گردنه‌ای در کردستان، در کمین عناصر تروریستی گروهک کومله‌ قرار گرفتند و به دست آن‌ها به شهادت رسیدند.

آنچه در ادامه می‌خوانید شرحی است بر گفت‌وگوی بنیاد هابیلیان با پدر شهید رضا محرابی‌نژاد بابکی:

«من متولد مشهد هستم، برای کار به همراه همسرم به خوزستان رفتیم و همه فرزندانم در آنجا متولد شدند. مدتی هم در اراک زندگی می‌کردیم و بعد دوباره به مشهد برگشتیم.

رضا در کودکی فرزندی آرام و دلسوزی بود و در امور خانه به مادرش کمک می‌کرد. علاقه‌ زیادی به تحصیل نداشت؛ ولی بسیار باهوش و زرنگ بود، زمانی که آیات قرآن را می‌شنید، بلافاصله حفظ می‌شد. او چند جزء قرآن را به همین شیوه حفظ کرده بود.

زمانی که تحصیل را رها کرد، به حرفه شسته‌کاری روی آورد و چندی بعد به شسته‌کاری ماهر تبدیل شد. در تظاهرات‌ها و راهپیمایی‌ها همراه من شرکت می‌کرد. فعالیت‌های انقلابی را در مسجد محله دنبال می‌کرد.

در 20سالگی با دختری از شهر نیشابور ازدواج کرد و حاصل این ازداواج، 3دختر و 1پسر بود. به امور خانواده‌اش از جان دل رسیدگی می‌کرد.

رضا احترام بسیار زیادی به من و مادرش می‌گذاشت. هر روز برای سرکشی به منزلمان می‌آمد. پسرم خیلی دست و دل باز بود؛ هر زمان برای منزل خودش خرید می‌کرد، از هر چیزی برای ما هم می‌گرفت. دستش در کار خیر بود. بین دوستان و آشنایانمان، افرادی بودند که نمی‌توانستند کارهایی از قبیل خرید، تعمیرات و برف‌روبی را انجام دهند و رضا با تمام خستگی کاری که داشت، خودش را وادار می‌کرد تا به دیگران کمک کند. مدتی برای زندگی در اراک بودیم و رضا مشغول کار و زندگیش بود که سال 1355 مردم اراک برای حمایت از انقلاب تظاهرات و راهپیمایی عظیمی راه انداختند، آنقدر راهپیمایی عظیم بود که چند نفر به شهادت رسیدند. بعد از آن ماجرا تحول عجیبی در او شکل گرفت که مسیر زندگیش را به کلی در راستایی پیروزی انقلاب قرار داد. او هیئتی بر پا کرد که در آن به روشنگری مردم می‌پرداخت.

 شرکت مستمر در جلسات علما و کار در کمیته از کارهای واجبش شده بود. سرانجام از طرف کمیته در سال 1363 راهی جبهه شد. در آن زمان برای اعزام نیرو به منطقه، رزمندگان را از لحاظ فیزیکی و روحی جهت پیدا کردند توانایی هر فرد بررسی می‌کردند. رضا را با توجه به هیکل تنومندی که داشت  عازم جبهه کردستان کردند و وارد تیپ ویژه شهدا شد. به دلیل اینکه زبان کردی را به خوبی یاد گرفته بود، در منطقه کردستان، به همراه شهید کاوه در بین کومله‌ها با لباس مبدل حضور پیدا می‌کردند و از برنامه‌های آنان آگاه می‌شدند.

برای مرخصی که آمده بود متوجه شهادت یکی از دوستانش شد. او و رضا رابطه بسیار نزدیکی باهم داشتند. تمام کارهای برگذاری مراسمش را انجام داد. زمان خاک سپاری برای تلقین گفتن، وارد قبر آن شهید شد. بکلی منقلب شده بود مشتی از خاکش را در دست گرفت و گفت: «چه بوی عطری می‌دهد.» مدتی از این ماجرا نگذشت که رضا هم در کنار دوستش به خاک سپرده شد.»

روایت شهادت از زبان مادر شهید:

«آخرین باری که رضا می‌خواست به جبهه برود، از همه خداحافظی کرد. به دلم افتاد، این آخرین باریست که او را می‌بینم. همان طور هم شد. من مهمان داشتم، همه مهمانان خبر شهادت پسرم را فهمیده بودند و تنها من بی‌خبر بودم. 18روز جنازه در سردخانه بود. همسرم در منطقه عملیاتی بود و بعد از18روز مراسم باشکوه خاکسپاریش انجام شد.»

رضا سال1363 به همراه 18نفر از همرزمانش در گردنه‌ای در کردستان، در کمین عناصر تروریستی گروهک کومله‌ قرار می‌گیرند و به دست آن‌ها به شهادت می‌رسند.


  • هیچ نظری یافت نشد

  نظر خود را اضافه کنید

  0
  https://www.habilian.ir/fa/index.php?option=com_komento&controller=captcha&captcha-id=9502374&tmpl=component
  نظر شما به دست مدیر خواهد رسید

  مطالب پربازدید سایت

  دانش‌ آموز بسیجی

  شهید جعفر کلهری

  در یادواره شهید هاشمی‌نژاد بیان شد

  شهید هاشمی‌نژاد مبارزی کامل و جامع بود

  مهدی عسکری؛ بنیاد هابیلیان

  خیانت منافقین در دفاع مقدس

  دکتر کبری صالحی‌جاوید؛ بنیاد هابیلیان

  فراز و فرود روابط گروهک منافقین با عراق

  شورش مسلحانه منافقین در 5مهر1360

  شورش کور

  محمدصادق کوشکی از دلایل ناکامی شورش 5 مهر 60 می‌گوید

  افتادن نقاب از چهره منافقین

  واکنش رئیس قوه قضاییه ایران به یا‌وه‌گویی ترامپ

  سردار ‌سلیمانی قهرمان مبارزه با تروریسم بود

  سیدمحمدجواد هاشمی‌نژاد، روزنامه فرهیختگان

  منافقین و اسرای جنگی ایران

  برشی از خاطرات حجت‌الاسلام علی‌اکبر مهدوی خراسانی

  شهیدی که بخواب مادرش آمد و توطئه منافقین را خنثی کرد

  جدیدترین مطالب

  روزنامه شهرآرا

  سید حبیب واعظ

  گفت‌وگوی قدس با فرزند شهید هاشمی‌نژاد

  دغدغه‌اش پاسخگویی به تحیر فکری جوانان بود

  دکتر سیده عذرا هاشمی‌‌نژاد، روزنامه صبح نو

  روشنگر جریان نفاق

  سیدمحمدجواد هاشمی‌نژاد، دبیرکل بنیاد هابیلیان

  از محکومیت رژیم بعثی تا تلاش برای حضور در جبهه‌ها

  برشی از خاطرات حجت‌الاسلام علی‌اکبر مهدوی خراسانی

  شهیدی که بخواب مادرش آمد و توطئه منافقین را خنثی کرد

  شهید استان فارس

  شهید غلامحسین محمدزاده

  شورش مسلحانه منافقین در 5مهر1360

  شورش کور

  محمدصادق کوشکی از دلایل ناکامی شورش 5 مهر 60 می‌گوید

  افتادن نقاب از چهره منافقین

  کارمند وزارت ‌راه‌وترابری

  شهید مهدی احمدی

  مهر 1359
  شنبه1 شنبه2 شنبه3 شنبه4 شنبه5 شنبهجمعه