پاکستان برای آزادی مرزبانان اقدام جدی انجام دهد/نقش برخی دولت ها در حوادث تروریستی محرز است

Rohani Zarifرئیس جمهور در تماس تلفنی با نخست وزیر پاکستان، حوادث تروریستی صورت گرفته از خاک پاکستان علیه کشورمان را سبب ایجاد دید منفی مردم نسبت به این کشور دانست.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی هابیلیان(خانواده شهدای ترور کشور) در پی اعلام خبر شهادت «جمشید دانایی فر» یکی از پنج مرزبان ربوده شده در 17 بهمن ماه به دست گروهک تروریستی جیش العدل، حجت الاسلام و امسلمین حسن روحانی؛ رئیس جمهور در تماس تلفنی با نواز شریف؛ نخست وزیر پاکستان خواستار اقدام جدی و فوری برای دستگیری تروریست‌ها و آزادی فوری سربازان ایرانی به گروگان گرفته شد.

رئیس جمهور با تاکید بر اینکه بیش از یک ماه از ربوده شدن مرزبانان جمهوری اسلامی می گذرد، گفت: با وجود اقدامات دوجانبه و پیگیری های ممتد جمهوری اسلامی ایران و تشکیل کمیسیون مشترک مرزی میان مسوولان استان سیستان و بلوچستان ایران و ایالت بلوچستان پاکستان و تلاش های مشترک انجام گرفته، انتظار داشتیم که بعد از تشکیل این کمیسیون، اقدام جدی از سوی مقامات پاکستانی برای آزادسازی گروگان های ایرانی صورت پذیرد.

رییس جمهوری با تاکید بر اینکه اینگونه حوادث تاثیر منفی در افکار عمومی ملت ایران نسبت به دولت پاکستان دارد، گفت: ما می خواهیم دو کشور و دو دولت همکاری بسیار گسترده ای برای مبارزه با تروریسم در منطقه داشته باشند و در این راستا آماده هرگونه همکاری در هر سطحی با دولت پاکستان برای تامین امنیت در مرزهای دو کشور هستیم.

روحانی افزود: معتقدم اقدامات مشترک دو کشور علیه تروریست‌ها می‌تواند اثرات مثبتی بر افکار عمومی دو ملت بگذارد.

روحانی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران به هیچ عنوان و در هیچ زمانی اجازه نداده و نخواهد داد تا تروریست ها و افراد شرور از خاک ایران علیه پاکستان استفاده کنند به اقدامات گروه های تروریستی در ماههای گذشته از خاک پاکستان علیه ایران اشاره و خاطر نشان کرد: مسلماً این تروریست ها به دنبال تخریب روابط دو کشور اسلامی و همسایه در منطقه هستند و ما امیدواریم که در این راستا شاهد اقدامی فوری و عملی از سوی دولت پاکستان بوده و منتظر شنیدن خبرهای خوبی در این رابطه باشیم.

رییس جمهور اظهار امیدواری کرد تا با برنامه ریزی مشترک دو کشور دیگر شاهد تکرار این گونه حوادث تلخ در منطقه نباشیم.

نخست وزیر پاکستان نیز با تاکید بر اینکه این کشور اقدام تروریست ها را عملی پلید می داند که توسط دشمنان دو کشور برای ضربه زدن به روابط ایران و پاکستان انجام گرفته، گفت: دولت پاکستان برای برقراری امنیت در مرزهای دو کشور تعهد قوی و جدی داشته و ما هرگز اجازه نمی دهیم تروریست ها از خاک پاکستان برای ضربه زدن به ایران استفاده کنند.

نواز شریف افزود: دولت پاکستان از هیچ تلاشی برای آزادی افراد ربوده شده ایرانی فروگذار نمی کند چرا که این مساله از اهمیت فوق العاده ای برای ما برخوردار است و در این راستا کاملاً آماده ایم تا بر تلاش های خود بیافزاییم و اجازه ندهیم که دشمنان مشترک دو کشور به روابط برادرانه ما ضربه بزنند.

نخست وزیر پاکستان با بیان اینکه تروریست ها تهدیدی هستند که پاکستان همواره با آن مواجه بوده و با آن مقابله خواهد کرد، گفت: اطمینان می دهم که دولت پاکستان همه اقدامات و همکاری ها را در این زمینه انجام خواهد داد.

همچنین دکتر محمدجواد ظریف؛ وزیر امورخارجه در پی خبر شهادت مرزبان ایرانی، با ارسال نامه ای به بانکی مون با ابراز نگرانی در خصوص وضعیت امنیتی منطقه، خواستار اقدامات ویژه سازمان ملل در خصوص مهار تروریسم در غرب آسیا شد.

ظریف در این نامه با اشاره به اقدامات تروریستی صورت گرفته طی ماه های گذشته علیه منافع جمهوری اسلامی در کشورهای لبنان و یمن و پاکستان، به نقش حمایتی یکی از دولت های منطقه در پشتیبانی از این اقدامات اشاره کرد و خواستار هوشیاری جامعه بین المللی در مورد پیامدهای ناشی از تنش ها و خشونت های فرقه ای منطقه ای و فرامنطقه ای که به صورت نظام مند در بخش های مختلف منطقه سازماندهی، هدایت و حمایت می شوند، شد.

وزیر امورخارجه کشورمان در انتها از دبیرکل سازمان ملل خواست تا این نامه به عنوان سند مجمع عمومی، شورای امنیت و شورای حقوق بشر ملل متحد منتشر شود.

علاالدین بروجردی؛ رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس نیز با ا اشاره به بیانیه سخنگوی وزارت خارجه پاکستان مبنی بر اینکه تحقیقات و پیگیری دولت پاکستان به معنای تایید ورود و یا حضور مرزبانان ایرانی در داخل خاک پاکستان نیست گفت: تمام مسئولیت های مرتبط با پنج مرزبان ایرانی بر عهده دولت پاکستان است و دولت پاکستان باید به جای فرافکنی در این زمینه مسئولانه عمل کند.

بروجردی افزود: تردیدی وجود ندارد که تروریست ها وارد خاک پاکستان شده اند و عدم مقابله با آنها و اقدامات لازم در این زمینه می تواند در روابط دو کشور اثر منفی بگذارد.

وی خاطر نشان کرد: با توجه به مرز طولانی بین ایران و پاکستان و سیاست هر دو کشور در جهت گسترش روابط انتظار می رود دولت پاکستان در این زمینه اقدامات جدی در جهت حل این مشکل انجام دهد.

 


مطالب پربازدید سایت

یادی از مظلومیت شهید احمد وکیلی

شهیدی که تروریست‌های کومله گوشت بدنش را خوردند!

مرتضی دوران؛ نورنیوز

فرقه منافقین؛ نسخه ویرایش شده 2022

گزارشی از ابعاد پرونده حمید نوری- بخش اول

نشست آکسفورد چگونه منافقین را به «حمید نوری» رساند؟

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت:

کشورهای غربی بدانند که ایران خود قربانی تروریسم است

ورود تکفیری‌ها به آشوب‌های کف خیابانی در ایران

کدهای عیان کارزار «ترور و تجزیه» برای «رافضی‌کشی»

روایت‌هایی از کینه تاریخی علیه ملت ایران

«کومله» یعنی رزمنده مجروح را با موزائیک سر بریدن

همه آنچه باید درباره کادرهای داعش در اغتشاشات جوانرود بدانید

چرا سپاه پاسداران مواضع پرچم سفیدها را پاک‌سازی می‌کند؟

علی شیرازی؛ خبرگزاری ایرنا

فخری زاده؛ نماد عزت و استکبارستیزی

جدیدترین مطالب

به مناسبت سالگرد شهادت شهید نادر خیر خواه

ترور بخشدار ایران در گیلان!

سفیر جمهوری اسلامی ایران در پاکستان:

مبارزه همگانی علیه تروریسم در منطقه وحدت‌آفرین است

روایتی از جنایات منافقین در دهه شصت

ترور وحشیانه نانوا، کفاش‌ و بنگاهی‌ در ایران

در همایش پیام‌آوران عاشورا مطرح شد؛

منافقین با ۱۷ هزار ترور شعار زن، زندگی، آزادی می‌دهند

گزارشی از ابعاد پرونده حمید نوری

چرا سوئد در پرونده حمید نوری صلاحیت جهانی ندارد؟

۱۲ ادله قطعی که صلاحیت سوئد را نقض ‌می‌کند

استهکلم پای‌کار کوموله، منافقین و الاحوازیه

به مناسبت سالگرد شهادت این دانشمند برجسته هسته‌ای و دفاعی

خاطره درخواست شهید فخری زاده از حاج قاسم+فیلم

مطالب پربازدید بخش خبر

به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی

نشست نقد و بررسی کتاب «میلیشیا» برگزار شد

پس از بیانات حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در جمع دانش‌آموزان سراسر کشور انجام شد

دیدار آرتین سرایداران و خانواده دانش‌آموز شهیدعلی‌اصغرگویینی با رهبرمعظم انقلاب+فیلم

در ادامه شناسایی عناصر اصلی اغتشاشات و اخلالگران نظم عمومی

دستگیری لیدرهای مرتبط با گروهک منافقین در خوزستان+ فیلم

مهر 1359
جمعه شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه 4 شنبه 5 شنبه
9
تاریخ : 1359/07/09
14
تاریخ : 1359/07/14
16
تاریخ : 1359/07/16
21
تاریخ : 1359/07/21
23
تاریخ : 1359/07/23
25
تاریخ : 1359/07/25
دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان