ویژه‌نامه گروه‌های تروریستی تجزیه‌طلب منتشر شد

Rahnama1هشتمین شماره ماهنامه راه‌نما(مطالعات بین‌المللی تروریسم) ویژه گروه‌های تروریستی تجزیه‌طلب منتشر شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی هابیلیان(خانواده شهدای ترور کشور) در این ویژه‌نامه مهمترین اقدامات گروه‌های تروریستی تجزیه‌طلب، ریشه‌های تاریخی و توطئه‌های خارجی در استان خوزستان مورد بررسی و واکاوی قرار گرفته است.

بر پایه این خبر در این ماهنامه به مباحثی همچون خوزستان در نگاه امام و رهبری، خوزستان و قوم عرب، تاریخ تجزیه‌طلبی، خاطرات و اسناد و نگاهی به پشت پرده اغتشاشات سال 1384 در خوزستان پرداخته شده است.

این خبر می‌افزاید: آشنایی با گروه‌های تجزیه‌طلب، اعترافات تروریست‌ها، نگاهی به شکل‌گیری وهابیت در خوزستان، عشایر غیور و معرفی برخی از شهدای اقدامات تروریستی تجزیه‌طلبان از دیگر عناوینی است که در این ماهنامه به چشم می‌خورد.

مصاحبه با آیت‌الله حیدری(امام جمعه موقت اهواز)، دکتر سیدکریم حسینی(معاون سیاسی‌اجتماعی استاندار خوزستان)، شیخ سمیر باوی(شیخ و بزرگ ایل باوی)، حاج نعمت‌الله و شیخ جلیل عبیداوی(شیوخ طائفه بنی‌طُرُف)، حاج اسماعیل کریمی‌نسب(شاعر و آشنا به فرهنگ عشایر عرب) و گفت‌وگو با دو تن از اعضای گروه تجزیه‌طلب از دیگر بخش‌های برگزیده این شماره ماهنامه تخصصی راه‌نما است.

گفتنی است توطئه‌ها در استان خوزستان قهرمان و سرفراز، سابقه دیرینه‌ای دارد، به‌ویژه تحرکات انگلیس و عراق پس از جنگ جهانی دوم به این سو، ابعاد حیرت‌انگیز این توطئه‌ها را نشان می‌دهد. همچنین حمله سبوعانه رژیم صدام به ایران که با پشتیبانی بسیاری از قدرت‌ها صورت گرفت، اوج این توطئه‌ها پس از انقلاب شکوهمند اسلامی مردم ایران بود که با خدمت گرفتن برخی مزدوران وطن‌فروش، تلاش شد تا خوزستان از پیکره ایران جدا شود؛ اما با غیرت و ایستادگی مردم غیور این خطه و به‌خصوص فداکاری و رشادت عشایر عرب که با تقدیم 12هزار شهید در طول جنگ تحمیلی همراه بود، این توطئه دشمنان ایران نقش برآب شد.

این ویژه‌نامه به همت بنیاد هابیلیان(خانواده شهدای ترور کشور) و با مدیر مسئولی سیدمحمدجواد هاشمی‌نژاد در 156 صفحه به آدرس (Rah-nama.ir) قابل مشاهده است.

لینک دانلود


  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید

0
https://www.habilian.ir/fa/index.php?option=com_komento&controller=captcha&captcha-id=9603550&tmpl=component
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید

مطالب پربازدید سایت

شهید سازمان پیشمرگان مسلنان کرد

شهید جلال فرج‌پور

مهدی عسکری، بنیاد هابیلیان

چند می گیری از لیست تروریستی خارج کنی؟

چامسکی فیلسوف و نظریه‌پرداز آمریکایی

ترور سردار سلیمانی ثابت کرد که آمریکا یک دولت یاغی است

شهید استان خراسان

شهید احمد عسگرزاده

دردسرهای حمایت از سعودی ها برای سیاست خارجی ایالات متحده

باخت آمریکا در خاورمیانه با ترور سردار شروع شد

شهید استان خراسان

شهید سیداسماعیل موسوی

علی رحمانی؛ بنیاد هابیلیان

ریشه اصلی تروریسم در غرب آسیا

مطالب پربازدید بخش خبر

مهر 1359
شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه 4 شنبه 5 شنبه جمعه
9
تاریخ : 1359/07/09
14
تاریخ : 1359/07/14
16
تاریخ : 1359/07/16
21
تاریخ : 1359/07/21
23
تاریخ : 1359/07/23
25
تاریخ : 1359/07/25
دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان