هشت ترجمه کتاب «در کمین گل سرخ» رونمایی شد

3779118

آیین رونمایی از هشت ترجمه کتاب «در کمین گل سرخ» روایتی از زندگی پرافتخار شهید سپهبد علی صیاد شیرازی به 8 زبان خارجی برگزار شد.

 

به گزارش پایگاه خبری‌تحلیلی هابیلیان به نقل از مهر، آیین رونمایی از هشت ترجمه کتاب «در کمین گل سرخ»، روایتی از زندگی پرافتخار شهید سپهبد علی صیاد شیرازی به 8 زبان خارجی با حضور امیرسرلشکر سید عبدالرحیم موسوی؛ فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران، امیر سرتیپ ناصر آراسته؛ رئیس هیأت معارف جنگ سپهبد شهید صیاد شیرازی، حجت‌الاسلام والمسلمین محمدی گلپایگانی؛ رئیس دفتر مقام معظم رهبری و خانواده محترم شهید سپهبد علی صیاد شیرازی و جمعی از فرماندهان نیروهای چهارگانه ارتش، دیگر فرماندهان، مسئولین و وابستگان نظامی کشورهای خارجی در تالار خلیج فارس موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس روز دوشنبه سوم خرداد برگزارشد.

 

نام شهید صیاد شیرازی قرابتی جداناشدنی با پیروزی‌های بزرگ دوران دفاع مقدس دارد

 

امیر سرلشکر سیدعبدالرحیم موسوی در این مراسم فرارسیدن سوم خرداد، سالروز آزادسازی خرمشهر را نقطه عطف تاریخ دفاع مقدس عنوان کرد و گفت: سوم خرداد روزی که با عملیات بزرگ بیت‌المقدس، خرمشهر به دامان کشور بازگشت و هرگز این روز و آن حماسه‌آفرینی‌ها فراموش نخواهد شد.

 

فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای راه حق بویژه امیر الشهدای ارتش اسلام امیر سپهبد شهید صیاد شیرازی اظهار کرد: نام شهیدصیاد شیرازی قرابتی جدا ناشدنی با پیروزی‌های بزرگ دوران دفاع مقدس مانند آزادسازی بستان، آزادسازی خرمشهر و عملیات مرصاد دارد و هرگاه سخن از پیروزی‌های بزرگ دوران دفاع مقدس می شود، نام صیاد شیرازی برجسته است و هر جا سخن از صیاد شیرازی می‌شود خاطرات شیرین پیروزی‌های بزرگ را در ذهن‌ها و دل‌ها تداعی می‌کند و این نتیجه اخلاص این مرد بزرگ است.

 

وی با اشاره به ترجمه کتاب «در کمین گل سرخ» به هشت زبان زنده دنیا گفت: این کار از جهات مختلف شایسته تقدیر و تشکر است اما آنچه اهمیت بیشتر دارد انتشار فرهنگ و زندگی شهدا چون "شهید سپهبد صیاد شیرازی" خواست رهبر معظم انقلاب اسلامی بود و ما بسیجیان عاشقانه به فرمان و میل آقا عمل می کنیم؛ سربازان این دیار تلاش می کنند تا این خواست فرماندهی کل قوا را به اجرا برسانند.

 

منش شهید صیاد شیرازی علوی بود

 

امیر سرتیپ ناصر آراسته؛ رئیس هیأت معارف جنگ سپهبد شهید صیاد شیرازی، در آیین رونمایی از هشت ترجمه کتاب «در کمین گل سرخ» اظهار داشت: تمام فرازهای زندگی شهید صیاد را نمی توان در این‌کتاب گنجاند و بایستی کتاب‌های متعددی در این رابطه با نگاه‌های مختلف نوشت.

 

امیر سرتیپ آراسته با اشاره به گردآوری ۱۵۴ فراز از زندگی مذهبی از شهید صیاد شیرازی افزود: نویسندگان دیگر باید صیاد را به گونه ای دیگر معرفی کنند؛ با گرداوری و انتشار فرازهای مذهبی و قرآنی صیاد شیرازی خواهشمندم به بخشی از زندگی شهید صیاد شیرازی از جمله راهبرد، تاکتیک و منش آن شهید بپردازید؛ راهبردش قرآنی، تاکتیک آن علم کلاسیک با بنیان تفکر انقلابی و منش او علوی بود.

 

رئیس هیأت معارف جنگ شهید صیاد شیرازی ادامه داد: کسانی که خاطرات مربوط به دفاع مقدس را به زبان‌های مختلف می‌خوانند، یا جزو متقین هستند و یا اگر جزو متقین نیستند؛ بیان این خاطرات حس تکریم و تعظیم نسبت به صاحب اثر در آن‌ها برمی‌انگیزد؛ حال اگر عناد داشته باشند، مانند رؤسای حکومت‌های غربی و دست‌نشانده عصبانی می‌شوند، خوف در آن‌ها ایجاد می‌شود و رعب در آن‌ها به وجود می‌آید؛ مثل جنگ در غزه که رعب و خوف بزرگی در دل صهیونیست‌ها انداخت؛ پس این نوشته هم‌، چنین آثاری دارد.

 

وی عنوان کرد: ۱۰ کشور در حوزه کارائیب و آمریکای جنوبی زبانشان اسپانیایی است؛ مثل کشورهای بولیوی و ونزوئلا، هشت کشور هم در آفریقا به زبان پرتغالی سخن می گویند و هفت کشور هم با زبان آلمانی صحبت می‌کنند که می‌توان به این زبان‌ها کتاب در کمین گل سرخ هم ترجمه شود.

 

شهید سپهبد علی صیاد شیرازی در آزادسازی خرمشهر نیز نقش ویژه ای داشت

 

مهدی صیاد شیرازی؛ فرزند شهید سپهبد علی صیاد شیرازی در آیین رونمایی از هشت ترجمه کتاب «در کمین گل سرخ» گفت: پدر بزرگوارم جزو عناصر اصلی دوران دفاع مقدس بود و در آزادسازی خرمشهر نیز نقش ویژه ای داشت.شهید سپهبد علی صیاد شیرازی از افرادی بودند که خبر آزادسازی خرمشهر را خدمت مقام معظم رهبری اعلام کردند. آقا فرمودند ایشان با تلفن به صورت فوری؛ خبر آزادسازی منطقه و اسیری تعداد زیادی از اسرای عراقی را دادند.

 

مهدی صیاد شیرازی «عملیات بیت المقدس» را از عملیات های کلیدی ارتش و سپاه عنوان کرد و افزود: جوانان و آینده سازان انقلاب به فرموده مقام معظم رهبری باید بدانند خرمشهر ها در راه داریم و آینده کشور به دست مدیران جوان باید پیش برود.

 

وی نویسندگی کتاب «در کمین گل سرخ» را یک حرکت فاخر دانست و اظهار داشت: این نوع فعالیت های شاخص برای شهدا در حوزه کتاب بسیار کار ارزشمندی محسوب می شود و باید این فعالیت ها در حوزه دفاع مقدس انجام شود.

 

مهدی صیاد شیرازی به عبادت و خصوصیات معنوی شهید صیاد شیرازی اشاره کرد و افزود: ایشان اهل عبادت و نماز شب، توکل به خدا و توسل به امام عصر (عج الله) بودند و از خصوصیات بارز ایشان «ولایت مداری» و مطیع اوامر امام خمینی (ره) و رهبر معظم انقلاب اسلامی، امام خامنه ای بودند.

 

در آیین رونمایی از کتاب «در کمین گل سرخ» به هشت زبان زنده دنیا انگلیسی، فرانسه، اردو، روسی، ایتالیایی، ترکی استانبولی، آذری و عربی از نویسنده کتاب محسن مومنی شریف، مترجمین کتاب، ناظر چاپ، گرافیک و طراح کتاب تقدیر و تشکر شد.


مطالب پربازدید سایت

جدیدترین مطالب

سیدمحمدجواد هاشمی‌نژاد، دبیرکل بنیاد هابیلیان

انقلاب اسلامی متکی به افراد نیست

دیدار دبیرکل بنیاد هابیلیان با جانباز حملۀ تروریستی زاهدان

عملیات جیش الظلم یک کار فرامنطقه‌ای بود

جرم انگاری شکنجه در قوانین بین المللی

منافقین را باید دشمن همه ملت‌ها دانست

دیدار دبیرکل بنیاد هابیلیان با خانواده شهید حسین انتظاریان

شهیدی که خواب شهادتش را دیده بود

سیزدهمین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات سرکردگان گروهک تروریستی منافقین

صدور اوراق شناسایی برای متهمان پرونده منافقین خلاف قوانین پلیس بین‌الملل است

دیدار دبیرکل بنیاد هابیلیان با خانواده شهید سرسنگی

هر وقت کارش گیر می‌کرد از شهدا کمک می‌خواست

مطالب پربازدید بخش خبر

پیام خانواده شهدای ترور در پی شهادت حجت‌الاسلام رئیسی و همراهان

رئیس‌جمهور شهید، پشتیبان همیشگی خانواده شهدا بود

سیزدهمین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات سرکردگان گروهک تروریستی منافقین

صدور اوراق شناسایی برای متهمان پرونده منافقین خلاف قوانین پلیس بین‌الملل است

دبیرکل بنیاد هابیلیان در گفت‌وگو با خبرگزاری میزان

برگزاری دادگاه منافقین یک مطالبه ملی است

سیدمحمدجواد هاشمی‌نژاد، دبیرکل بنیاد هابیلیان

انقلاب اسلامی متکی به افراد نیست

فروردین 1403
شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه 4 شنبه 5 شنبه جمعه
1
2
3
4
5
8
9
10
11
12
16
17
18
19
20
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان