هدف از افتتاح پایگاه منافقین در آلبانی آموزش به تروریست‌ها برای اقدام علیه ایران است

Richard Black2یکی از نمایندگان سنای ایالت ویرجینیای آمریکا در گفتگویی با سایت خبری پراودای روسیه گفت غرب تصمیم‌گرفته است با به‌کارگیری تروریست‌هایی که توسط گروهک منافقین هدایت و رهبری می‌شوند، حکومت منتخب مردم ایران را سرنگون کند.

به گزارش سرویس بین‌الملل پایگاه خبری-تحلیلی هابیلیان (خانوادۀ شهدای ترور کشور)، ریچارد بلک، نمایندۀ سنای ایالتی ویرجینیا در این گفتگو به سیاست‌های غرب در برخورد با مردم و کشور سوریه پرداخته و این سیاست‌ها را سزاوار سرزنش دانسته است. در بخشی از این مصاحبه نیز وی به موضوع حمایت برخی از کشورهای غربی از گروهک تروریستی منافقین می‌پردازد و پایگاه منافقین در آلبانی را مقری برای آموزش و تربیت تروریست‌های تازه می‌خواند:

پراودا: به نظر شما آیا این خطر وجود دارد که سازمان مجاهدین خلق علناً در ایران نقشی را بر عهده بگیرد که داعش آن را در سوریه ایفا کرد و در جمهوری اسلامی ایران نیز حمام خون به راه بیاندازد؟

ریچارد بلک: این احتمال دور از ذهن به نظر می‌رسد. به هر حال ایران یک ملت یکپارچه و متحد است. ایرانی‌ها علی‌رغم برخی از اختلافات سیاسی داخلی، کشورشان را دوست دارند و حتی مخالفان سیاسی دولت ایران نیز عموماً تمایلی به بر هم زدن این اتحاد و یکپارچگی ملی ندارند. به این دلیل، گمان نمی‌کنم مجاهدین خلق زمینۀ مساعدی برای انجام آن‌چه که داعش در بیابان‌های عراق و شام انجام داد بیابد. با این وجود، غرب تصمیم‌گرفته با به‌کارگیری تروریست‌هایی که توسط گروهک منافقین هدایت و رهبری می‌شوند، دولت منتخب مردم ایران را سرنگون کند. پایگاه اشرف 3 به تازگی در آلبانی افتتاح شده است. هدف آن هماهنگی آموزش به تروریست‌ها و تسهیل اقدامات نظامی و لجستیکی علیه ایران است. از اشرف 3 برای برنامه‌ریزی به منظور نفوذ به داخل ایران و بی‌ثبات‌سازی این کشور استفاده خواهد شد. این برنامه می‌تواند هم تروریست‌های مجاهدین خلق را در بر بگیرد و هم نیروهای داعش و القاعده که از عراق و سوریه به آنجا منتقل شده‌اند. تأسیسات عظیم اشرف 3 یک شهر کامل است که شامل تعدادی پارک، مراکز خرید، مراکز کنفرانس و یک هتل لوکس است. این محل که به شدت از آن محافظت می‌شود، محل زندگی 3000 تروریست مجاهدین خلق خواهد بود. ایالات متحده در سال 1997 این گروه را به عنوان یک سازمان تروریستی نام‌گذاری کرد. اما متعاقب تلاش آمریکا برای سرنگونی هفت دولت در خاورمیانه از جمله دولت ایران در سال 2011، سازمان مجاهدین خلق نیز در سال 2012 از فهرست سازمان‌های تروریستی خارج شد تا یک تغییر حکومت خشونت‌آمیز را در ایران رقم بزند.

پراودا: آیا غرب از همکاری با سازمان‌هایی مانند مجاهدین خلق یا القاعده در گذشته موفقیت زیادی بدست آورده است؟

ریچارد بلک: استفاده از سلاح تروریسم نتایج خوبی را برای کشورهای غربی به همراه نداشته است. سازمان سیا ارتشی متشکل از 250 هزار تروریست را علیه شوروی در افغانستان شوراند. عربستان سعودی نظام عظیمی از مدرسه‌هایی را تشکیل داد که در آن‌ها وهابیت که شاخه‌ای بسیار افراطی و کشنده از اسلام است را به کودکان آموزش دهد. اگرچه تروریست‌های سیا شوروی را شکست دادند، در عین حال القاعده را بوجود آوردند که حادثه 11 سپتامبر را رغم زد و تروریسم را در سرتاسر جهان گسترش داد. هربار که غرب و متحدین آن در حاشیۀ خلیج فارس از تروریست‌ها استفاده می‌کنند تا دولتی را سرنگون کنند، نتایج آن فاجعه بار است. ما با به‌کارگیری و حمایت از گروه‌های وابسته به القاعده در لیبی و سوریه اروپا را با موجی از مهاجرانی مواجه کردیم که از لحاظ فرهنگی با کشورهای اروپایی ناسازگارند. این موضوع به کشورهای مانند آلمان به شدت آسیب وارد کرد. جرایم و بی‌نظمی‌های اجتماعی حاصل از این مهاجرت‌ها مردم آلمان و تعدادی از کشورهای اسکاندیناوی را به شوک فرو برده است.

پراودا: تحقیقاتی که توسط ایرانی‌ها انجام شده نشان می‌دهد مجاهدین خلق در حملات اخیر به نفتکش‌ها در خلیج فارس نقش داشته است. آیا واشنگتن هنوز به این سازمان اعتماد دارد؟

ریچارد بلک: سازمان مجاهدین خلق مستقل از واشنگتن نیست. تعداد زیادی از مقامات بلندپایۀ آمریکایی در مراسم افتتاح پایگاه اشرف3 حضور داشتند. جان بولتون در سال 2017 در کنفرانس مجاهدین خلق در آلبانی گفته بود "پیش از سال 2019، همۀ ما در تهران جشن خواهیم گرفت". البته او اشتباه می‌کرد. اما بولتون همچنان قصد دارد حکومت ایران را سرنگون کند. من فکر نمی‌کنم ایران در پس حمله به نفتکش‌ها قرار داشته است. این حملات به نظر دستکاری‌شده و دور از ذهن می‌رسیدند. در یکی از موارد که وزارت خارجۀ آمریکا اصرار داشت ایران با استفاده از مین‌های مغناطیسی یه یکی از نفتکش‌ها آسیب رسانده است، محل آسیب دیدگی کشتی بالاتر از خط آب قرار داشت که این یعنی مین‌ها باید برای رسیدن به محل انفجار پرواز کرده باشند! به نظر می‌رسد مجموعه‌ای از اقدامات محفیانۀ اطلاعاتی منشأ محتمل‌تر این حملات باشند. 


مطالب پربازدید سایت

دی 1402
شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه 4 شنبه 5 شنبه جمعه
1
2
3
5
6
7
8
9
10
11
12
14
15
16
17
18
19
21
22
23
28
29

دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان