نمایشگاه در دانشگاه صنعتی بیرجند

 

بنیاد هابیلیان با همکاری بسیج دانشجویی، نمایشگاه "تروریسم دولتی آمریکا" را در دانشگاه صنعتی بیرجند به مدت یک هفته برگزار نمود.

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی هابیلیان (خانواده شهدای ترور کشور)، در این نمایشگاه سعی شده بود توجه دانشجویان، اساتید و کارکنان دانشگاه به راهبرد دولت‌هایی که برای  دستیابی به اهداف و منافع مهم خود تروریسم‌ را محور قرار می‌دهند جلب شود.

دسته‌بندی کردن اتاق‌های فکر در آمریکا، طرح خاورمیانه بزرگ، مهد آزادی، هواداران یهود، جنگی کاملا سرد، مداخلات نظامی آمریکا تا پایان قرن نوزدهم، مداخلات نظامی آمریکا تا قبل از جنگ جهانی دوم، تولد دولت آمریکا در زمان قاجار،سرباز‌های نامرئی در کمین عربستان از محورهای مهم در این نمایشگاه بود.

در این نمایشگاه هم‌چنین پوسترهایی با موضوعات سلاح‌های کشتار جمعی عراق، بدتر از جنگ جهانی دوم، پشتیبانی از صدام، جنگ سرد فرهنگی، حمله به سکوهای نفتی ایران، کتابچه ترور، ترور دموکراسی، نقش مستقیم پنتاگون در اداره شکنجه‌های عراق، کودتای نوژه، قربانیان خاموش، دروغ بزرگ جنگ افغانستان، ارمغان دموکراسی به نمایش گذاشته شد.

کتاب و نشریات و تولیدات نرم افزاری و چند‌رسانه‌ای بنیاد هابیلیان در اختیار بازدیدکنندگان قرار گرفت.

آمریکا و برداشت غلط از معنای تروریسم

«در ذهن مسؤولان امریکا، مفهوم تروریسم، مفهوم غلطی است. آنها تروریسم را بد معنا می‌کنند؛ به گونه‌ای معنا می‌کنند که کشتار دست‌جمعی و قتل‌عامِ مردم صبرا و شتیلا... تروریسم به حساب نمی‌آید!... دولت غاصب صهیونیستی... رسماً تصویب کرد که باید عناصری از فلسطینی‌ها ترور شوند، حتّی اسم ترور را آوردند، ترور هم کردند؛ ماشین‌شان را منفجر کردند و افراد متعدّدی را کشتند؛ اما هیچ‌کدام از این‌ها مصداق تروریسم نیست؛ ولی مردم فلسطین که برای دفاع از سرزمین و استنقاذ حقِّ پامال شده خودشان قیام می‌کنند، فریاد می‌کشند و سنگ در دست دارند، اسلحه هم ندارند، تروریستند! منطق امریکایی‌ها این است. این منطقِ غلطی است و دنیا آن را قبول نمی‌کند... می‌گویند تروریستِ خوب و تروریستِ بد نداریم؛ همه تروریست‌ها بدند؛ اما خودشان عملاً تروریسم را به تروریسمِ خوب و تروریسمِ بد تقسیم می‌کنند! در آسمان خلیج فارس، هواپیمای ایران را با صدها نفر مسافر، بدون هیچ دلیل و بهانه‌ای منفجر می‌کنند؛ افراد را در دریا تکّه‌پاره و غرق می‌کنند؛ بعد فرمانده آن ناو را نه فقط محاکمه و توبیخ نمی‌کنند، و نه فقط از ایران عذرخواهی نمی‌کنند، بلکه به فرمانده آن ناو جایزه می‌دهند! این شد تروریسمِ خوب! منطق، منطقِ غلطی است. مفهوم، مفهومِ نادرستی است که توقّع دارند برای همین مفهوم نادرست، همه دنیا بسیج شوند و پشت سر آنها راه بیفتند و هر کاری که آنها می‌خواهند بکنند، بقیه نه فقط اعتراض نکنند، بلکه همه باید به آنها کمک هم بکنند!... اصل کلام این است که ما دولت امریکا را در مبارزه با تروریسم، صادق نمی‌دانیم. آنها صداقت ندارند و راست نمی‌گویند؛ اهداف دیگری دارند. ما امریکا را برای هدایتِ حرکتِ جهانی علیه تروریسم، صالح نمی‌دانیم. دست امریکا به همه جنایاتی که رژیم صهیونیست در این چند سال انجام داده، آلوده است و در این روزها هم با کمال قساوت و وحشیگری، جنایات خود را دنبال می‌کند. همه بدانند... ایران اسلامی در هیچ حرکتی که رهبری آن با امریکا باشد، شرکت نخواهد کرد. البته مبارزه با تروریسم و ناامنىِ فضای زندگی انسانها، یک مبارزه واجب و لازم و یک جهاد است. هر کس بتواند در این مبارزه شرکت کند، باید این کار را بکند؛ منت‌ها این یک حرکت جهانی است و باید رهبرىِ صالحی داشته باشد.»

بیانات در دیدار خانواده‌های شهدای نیروهای مسلح‌؛ ۴ مهر ۱۳۸۰.

 


  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید

مطالب پربازدید سایت

دکتر نواب محمدی‌، بنیاد هابیلیان

صید ماهی گندیدۀ منافقین از آب گل‌آلود سیل

محمدمهدی حسین‌پور، بنیاد هابیلیان

ترس نقاط (کانون) شورشی از مردم یا نیروهای امنیتی؟

نماینده کلیمیان ایران

منافقین فرزندان خلف استالین هستند

علی رحمانی، بنیاد هابیلیان

بیانیه سراسر عجز و چاپلوسی

محمد حسین‌زاده، بنیاد هابیلیان

دوئل منافقین با سلطنت‌طلب‌ها

تلاش وزارت خارجه آمریکا برای مبری‌کردن خود از ارتباط با منافقین

آیا ماه‌عسل منافقین به پایان رسیده است؟

مروری بر نقش آمریکا در عملیات‌ تروریستی در ایران بعد از پیروزی انقلاب

ردپای سازمان سیا از جنایات منافقین تا ترور شهدای هسته‌ای

جدیدترین مطالب

دکتر مصطفی انتظاری‌هروی، بنیاد هابیلیان

پیام هوشمندانه یک انتصاب

تلاش وزارت خارجه آمریکا برای مبری‌کردن خود از ارتباط با منافقین

آیا ماه‌عسل منافقین به پایان رسیده است؟

محمد حسین‌زاده، بنیاد هابیلیان

دوئل منافقین با سلطنت‌طلب‌ها

علی رحمانی، بنیاد هابیلیان

بیانیه سراسر عجز و چاپلوسی

دکتر نواب محمدی‌، بنیاد هابیلیان

صید ماهی گندیدۀ منافقین از آب گل‌آلود سیل

محمدمهدی حسین‌پور، بنیاد هابیلیان

ترس نقاط (کانون) شورشی از مردم یا نیروهای امنیتی؟

نماینده کلیمیان ایران

منافقین فرزندان خلف استالین هستند

Previous MonthNext Month
اردیبهشت 1358
شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه 4 شنبه 5 شنبه جمعه
6
9
10
11
تاریخ : 1358/02/11
19
تاریخ : 1358/02/19
27
31
دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان