نشست ضدتروریسم ائتلاف ایران، عراق، روسیه و سوریه در بغداد

14001205000653 Test PhotoN

نشست چهارجانبه مرکز تبادل اطلاعات ضدتروریسم با حضور سفرای ایران، عراق، روسیه و سوریه در بغداد برگزار شد.

 

به گزارش هابیلیان به نقل از فارس، «قاسم الاعرجی» مشاور امنیت ملی عراق روز پنجشنبه با سفرای روسیه، سوریه و ایران در مرکز چهارجانبه تبادل اطلاعات در بغداد دیدار کرد.

 

شرکت‌کنندگان در این نشست به بررسی واقعیت اوضاع در مرز عراق و سوریه و تازه‌ترین تحولات امنیتی در منطقه پرداختند.

 

الاعرجی ضمن تقدیر از کشورهای دوست و برادر عراق در رصد و پیگیری تحرکات تروریستی گفت: همکاری و اقدام مشترک با این کشورها منجر به ضربات قوی و بازدارنده به تروریسم و ​​سرکرده‌های آن شده است.

 

وی افزود: مرکز چهارجانبه تبادل اطلاعات در اطلاع رسانی و حل بسیاری از مسائل نقش دارد و تشکیل آن نقطه مثبتی است.

 

الاعرجی با بیان اینکه عراق اجازه حضور گروه‌های تروریستی در مرزهای خود را نخواهد داد، گفت: این نگرانی وجود دارد که نقشه‌ای برا بازگشت تروریست‌ها و گسترش آن در منطقه وجود داشته باشد چیزی که می‌تواند باعث بی‌ثباتی شود.

 

مشاور امنیت ملی عراق گفت: اتفاقی که اخیرا در زندان الحسکه رخ داد و تروریست‌ها یک هفته کامل آنجا را در تسلط خود داشتند گواه این است که نیروهای دموکراتیک سوریه قادر به حفاظت از این مکان نیستند.

 

وی بر اهمیت تداوم کار مرکز چهارجانبه تبادل اطلاعات و حمایت بیش‌تر از آن تاکید کرد و گفت: این مرکز می‌‌تواند رابطه نزدیک بین کشورها را که در شرایطی دشوار و حساس در این مرکز شرکت کردند تقویت کند و عراق هم به کسانی که در روزهای سختی در کنارش ایستادند  با دیده احترام می‌نگرد.

 

مرکز چهارجانبه تبادل اطلاعات و همکاری‌های امنیتی ایران، عراق، روسیه و سوریه با هدف مبادله اطلاعات برای مبارزه با تروریسم از سال ۱۳۹۴ با عضویت وابستگان نظامی ایران، سوریه و روسیه در بغداد راه اندازی شد. این مرکز تاکنون نشست‌های متعددی را با حضور نمایندگان کشورهای مذکور به منظور بررسی تازه‌ترین هماهنگی‌ها و تبادل اطلاعات برگزار کرده است.


فروردین 1403
شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه 4 شنبه 5 شنبه جمعه
1
2
3
4
5
8
9
10
11
12
16
17
18
19
20
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان