نزدیک ترین تهدید برای ما این گروهک‌های تروریستی و تکفیری است

Pour Dastanفرمانده نیروی زمینی ارتش با اشاره به استفاده آمریکا از گروهک‌های تروریستی و تکفیری گفت: نزدیک ترین تهدید برای ما این گروهک‌های تروریستی و تکفیری است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی هابیلیان به نقل از ایسنا امیر سرتیپ احمدرضا پوردستان در برنامه «من طهران شبکه خبری العالم»، در پاسخ به این سؤال که آیا تهدید عمده و جدی وجود دارد، گفت: نزدیک ترین تهدیدی که در کنار جمهوری اسلامی ایران است ، گروهک های تروریستی و تکفیری است.

پوردستان درادامه گفت: راهبرد امروز آمریکایی ها بهره گیری از گروهک های تروریستی و تکفیری است و از این گروهک ها هم استفاده سخت می کند و هم استفاده نرم یعنی می خواهد که چهره اسلام را تخریب کند . نزدیک ترین تهدید برای ما این گروهک های تروریستی و تکفیری است.

پوردستان تأکید کرد: ولی این به معنای آن نیست که ما تهدیدهای آمریکا را فراموش کرده ایم بلکه ما همیشه مراقب هستیم و تحرکات را رصد می‌کنیم ولی هیچگاه شروع کننده جنگ نخواهیم بود ولی اگر طرف مقابل تهدید کند و تهدیدش را عملی کند، هم طرف مقابل و هم منافعش را در منطقه و جهان هدف قرار خواهیم داد.

پوردستان در پاسخ به سؤالی درباره چالش حضور داعش در مرزهای غربی، گفت: سال گذشته عناصر داعش در مدت زمان کوتاهی از استان الانبار خود را به استان دیالی رساندند؛ یعنی نزدیک نفت شهر، سومار و قصر شیرین ... آنان سعدیه و جلولاء (در استان دیالی) را تصرف کردند و قدم بعدی آنان خانقین و 12 کیلومتری مرزهای جمهوری اسلامی ایران بود.

وی افزود: در همین راستا نیروی زمینی بسیار سریع وارد شد و نیروهای پوشش در مرزها را تقویت کرد. ما در آن زمان اعلام کردیم که یک خط قرمز 40 کیلومتری آن سوی مرزها کشیدیم و اگر نیرویی بخواهد از آن عبور کند با تهدیدات و ضربه قاطع ما روبرو خواهد شد.

پوردستان خاطرنشان کرد: این قدرت نمایی که نیروی زمینی از خود نشان داد، سبب شد که داعش نتواند از سعدیه حرکتی به جلو داشته باشد، ضمن اینکه این حرکت هم زمان شد با بسیج در داخل ملت عراق توسط علمای اهل سنت و همچنین شیعه داده شد، و مردم وارد شدند، داعشی ها عقب رانده شدند.

پوردستان ادامه داد: این زمان سپری شد، اما هنوز ما رد پای داعش را در استان دیالی می دانیم و می بینیم، هنوز عناصری هوادار داعش هستند و از داعش حقوق می گیرند، ماه گذشته شاهد بودیم ارتش عراق با کمک حشد الشعبی و اکراد عملیاتی را آغاز کردند و ضربه قاطع و سنگینی را به وابستگان داعش در استان دیالی وارد کردند، اما هنوز با توجه به اشراف اطلاعاتی که داریم آنان را دنبال می‌کنیم و به صورت متفرق در استان دیالی حضور دارند؛ ضمن آنکه بخش هایی از داعش نیز در افغانستان و شمال آن شناسایی کردیم.

پوردستان خاطرنشان کرد: ما از طریق عناصر اطلاعاتی و از طریق سیستم ها و تجهیزات اطلاعاتی اشراف اطلاعاتی کامل داریم، به همین دلیل هر موقع داعش بخواهد از مرز 40 کیلومتری عبور کند قطعا پاسخ کوبنده را به آنان خواهیم داد.

پوردستان افزود: ما اگر داعش را در مقایسه با گذشته بررسی کنیم، می فهمیم که این گروه تروریستی در حال تحلیل رفتن است و کشورهایی که این گروه تکفیری را برای نیل به اهداف خود تشکیل دادند، می بینند که به اهداف خود دست نیافته اند به نحوی که همچون قبل از این گروه تروریستی و تکفیری حمایت و پشتیبانی نمی کنند و ما در آینده شاهد اضمحلال داعش هم در عراق و هم در سوریه خواهیم بود.


جدیدترین مطالب

یادداشتی از بنیاد هابیلیان

پنج نکته درباره آزادی حمید نوری

پس از 1680 روز اسارت

حمید نوری آزاد شد

سیدمحمدجواد هاشمی‌نژاد، دبیرکل بنیاد هابیلیان

انقلاب اسلامی متکی به افراد نیست

دیدار دبیرکل بنیاد هابیلیان با جانباز حملۀ تروریستی زاهدان

عملیات جیش الظلم یک کار فرامنطقه‌ای بود

جرم انگاری شکنجه در قوانین بین المللی

منافقین را باید دشمن همه ملت‌ها دانست

دیدار دبیرکل بنیاد هابیلیان با خانواده شهید حسین انتظاریان

شهیدی که خواب شهادتش را دیده بود

مطالب پربازدید بخش خبر

پیام خانواده شهدای ترور در پی شهادت حجت‌الاسلام رئیسی و همراهان

رئیس‌جمهور شهید، پشتیبان همیشگی خانواده شهدا بود

سیزدهمین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات سرکردگان گروهک تروریستی منافقین

صدور اوراق شناسایی برای متهمان پرونده منافقین خلاف قوانین پلیس بین‌الملل است

دبیرکل بنیاد هابیلیان در گفت‌وگو با خبرگزاری میزان

برگزاری دادگاه منافقین یک مطالبه ملی است

سیدمحمدجواد هاشمی‌نژاد، دبیرکل بنیاد هابیلیان

انقلاب اسلامی متکی به افراد نیست

پس از 1680 روز اسارت

حمید نوری آزاد شد

فروردین 1403
شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه 4 شنبه 5 شنبه جمعه
1
2
3
4
5
8
9
10
11
12
16
17
18
19
20
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان