نتایج تحریم با تروریسم بمب و انفجار یکی است

635633387956789666 Lg

عضو هیات مدیره انجمن دفاع از قربانیان تروریسم تاکید کرد: تحریم را می‌توان نوعی تروریسم خاموش اطلاق کرد که نتایجش با تروریسم بمب و انفجار یکی است. هر دو زیرساخت‌ها را نابود، توسعه را متوقف، دموکراسی را به چالش کشیده و نظم و ثبات را مختل و سلامتی و حیات جامعه را مورد تعرض مستمر قرار می‌دهند.

به گزارش پایگاه خبری‌تحلیلی هابیلیان «منصوره کرمی» عضو هیات مدیره انجمن دفاع از قربانیان تروریسم درباره اعمال تحریم و تروریسم اقتصادی آمریکا علیه مردم ایران گفت: فصل مشترک دو موضوع تحریم اقتصادی و تروریسم، تعرض به انسان است؛ در واقع زمانی که تحریم‌ها و تروریسم کارکرد مشترکی را دنبال می کند، پس تحریم خود نیز نوعی تروریسم با حربه اقتصاد به حساب می‌آید.

وی با بیان اینکه تحریم‌های آمریکا در بخش‌های درمان و دارو و سالمندان و کودکان تاثیرات بسیار فاجعه‌باری را برجای می‌گذارد، اظهار داشت: امروزه تحریم به مثابه ابزاری تکمیل‌کننده، هم‌راستا با جریان تروریسم عمل کرده و در بسیاری از زمینه‌ها که راهبرد تروریسم درمانی آمریکا جواب نمی‌دهد از تحریم برای رسیدن به اهداف خود کمک می‌گیرد.

 

نتایج تحریم با تروریسم بمب و انفجار یکی است

عضو هیات مدیره انجمن دفاع از قربانیان تروریسم با بیان اینکه آمریکایی‌ها از هر جنایتی برای رسیدن مقاصد خود ابایی ندارند، تصریح کرد: شیوه‌ها مهم نیستند؛ تحریم باشد یا تروریسم، کارکرد آنها اهمیت دارد و نتایج تروریسم را با تحریم باید مقایسه کرد و دید که هر دو یک نتیجه برجای می‌گذارند؛ یکی با انفجار و ناامنی و دیگری بی‌صدا و خاموش. به همین سبب تحریم را می‌توان نوعی تروریسم خاموش اطلاق کرد که نتایجش با آن تروریسم بمب و انفجار یکی است. هر دو زیرساخت‌ها را نابود، توسعه را متوقف، دموکراسی را به چالش کشیده و نظم و ثبات را مختل و سلامتی و حیات جامعه را مورد تعرض مستمر قرار می‌دهند.

کرمی اعمال تحریم‌ها را اقدامی ضد حقوق‌بشری دانست و خاطرنشان کرد: تحریم‌های اقتصادی چون زندگی مردم را هدف قرار می‌دهند، مخالف مبانی و اصول حقوق‌بشر خواهند بود. به همین سبب خودشان هم، نام این تحریم‌ها را فلج‌کننده می گذارند.

وی ادامه داد: در حقیقت می‌خواهند با فشار بر جامعه و سلب حقوق اساسی، آن را تسلیم کرده و سلطه‌گری را گسترش دهند. تمامی این اقدامات مغایر با مبانی حقوق‌بشر و کرامت انسانیِ ذکر شده در اعلامیه جهانی حقوق بشر است و با هیچ یک از اصول و قوانین بین‌المللی نیز توجیه‌پذیر نبوده و حقوق‌بشر را تضعیف می‌کند.

 

سیاست‌های آمریکا کارکردهای قواعد بین‌المللی را مختل کرده است

عضو هیات مدیره انجمن دفاع از قربانیان تروریسم درباره امکان پیگیری حقوقی اعمال تحریم‌های یکجانبه آمریکا علیه ملت ایران ابراز داشت: سیاست‌های یکجانبه‌گرایانه و نژادپرستانه آمریکا کارکردهای قواعد بین‌المللی را مختل کرده است. کما اینکه مشاهده می کنیم این کشور از معاهدات بین‌المللی به سادگی خارج شده و از الزامات آن معاهدات که برای صلح و ثبات در جهان تدوین شده، تمکین نمی‌کند. پس با این وضعیت نمی‌توان انتظار چندانی داشت.

کرمی افزود: امکان پیگیری حقوقی علیه این تحریم‌ها، می‌تواند زمینه‌هایی را برای مقابله با ظلم علیه بشریت فراهم کند که قطعاً با پیگیری و کمک فعالان حقوق‌بشر با محوریت سازمان ملل، به نتیجه خواهد رسید، هر چند با مشقت و رنج فراوان همراه خواهد بود.

وی درباره رویکردهای دوگانه غرب نسبت به ایران و برخی از کشورهای منطقه بیان کرد: اقتصادهای موسوم به لیبرال تنها به دنبال منافع هستند و ارزشی برای انسان قائل نیستند. ملاک آنها و ارزش‌های حاکم بر این نظام اقتصادی منفعت‌گرایی است. به همین سبب برخورد آنها با مبانی حقوق‌بشر شعاری، ابزاری و یکجانبه است. به همین سبب هیچ کارکرد واقعی در مبانی غربی برای حقوق‌بشر نمی‌توان یافت.

 

رویکردهای چندگانه کشورهای غربی با مبانی ثابت حقوق‌بشر تناسب ندارد

عضو هیات مدیره انجمن دفاع از قربانیان تروریسم با بیان اینکه به دلیل رویکرد منعفت‌گرایانه کشورهای غربی رویکردی دوگانه و بلکه چندگانه را از آنها شاهد بوده و خواهیم بود که با مبانی ثابت و غیرقابل تفکیک و فراگیر حقوق‌بشر تناسب ندارد، یادآور شد: چنین رویکردی در زمان جنگ سرد نیز اتفاق افتاد و آمریکا با حربه دموکراسی و حقوق‌بشر توانست موجبات فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی را فراهم آورد، در حالی که پس از فروپاشی شوروی، از دیکتاتورها حمایت کرده و می‌کند.

کرمی با بیان اینکه کشورهای غربی رفتارهای ضدحقوق‌بشری متحدان خود را نادیده می‌گیرند، عنوان کرد: زید رعد، کمیسر عالی حقوق‌بشر در سال ۲۰۱۷ گفته است که در سه سال اول حضور من در این جایگاه، جهان تاریک‌تر و خطرناک‌تر شده و قواعد حقوق‌بشر تنها راه اجتناب از جنگ جهانی، محرومیت و بدبختی شدید است. وی در جای دیگری بیان کرده است اگر تضعیف و فرسایش حقوق بشر به همین شکل ادامه یابد در پایان هر کسی از این شرایط رنج می برد.

وی در پاسخ به این سوال که آیا فروش تسلیحات به کشوری که در حال جنگ و تجاوز به کشور دیگری است اقدام ضدحقوق بشری محسوب می‌شود؟ گفت: بله، قوانین و راهکارهای اجرایی اهمیت چندانی ندارد بلکه مهم الزام و تعهد به اجرای آن مبانی است. به عنوان نمونه پارلمان انگلیس تصویب کرده که فروش تسلیحات به عربستان غیرقانونی است ولی در عین حال فروش تسلیحات ادامه دارد.

عضو هیات مدیره انجمن دفاع از قربانیان تروریسم با یادآوری اینکه گروه‌های مختلف فرانسوی علیه فروش تسلیحات اقدام قانونی کرده‌اند ولی هیچ نتیجه‌ای نداشته است، اظهار داشت: باید یک سیستم اجرایی و نهاد قوی‌تری در عرصه بین‌المللی ایجاد شود که با جنایتکاران برخورد کند. اتفاقاً تحریم‌ها در این مسئله جایگاه دارد. در مبانی حقوق‌بشر تحریم یا ممانعت زمانی الزام شده که حقوق انسان و ارزش‌های والای انسانی در خطر افتاده است. ولی در این مورد که جنایت علیه بشریت وجود دارد هیچ گونه تحریمی اعمال نمی‌شود. مهم داشتن قانون نیست مهم اجرای آن است.

کرمی با اشاره به نامه اخیر انجمن دفاع از قربانیان تروریسم به سران برخی از کشورها، اظهارداشت: سازمان ملل باید واکنشی در برابر فراگیر شدن شرارت، منبعث از ذات بشر در جهان داشته باشد تا مخاصمات، نابرابری ها و ظلم ها پایان یابد و مخاصمات در بستر گفتگو و مفاهمه و منطق و استدلال و انصاف و اخلاق حل و فصل شود.

وی تصریح کرد: امروز باید هشدار دهیم که این ذات شر در حال غلبه بر مبانی و اصول حاکم بر این دستاورد هفتاد ساله بشریت بوده که می‌توان آن را رجعت به قانون جنگل نام نهاد. تروریسم، تحریم اقتصادی و حقوق بشرِ ابزاری، سوغات همین راهبرد برای جهانیان می باشد.


مطالب پربازدید سایت

بنیاد هابیلیان

عاشورا در فرقه منافقین!

وزیرامور خارجه در حاشیه مراسم هفتمین دوره اعطای جایزه حقوق بشر اسلامی و کرامت انسانی

مبنا قراردادن ادعاهای تروریست‌ها مایه شرمساری برای غرب و سوئد

به همت انتشارات سوره مهر و در حوزه هنری تهران برگزار شد

«تلخی رهایی» اثری که صدای منافقین را درآورد، رونمایی شد

روزنامه وطن امروز

حقوق بشر شعبه وحشی‌ها

با هنرمندی چهره برتر هنر انقلاب در سال ۱۴۰۱

حادثه ترور شهید علی ره‌آموز در بجنورد تصویرسازی شد

در چهارمین نشست جریان شناسی داستان های بلند انقلاب مطرح شد

کم‌کاری ادبیات در افشای چهره منافقین

جدیدترین مطالب

هادی فرهنگ زاد؛ خبرگزاری ایسنا

صدای زوزه گرگ‌ها

بنیاد هابیلیان

عاشورا در فرقه منافقین!

با هنرمندی چهره برتر هنر انقلاب در سال ۱۴۰۱

حادثه ترور شهید علی ره‌آموز در بجنورد تصویرسازی شد

روزنامه وطن امروز

حقوق بشر شعبه وحشی‌ها

به همت انتشارات سوره مهر و در حوزه هنری تهران برگزار شد

«تلخی رهایی» اثری که صدای منافقین را درآورد، رونمایی شد

وزیرامور خارجه در حاشیه مراسم هفتمین دوره اعطای جایزه حقوق بشر اسلامی و کرامت انسانی

مبنا قراردادن ادعاهای تروریست‌ها مایه شرمساری برای غرب و سوئد

مهر 1359
جمعه شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه 4 شنبه 5 شنبه
9
تاریخ : 1359/07/09
14
تاریخ : 1359/07/14
16
تاریخ : 1359/07/16
21
تاریخ : 1359/07/21
23
تاریخ : 1359/07/23
25
تاریخ : 1359/07/25
دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان