ناگفته‌های خانم مجری که دستش توسط ضدانقلاب قطع شد

12715580 351آمنه حسینی مجری تلویزیون در سال‌های اولیه پیروزی انقلاب اسلامی از سوی گروهک‌های ضد انقلاب مجروح شد و به درجه جانبازی نائل آمد.

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی هابیلیان در طول 8 سال جنگ تحمیلی، کشور تمام توان خود را برای مقابله با تجاوز دشمن بعثی و متجاوز گذاشته بود حال آنکه گروه های تجزیه طلب و منافقین با اقدامات خرابکارانه و وحشیانه دست به کشتار مردم بی گناه بویژه زنان و کودکان زدند.

 

آمنه حسینی مجری تلویزیون که در سال‌های اولیه پیروزی انقلاب اسلامی از سوی گروهک‌های ضد انقلاب مجروح شده و به درجه جانبازی نائل آمده بود را کمتر کسی در سنندج می‌شناخت که فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان و مسئول بسیج جامعه زنان به دیدار وی و فاطمه فرجی نیا بانوی جانباز ۷۰ درصد رفتند.

 

۲۳ بانوی جانباز کُردستانی جانباز بالای ۷۰ درصد هستند

آمنه حسینی با بیان اینکه شهدا عاشق شهادت بودند و خداوند این سعادت را نصیب‌شان کرد، افزود: جانبازان و خانواده‌های این عزیزان نیز سختی‌هایی متحمل شده و یقیناً حق‌تعالی به آنان اجر و پاداش می‌دهد.

 

او با اشاره به اینکه ۵۶۱ نفر بانوی کُردستانی جانباز ۲۴ درصد و ۳۰۱ نفر نیز جانباز ۲۵ تا ۳۹ درصد هستند تاکید کرد: ۷۵ نفر از این بانوان جانباز ۴۰ تا ۴۹ درصد و ۶۹ درصد نیز جانباز ۵۰ تا ۶۹ درصد هستند.

 

بانوی جانبازی که با وجود تهدیدات ضد انقلاب حاضر نشد که از این انقلاب دل بکند

در ادامه آمنه حسینی بانوی جانباز ۵۱ ساله‌ای که با وجود تهدیدات ضد انقلاب حاضر نشد که از این انقلاب دل بکند به بیان خاطرات و همچنین چگونگی مجروحیت و جانبازی خود پرداخت.

 

او عنوان کرد: من در زمانی که دانش آموز ابتدایی بودم به کار‌های فرهنگی و هنری علاقمند شدم و به همین دلیل هم در دوره راهنمایی به عنوان مجری برنامه کودک شبکه استانی کردستان در سال ۱۳۵۹ که آن زمان تنها روز‌های جمعه برنامه داشت، مشغول به کار شدم.

 

این هنرمند جانباز کردستانی عنوان کرد: بعد از شروع به کار و به دلیل اینکه در زمان هشت سال دفاع مقدس قرار داشتیم، رویکرد برنامه‌های به همین سمت و سو بود و من چندین نوبت از سوی گروهک‌های ضد انقلاب تهدید شدم.

 

او به زمان مجروحیت خود اشاره کرد و افزود: روز ۲۱ خردادماه سال ۱۳۶۱ نزدیک غروب آفتاب بودم که از پنجره اتاق یک بسته به داخل پرتاب شد و بعد از چند ثانیه این بسته منفجر شد و من در همین لحظه دست راستم قطع شد و بینایی ام را نیز از دست دادم.

 

او به روند درمان خود و چندین عمل جراحی اشاره کرد و گفت: به هر حال بعد از چندین سال من با کمک پزشکان بخشی از بینایی ام را به دست آوردم و بعد از آن درسم را ادامه داده و امروز دارای مدرک کارشناسی ارشد هستم.

 

او گفت: سال ۱۳۷۲ ازدواج کرده و تشکیل خانواده دادم و خوشحالم که همسرم نیز روشندل هستند و امروز ثمره این ازدوج دو دختر هستند و خداوند متعال را شاکر هستم که امروز در امنیت و آرامش زندگی می‌کنم.

 12715581 200

در جریان برگزاری این نشست همسر هنرمند جانباز آمنه حسینی که دارای دکترای فلسفه و مشاور استاندار در زمینه‌ی معلولین است هم در سخنانی از حضور فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان تقدیر کرد و گفت: من همواره قدردان کمک‌ها و حمایت‌های همسرم هستم و بدون شک اگر حمایت‌های وی نبود هیچ وقت من در زمینه کاری و تحصیلی نمی‌توانستم موفق باشم.

 

زبانش به‌شکر می‌چرخد

فاطمه فرجی نیا نیز بانوی جانباز ۵۲ ساله‌ای است که در روستای گلین بر اثر انفجار هر دو پای خود را از دست داد و نزدیک به ۳۵ سال است که با دو پای مصنوعی به زندگی ادامه می‌دهد، اما هیچگاه از اینکه جانش را نیز فدای این انقلاب کند ناراضی نیست.

 12715582 326

او در این دیدار ضمن قدردانی از حضور فرمانده سپاه بیت‌المقدس استان کردستان در منزلش، بر تداوم راه شهدا و ایثارگران و جانبازان همانند روز‌های اوایل انقلاب تاکید کرد و می‌گوید: دارای دو دختر و دو پسر هستم و همسرم نیز پاسدار و اهل اصفهان می‌باشد.

 

۳۵ سالی که زندگی برای خاتون فاطمه با درد و سختی می‌گذرد، اما هیچ زمانی از این درد‌ها و رنج‌ها گلایه نکرده و همچنان شکرگزار خداوند است که افتخار جانبازی را نصیب وی کرد.

 

"خوب باشید"؛ این تنها جمله‌ای بود که بانوی جانباز ۷۰ درصد کُردستانی که به سختی با دو پای از دست داده راه می‌رود خطاب به تمام مردم گفت، او خواست اگر از هر صنف و هر مرتبه‌ای هستیم یا بنا است بر هرچه که باشیم فقط خوب باشیم و وظیفه خود را به‌درستی انجام دهیم.

 12715584 588

فرمانده سپاه بیت‌المقدس استان کردستان و مسئول بسیج جامعه زنان در پایان این دیدار با اهدای الواح تقدیری از سال‌ها مجاهدت این بانوان انقلابی و شیرزنان کردستانی تجلیل کرد.


  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید

0
https://www.habilian.ir/fa/index.php?option=com_komento&controller=captcha&captcha-id=10084477&tmpl=component
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید

مطالب پربازدید سایت

جدیدترین مطالب

مطالب پربازدید بخش گفتگو

متن کامل دیدار دبیرکل بنیاد هابیلیان با علامه مصباح یزدی

مهم‌ترین ریشه فساد، برتری‌طلبی است

شجریان در شهادت استاد خود چه گفت

شجریان علیه منافقین

گفت‌وگوی قدس با فرزند شهید هاشمی‌نژاد

دغدغه‌اش پاسخگویی به تحیر فکری جوانان بود

سردار رفیق‌دوست در گفتگو با هابیلیان

امام با منافقین اتمام حجت کرد

مهر 1359
شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه 4 شنبه 5 شنبه جمعه
9
تاریخ : 1359/07/09
14
تاریخ : 1359/07/14
16
تاریخ : 1359/07/16
21
تاریخ : 1359/07/21
23
تاریخ : 1359/07/23
25
تاریخ : 1359/07/25
دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان