ناکارآمدی سازمان ملل در زمینه حمایت از قربانیان ترور

57641118

مدیرکل دفتر دانش‌پژوهان و تشکل‌های شاهد و ایثارگر تأکید کرد: باید تلاش کنیم تا حقوق خانواده‌های شهدای ترور در عرصه بین‌المللی نیز مورد توجه قرار بگیرد.

به گزارش هابیلیان به نقل از باشگاه خبرنگاران پویا، نشست بررسی کارآمدی سازمان ملل متحد از قربانیان تروریسم روز یکشنبه، 6 آبان‌ماه، در دانشکده حقوق دانشگاه علامه طباطبایی برگزار شد. اسلام کریمی، مدیرکل دفتر دانش پژوهان و تشکل‌های شاهد و ایثارگر در حاشیه این نشست با بیان اینکه برنامه‌های مختلفی برای توانمندسازی تشکل‌های شاهد و ایثارگر به ویژه تشکل‌هایی که در حوزه بین المللی فعالیت می‌کنند در نظر گرفته شده است، افزود: این برنامه‌ها در راستای افزایش ارتباط این تشکل‌ها با حوزه‌های دانشگاهی و علمی برگزار می‌شوند.

وی افزود: نشست بررسی کارآمدی سازمان ملل متحد از قربانیان تروریسم دومین نشستی است که با موضوع قربانیان تروریسم و با همکاری انجمن قربانیان تروریسم، دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه طباطبایی و جمعی از اساتید و خانواده‌های شهدای ترور برگزار می‌شود تا کارآمدی سازمان ملل در زمینه حمایت از قربانیان ترور بررسی شود زیرا اعتقاد داریم سازمان ملل در این زمینه فعالیت‌های خوبی نداشته و باید تلاش‌های بیشتری در این حوزه صورت بگیرد تا ناکارآمدی‌ها را از بین ببرد و بتواند در جلوگیری از پدیده شوم تروریسم و حمایت از قربانیان آن نقش مهمی را ایفا کند.

مدیرکل دفتر دانش‌پژوهان و تشکل‌های شاهد و ایثارگر با اشاره به اهمیت انتقال اطلاعات برای افزایش توانایی‌های تشکل‌های ایثارگری گفت: برگزاری چنین نشست‌هایی باعث افزایش توانایی‌های تشکل‌های ایثارگری به خصوص در عرصه بین‌المللی می‌شود. در جلسه امروز نیز مباحث خوبی مطرح شد و بر ضرورت حمایت‌های سازمان ملل از قربانیان تروریسم تأکید شد و خواسته اساتید، دانشجویان و خانواده‌های شهدای ترور نیز حرکت سازمان ملل در این راستاست.

کریمی افزود: امروز شاهد این موضوع هستیم که با وجود پیشرفت‌های بسیار زیاد، گروه‌های تروریستی رو به افزایش هستند و این اتفاق با حمایت برخی کشورهای ظالم منطقه و جهان انجام می‌شود و برگزاری نشست‌های علمی در راستای مقابله با این مسئله ضروری است و این اقدامات باید توسط رسانه‌ها نیز به صورت ویژه مورد توجه قرار بگیرند تا مردم در سطح گسترده در جریان مسئله تروریسم قرار بگیرند.

وی در پایان گفت: نماینده ولی فقیه و ریاست محترم بنیاد شهید و امور ایثارگران همواره بر لزوم حمایت از خانواده‌های شهدا و ایثارگران به ویژه خانواده 17 هزار شهید ترور در کشورمان تأکید داشته‌اند و این نشست‌ها نیز بر اساس این تأکید ادامه خواهد یافت تا حق و حقوق خانواده‌های شهدای ترور در عرصه بین‌المللی نیز مورد توجه قرار بگیرد.

در این نشست که با حضور ماریا دوتسنکو رئیس مرکز اطلاعات سازمان ملل در تهران، رفعت مسعود سفیر پاکستان در ایران و کاردار دوم افغانستان در ایران برگزار شد. همچنین جمعی از کارشناسان علوم سیاسی و حقوق بین‌الملل و همچنین خانواده‌های قربانیان ترور نیز به سخنرانی پرداختند.


مطالب پربازدید سایت

جدیدترین مطالب

شهید ترور سامی‌مقام

پيکر پاکش 44 سال مفقود ماند

با حضور مردم ولایتمدار منطقه سیستان و بلوچستان

پیکر شهید مدافع امنیت در هامون منطقه سیستان و بلوچستان تشییع شد

سعید حقیقی، پژوهشگر حوزه تروریسم و حقوق بشر

ردپای دولت‌های آمریکا در نقض حقوق بشر داخلی و خارجی

شهید ترور

شهید اکبر همتی

نماینده کشوری دفتر مقابله با مواد مخدر و جرم سازمان ملل تاکید کرد

ایران نقش مهمی در مبارزه با تروریسم و قاچاق مواد مخدر دارد

مطالب پربازدید بخش خبر

فروردین 1403
شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه 4 شنبه 5 شنبه جمعه
1
2
3
4
5
8
9
10
11
12
16
17
18
19
20
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان