مهندسان ایرانی با ترور‌های دشمنان متوقف نشدند

7681663 107

سخنران پیش از خطبه‌های نماز جمعه تهران گفت: دشمنان ایران با هدف متوقف کردن مهندسان کشور دست به ترور بسیاری از آن‌ها زدند، اما به هیچ عنوان به هدف‌شان نرسیدند.

به گزارش هابیلیان به نقل از خبرگزاری صدا و سیما؛ مهندس مهدی چمران در سخنان پیش از خطبه‌های نماز جمعه دیروز تهران اظهارداشت: دانایی روی دیگر توانایی است، دنیای غرب به برکت دانش بود که توانست قدرت و ثروت بیاندوزد، امروز باید از دانش‌مان به خوبی استفاده کنیم.

رئیس شورای شهر تهران افزود: غربی‌ها از دانش خود به خوبی استفاده نکردند و جنگ‌های جهانی را به راه انداختند هنوز هم می‌بینیم که با همین قدرت نظامی خود چگونه دنیا را به آتش کشیده اند.

سخنران پیش از خطبه‌های نماز جمعه تهران تصریح کرد: ما در بحث علم و فناوری به مراتب بالایی رسیده ایم، ان شاءالله به همت همه دانشمندان و مهندسان خود بتوانیم به جایگاه‌های بالاتری که باید برسیم، دست پیدا کنیم البته هنوز از غافله علم عقب‌تر هستیم و باید خود را به جایگاه‌های بالای علم و فناوری برسانیم.

چمران افزود: ایران در فناوری هسته‌ای رشد کرد، اما می‌بینیم دشمنان با زور و تلاش می‌خواهند این رشد را از ما بگیرند، ما در چرخه هسته‌ای جزو ۱۳ کشور برتر دنیا و دارای چرخه سوخت هسته‌ای هستیم که در علوم مختلف مهندسی، پزشکی و کشاورزی بسیار موثر است.

وی در ادامه گفت: مهندسین ایرانی در غنی سازی هم خوب رشد کرده اند و جایگاه بالایی را به دست آورده‌اند. در حوزه فناوری نانو در جایگاه بالایی هستیم و برای توقف ما دشمن دست به ترور دانشمندان و مهندسین ایران زدند، ولی بدانند چنین چیزی ممکن نیست.

چمران افزود: ما در فناوری فضایی در رتبه پنجم فناوری ماهواری و در مهندسی رباتیک، ابریارانه در سطوح بالای جهان هستیم. حدود ۹۰ هزار مهندس در کشور داریم و همه این‌ها به علت شعار ما می‌توانیم است، ما به صدر جدول رسیده ایم و این رشد فناوری دنیا را خیره کرده است.

وی گفت: به قدرت همین توان نظامی، موشکی و دفاعی خود توانسته ایم امروز در مقابل ابرقدرت‌ها بایستیم و حتی توانسته ایم ظرفیت مهندسی خود را به دنیا صادر کنیم، باید این مهندسان را حمایت کرد.

رئیس شورای شهر تهران افزود: کشور ما در دوران تحریم‌ها توانست به این مرحله برسد، باید جایگاه مهندسان و شرایط کار برای آن‌ها فراهم شود که مهندس بیکار نداشته باشیم.

چمران گفت: هم اکنون قدرت‌مان وابسته به علم و دانش‌مان است، این امر در حالی است که این علم با مکتب آمیخته شود و مکتب پایه علم و دانش قرار گیرد.

وی افزود: باید در همه رشته‌ها به خوبی نام مهندسان به ویژه مهندسان شهید را دنبال کنیم و در دنیای آینده عقب ماندگی را جبران کنیم و رتبه اول را در علم و دانش نه فقط در منطقه بلکه در نقاط دیگر دنیا نیز داشته باشیم.

سخنران پیش از خطبه‌های نماز جمعه تهران افزود: باهمت و تلاش دولت در رشته‌های مختلف صنایع و کشاورزی و استفاده صحیح و درست از ظرفیت مهندسان، بتوانیم هر آنچه که نیاز داریم بسازیم و منتظر دیگران نباشیم.


مطالب پربازدید سایت

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس

جزئیات حمله تروریستی به مرزبانان سراوان

در گفت‌وگوی هابیلیان با پدر شهیدان آبیز

یک لحظه صحنه کربلا را با چشمان خودم دیدم

جدیدترین مطالب

در گفت‌وگوی هابیلیان با پدر شهیدان آبیز

یک لحظه صحنه کربلا را با چشمان خودم دیدم

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس

جزئیات حمله تروریستی به مرزبانان سراوان

نگاهی به چهار دهه رویکرد منافقین به خانواده

خانواده کشی در فرقه تروریستی رجوی

هشتمین روز نمایشگاه بین المللی کتاب 1402

آثار پرفروش هابیلیان در نمایشگاه بین المللی‌کتاب تهران

معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران:

نماد شهدای ترور در تمام شهرها نصب شود

مقام ارشد اطلاعاتی حزب بعث در گفت‌وگو با الشرق الاوسط؛

ترورهای شهید بهشتی و رجایی طرح اطلاعات عراق با همکاری منافقین بود

مهر 1359
4 شنبه 5 شنبه جمعه شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه
9
تاریخ : 1359/07/09
14
تاریخ : 1359/07/14
16
تاریخ : 1359/07/16
21
تاریخ : 1359/07/21
23
تاریخ : 1359/07/23
25
تاریخ : 1359/07/25

دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان