منافقین، سانسور و جنایت

9120451 498

بی شک یکی از عجیب ترین مواردی که هر پژوهشگری در هنگام مطالعه درباره سازمان منافقین به عنوان یکی از جنایت کار ترین سازمانهای ترورریستی و ضد انقلاب در ایران معاصر با آن برخورد می کند مقوله سانسور شدید و همه جانبه در این گروهک ضد انسانی است. قضیه وقتی جالب تر می شود که بدانیم منافقین جمهوری اسلامی ایران و نهادهای وابسته به ایران را به اعمال گسترده سانسور متهم می کند. در ادامه به بررسی علل مطرح کردن این ادعا و دلایل بطلان آن خواهیم پرداخت اگر به دنبال دستیابی به حقیقت باشیم باید ابتدا به واکاوی تاریخ طولانی سانسور در فرقه ی منافقین بپردازیم:

  • منافقین در هنگام تغییر ایدئولوژی در سال1354 به رهبری تقی شهرام با پنهانکاری و فریب دامنه دار اعضای سازمان سعی در ادامه ی حیات خود داشتند.
  • با قدرت گیری مسعود رجوی منافقین با بایکوت سیاسی تمامی ایدئولوژی ها و احزاب رقیب پرداخته و خود را تنها جریان مترقی خواهان تغییر معرفی نمودند.
  • هم زمان با خروج منافقین از ایران و آغوش گشودن آنها برای رژیم بعث عراق فرایند ایزوله شدن و استفاده سازمان یافته و هدفدار از سانسور در خصوص اعضا شدت بیشتری یافت این روند با شکست مفتضحانه در عملیات مرصاد و اعلام انقلاب ایدئولوژیک توسط مسعود رجوی تشدید شد.
  • امروزه با خروج منافقین از عراق و انتقال به آلبانی و مواجه شدن هواداران رجوی با معضلاتی مانند رو به پیری رفتن بسیاری از اعضای مؤثر، منافقین به طرز وحشتناکی از این حربه وحشیانه استفاده نموده اند که مواردی مانند برخوردهای بی رحمانه با اشپیگل را می توان از مثال های عیان آن دانست.

با این وجود، آنچه از نفس این وقایع دردآور مهم تر است آن عواملی است که منافقین را به انجام چنین اموری وا می دارد. پژوهش در این امر ما را یک قدم به مطالعه ریشه شناسانه سازمان فرقه گونه منافقین نزدیک تر می کند از منظر عقل سلیم و ذهن آکادمیک ریشه های این استفاده بیمار گونه منافقین از ابزار سانسور را باید در موارد زیر جست و جو نمود:

1. سازمان سرتاپا خیانت منافقین به دلیل ماهیت افراز گرایانه و حذفی ایدئولوژی خویش با هر نوع فکر و ایده مخالف خویش دو نوع برخورد داشته و دارد. یا به حذف فیزیکی و عملیاتی آن مبادرت می ورزد، در صورتی که موفق به انجام چنین کاری نشد برای این که مجبور به پاسخ گویی به اعضای فریب خورده و کور خویش نباشد مجبور است به سانسور متوسل گردد.

2. ساختار تشکیلاتی موسوم به سانترالیسم دموکراتیک که از روی ساختار احزاب بسته و دیکتاتور منش کمونیست طراحی شده است سانسور را به عنوان تنها راهکار فرار از زیر بار مسئولیت می پذیرد.

3. تاریخ ننگین منافقین در طول سالهای اخیر به ویژه دوران پس از سقوط صدام اثبات کرده است که این دارودسته جنایت کار با ریزش شدید اعضا رو به رو بوده و هست همین امر مریم رجوی و سایر سران منافقین را مجبور ساخته که از سانسور و ملزومات آن نهایت استفاده را بکنند.

4- علاوه بر موارد گفته شده از آن جایی که منافقین همواره خواب شیرین حاکمیت بر ایران و ایرانی را دیده اند و وصول به این هدف شوم را در صدر آرزوهای دور و دراز خویش قرار داده اند بنابراین مجبورند با یاری گرفتن از ابزار سانسور تا حدی آبروی رفته ی خویش را ترمیم نمایند غافل از این که اب رفته به جوی باز نیاید چرا که جنایات منافقین آنقدر زیاد است که با این قسم به کار بردن های مذبوحانه سانسور از خاطره ها پاک نمی شود.

5- مورد دیگری که بسیار قابل توجه است این است که بر اساس گفته هانا آرنت در کتاب توتالیتریسم هر نوع نظام تمامیت خواهی برای رواج دادن کیش شخصیت مطلوب خویش از هر ابزاری برای فرو بردن اذهان مردم در توهم و تخیلی شیرین استفاده می کند. بی تردید، سانسور بهترین وسیله برای زدودن غبار جنایت و اعمال ضد انسانی از چهره کریه رهبران منافقین است که سانسور چی های رجوی همواره بهترین و بیشترین استفاده را از آن کرده اند.

6- استفاده از سانسور علی الخصوص در بخش رسانه های خبری این مزیت را دارد که حداقل در بخش درون فرقه ای ماهیت وابسته و خائنانه منافقین برای اعضای مسخ شده این سازمان پوشیده می ماند و لیدرهای عوام فریب منافقین می توانند سازمان خویش را نهادی مترقی و میهن دوست معرفی نمایند و با تمسک به این حیله کثیف روح اعضای رده پایین را بیشتر به بند بکشند.

با توجه به موارد گفته شده سؤال اساسی این است که چرا منافقین با وجود استفاده ی دیوانه وار از سانسور در محیط درون گروهی و برون گروهی نظام جمهوری اسلامی ایران را به این جرم متهم می کنند؟ در پاسخ به این پرسش می توان گفت:

  • منافقین برای این که در محافل حقوق بشری غربی و بین المللی خود را گروهی از مبارزان آزادی خواه معرفی کنند مجبورند از این حربه استفاده کنند.
  • متهم کردن جمهوری اسلامی ایران به سانسور در واقع حکم نوعی مظلوم نمایی را دارد و منافقین با به کار بردن این حیله می توانند خویش را در وقایع دهه 1360 مشتی مظلوم نشان دهند.
  • چنان که مشهور است کافر همه را به کیش خود پندارد به احتمال زیاد منافقین نیز برای پرده پوشی در خصوص اعمال سانسور درون این گروهک تروریستی جمهوری اسلامی ایران را به این جرم متهم می کند.

با عنایت به موارد گفته شده در فوق باید دید که سیر استفاده وحشیانه از سانسور در گروهک منافقین به کجا می انجامد با توجه به شواهد و قراین موجود واقدامات اخیر منافقین در برخورد با مطبوعات مخالف خود در اقصی نقاط جهان حدس زدن سیر افزایشی و قهقرایی سانسور چندان دور از انتظار و عجیب نیست سیری که در نهایت با افزودن به خاصیت فرقه گرایانه و دگماتیستی این گروه می تواند هواداران معدود رجوی در لیبرتی را به یک باره از درون متلاشی کند. زیرا سانسور با محدود کردن اعضای فرقه فرایند شستشوی مغزی آنها را تشدید خواهد کرد.

    

 


  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید

0
https://www.habilian.ir/fa/index.php?option=com_komento&controller=captcha&captcha-id=9585128&tmpl=component
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
مهر 1359
شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه 4 شنبه 5 شنبه جمعه
9
تاریخ : 1359/07/09
14
تاریخ : 1359/07/14
16
تاریخ : 1359/07/16
21
تاریخ : 1359/07/21
23
تاریخ : 1359/07/23
25
تاریخ : 1359/07/25