منافقین و ماجرای تخم مرغ ها و سبد بلایای طبیعی

بلایای طبیعی مانند سیل، زلزله، طوفان و ... همانطور که از نام آن ها پیداست منحصر به خروش طبیعت بر عقل و تدبیرهای انسانی است که با اصل غافلگیری همراه است؛ وقوع سیل در هفته های گذشته در کشور بر اثر باران های سیل آسا در سطح گسترده، بسترهای شکل گیری مشکلاتی را فراهم آورده است؛ اگر چه مسائل مرتبط با این رویداد موجبات شرایط بحرانی را در کشور بوجود آورده است با این حال نباید نقش روز افزون و تلاش گروه ها و سازمان های دولتی و غیر دولتی در این عرصه را کم و یا حتی بی اهمیت جلوه داد و نادیده گرفت.

به واقع اخبار و حواشی مرتبط با سیل و حوادث ایجادی از طریق آن بر شهرها و خانه های هم میهنانمان به دستمایه ای در جهت وارد سازی هجمه های گروهک های معارض و معاند نظام اسلامی مانند گروهک منافقین تبدیل شده است. بطوریکه سرویس رسانه ای منافقین با سوژه سازی از سیل و اخبار قبل و بعد از آن درصدد ایجاد یک فضای روانی منفی علیه ساختار سیاسی و نهادهای فعال ذیربط مردمی – انقلابی – جهادی در این باره است.

از جمله مواردی که از سوی منافقین در حال پرداخته شدن است تلاش های بی وقفه ای است که برای مسمومیت فضای موجود به انجام می رساند؛ به عبارت جامع تر اینکه منافقین با سم پاشی در مسیر همیاری های عمومی که توسط گروه های انقلابی و جهادی بصورت خودجوش اما در شکلی منظم و دقیق در حال انجام است می خواهند روند کمک رسانی ها را با سیاست فریب و دروغ گستری کم اهمیت جلوه دهند و به نوعی آن را نخ نما کنند. در واقع باید یادآور شد که سیاستگذاری شانتاژ دستگاه تبلیغی منافقین از حواشی زندگی سیل زدگان، دغدغه های معیشتی سیل زدگان نیست بلکه استفاده ابزاری از شرایط بحرانی موجود برای جا اندازی تشکیلات و دمیدن جانی دوباره به آن است. به نحویکه تامین منافع گروهی از طریق سیبل قرار دادن مردم آسیب دیده از سیل در مسیر ستیزه جویی با نظام اسلامی مبنای واقعی آنها در این باره است.

اگر یک نگاهی درون گرا به واقعیت های موجود در بطن سازمان فکری – عملی این روزهای تشکیلات منافقین بیندازیم علیرغم مشاهده سلسله مراتب ها در راستای موفقیت و کامیابی در تقابل جویی و اولویت گذاری ها برای حصول به اهداف مترتب بر اصل نفاق ورزی هاشان با ایران و ایرانی، می توان نشانه هایی از کلافگی و آشفتگی ها را در این باره مشاهده کرد. بطوریکه در این راستا در یک نگاه تأملی و موشکافانه می توان این را دید که منافقین تمام سرمایه و انرژی خود را صرف انتظار برای شکل گیری وقایع و حوادثی روایدادی از قبیل سیل، زلزله و حتی دست به دعا شدن برای وخیم شدن وضعیت اقتصادی و افزایش فشارها و تحریم ها کرده اند. از این رو به وقوع پیوستن هر کدام از موارد اشاره شده در سطور فوق به مثابه فرستادن عروس منافقین در حجله ای است که روزهاست در انتظار آن بوده اند.

 با این حال شاید چرخش منافقین به سوی رویکرد مزبور با علائمی از قبیل سردرگمی آنها در مواجهه با نظام اسلامی تفسیر شود که آنها را به یک وضیعت استیصال کشانده و یا حتی آنها را در این مسیر مستاصل نشان دهد اما باید از وجه دیگری نیز به این موضوع اندیشید و درباره آن تأمل کرد؛ وجهی که حاکی از ماهیت نفاق ورزانه آنها است. در واقع نکته کلیدی و هشداری در این باره این است که اگر تشکیلات رجوی در شکل مفهومی تقابل و ستیزه جویی به تبیین راهبردها و راهکارها توجه کرده باشند که مطمئناً این گونه است در تقویم ستیزه جویی با ایران اسلامی حساب ویژه ای را روی رویدادهایی از این قبیل باز کرده اند. بطوریکه این شیوه تفکر از دشمنی ها برای تضعیف نظام اسلامی در قالب راهبردهای بلندمدت آنها قابلیت تحلیلی را پیدا می کند. راهبردهایی که مشمول زمان هستند و در وقت مقتضی با راهکارهای زود بازده با توجه به وضعیت ایجاد شده عملیاتی می شوند؛ از این رو به تبع آنچه از قبل به انتظار آن بوده اند تلاش ها را در وجه سلبی برای تخریب ها در ابعاد کلان سیاسی - اجتماعی، تزریق بدبینی – بی اعتمادی – نا امیدی در سطح وسیع اجتماعی، بزرگ نمایی ها در سوء مدیریت ها، دو قطبی نمودن جامعه و در تقابل قرار دادن مردم و نظام اسلامی و در وجه ایجابی در جهت دغدغه مند بودن سازمان از وضعیت بوجود آمده برای مردم، قرار دادن خود در کنار مردم و ... هدف گذاری کرده اند.

بهر رو باید توجه داشت بنا بر آنچه بیان شد چون گروهک هایی همچون منافقین در انتظار بوجود آمدن شرایطی از این قبیل هستند تا به ترک تازی های نفاق ورزانه در این باره بپردازند بر نهادهای ذیربط واجب است تا با مدیریت و برنامه ریزی های هدفمند میزان خسارت های موجود را به حداقل برسانند؛ بطوریکه ماحصل ساماندهی های برنامه ای – مدیریتی از یکسو موجب خنثی شدن نقشه های شوم دشمنان ایران و ایرانی خواهد شد و از سوی دیگر نیز از میزان هجمه های ناجوانمردانه و کاذب گروهک های بزک شده معاند نظام اسلامی کاسته خواهد شد.

 


  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید

مطالب پربازدید بخش یادداشت

رامین حسین‌آبادیان

ترویج فرهنگ ترور توسط مدعی صلح!

دکتر مصطفی انتظاری‌هروی، بنیاد هابیلیان

انتقام چهل سالۀ منافقین از مردم

دکتر سیدمحسن موسوی‌زاده، بنیاد هابیلیان

گروهک منافقین و استراتژی‌های اغتشاش

خبرگزاری تسنیم

اینها «اشرار» هستند!

علی رحمانی، بنیاد هابیلیان

استراتژی مضحک منافقین در فضای‌مجازی

محمدمهدی حسین‌پور، بنیاد هابیلیان

پادوهای اجاره‌ای

دکتر سیدمحسن موسوی‌زاده، بنیاد هابیلیان

منافقین؛ پس از بحران

علی رحمانی، بنیاد هابیلیان

منافقین و معضل حاد کمبود نیروی انسانی

شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه 4 شنبه 5 شنبه جمعه
1
تاریخ : 1358/08/01
2
تاریخ : 1358/08/02
3
تاریخ : 1358/08/03
4
تاریخ : 1358/08/04
6
تاریخ : 1358/08/06
7
تاریخ : 1358/08/07
8
تاریخ : 1358/08/08
10
تاریخ : 1358/08/10
11
تاریخ : 1358/08/11
12
تاریخ : 1358/08/12
13
تاریخ : 1358/08/13
15
تاریخ : 1358/08/15
20
تاریخ : 1358/08/20
21
تاریخ : 1358/08/21
22
تاریخ : 1358/08/22
24
تاریخ : 1358/08/24
25
تاریخ : 1358/08/25
26
تاریخ : 1358/08/26
27
تاریخ : 1358/08/27
دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان