تکرار تاریخ از نوع تروریستی آن

در جریان رژه نیروهای مسلح به مناسبت آغاز هفته دفاع مقدس در روز ۳۱ شهریور، اهواز شاهد حملات  تروریستی خونبار بود. این حملات که گفته می شود ظاهرا توسط جنبش تروریستی و تجزیه‌طلب «الاحوازیه» صوت گرفت و موجب شهادت و مجروح شدن تعدادی از هموطنان کشور شد، بار دیگر این ادعا را به اثبات رساند که ایران همواره خود هدف تهدیدات تروریستی قرار داشته نه این که، بزعم دشمنان، حامی تروریسم باشد.   

ظهور این جنبش را باید محصول همکاری مشترک کشورهای عربی منطقه بویژه عربستان و غرب بحساب آورد که هدف آن بی ثبات سازی ایران و نهایتا تجزیه کشور است. شیوخ منطقه خلیج فارس عمدتا منابع مالی این جنبش تروریستی را تامین می کنند و دولت های غربی نیز حمایت های سیاسی لازم را، در راستای تداوم حیات آنها، فراهم می آورند. تجزیه طلبان الاحوازی با تمسک به قوم گرایی عربی، که امروزه توسط انگلستان و امریکا برای ایجاد تفرقه در کشورهای جبهه مقاومت رواج داده می شود، اعتقاد دارند که از سال ۱۹۲۵ میلادی، فارس‌ها منطقه الاحواز را اشغال کرده و اکنون فارس ها بایستی به اشغال اهواز پایان دهند.

تحرکات تروریستی اهواز در شرایط فعلی کشور با چند هدف صورت پذیرفته است. نخست، رهبران این گروه با حمایت متحدان عربی و غربی در تلاشند تا شرایط داخلی ایران را بی ثبات نشان دهند و در راستای تشدید آن بکوشند. آنها بر این تصور غلط هستند که ایران شرایط متزلزلی دارد و لذا می توان با اقدامات تروریستی وضعیت داخلی را بسمت نوعی آنارشی و بی نظم سوق داد. دوم، بنظر می رسد هدف دیگر حملات تروریستی خدشه دار کردن وجهه دستگاه اطلاعاتی ایران باشد. در واقع آن ها سعی کردند تا نظام اطلاعاتی ایران را رسوخ پذیر جلوه دهند و بدین ترتیب ایران را هدفی آسانی برای تروریست ها معرفی کنند. هدف سوم، ایجاد رعب و وحشت در جامعه با هدف  افزایش فشار مردم بر مسوولین جهت کاهش مداخله و نفوذ ایران در تحولات منطقه بویژه در مقابله با گروه های تروریستی می باشد.

بطور کلی می توان بیان داشت که جمهوری اسلامی ایران بار دیگر در روز 31 شهریور مورد تجاوز قرار گرفته است اما این بار از نوع تروریستی آن. بطور قطع خاطرات تلخ شهریورماه در اذهان ملت ایران باقی خواهد ماند. اما آنچه که مسلم است این حوادث باعث نخواهد شد تا کشور جولانگاه متجاوزان به کشور گردد. مردم ایران در طول تاریخ در برابر متجاوزان به میهن از خود رشادت و ایستادگی نشان دادند و شهادت در راه وطن بخشی از میراث تاریخی ایران زمین می باشد. اگرچه در طول تاریخ بدلیل بی لیاقتی زمامداران وقت بخش هایی از وطن توسط کشورهای قدرتمند استعماری جدا گردید، این به معنا نخواهد بود تاریخ در تمام وجوه خود بطور کامل تکرار خواهد شد.  جمهوری اسلامی ایران از تمامیت ارضی کشور حفاظت خواهد کرد و در اسرع وقت نیز، همانگونه که پیشتر در سوریه شاهد بودیم، پاسخ تروریست های مزدور را خواهد داد.


  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید

مطالب پربازدید سایت

دکتر مصطفی مطهری، بنیاد هابیلیان

ضعف عدم محبوبیت ملی و مبادرت ورزی به اعمال مزدورانه

دکتر مصطفی انتظاری‌هروی، بنیاد هابیلیان

تروریست‌ها به دنبال آشوب دریا و بدنامی ایران

گفت‌وگو با فرزند شهيد ترور سيد‌محمد‌ابراهيم فقيهي

دلیل ترور ایشان ایجاد وحدت بین دانشجویان و طلاب بود

مطالب پربازدید بخش یادداشت

محمدمهدی حسین‌پور، بنیاد هابیلیان

منافقین و ادعای حمایت از رأی مردم

علیرضا خرم‌روز، بنیاد هابیلیان

جنگ تروریستی آمریکا علیه تروریسم

سیدرضا قزوینی‌غرابی، بنیاد هابیلیان

از کولونیا دیگنیداد تا اشرف، فرقه‌هایی برای استثمار بشر

دکتر سیدمحسن موسوی زاده، بنیاد هابیلیان

پرسش حکمیانه امام خمینی(ره) و رو شدن ماهیت منافقانه

دکتر مصطفی مطهری، بنیاد هابیلیان

سودجویی از دوگانه انگاری برای حصول به یک هدف شوم

شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه 4 شنبه 5 شنبه جمعه
2
تاریخ : 1358/03/02
3
6
تاریخ : 1358/03/06
8
تاریخ : 1358/03/08
11
تاریخ : 1358/03/11
12
تاریخ : 1358/03/12
19
تاریخ : 1358/03/19
20
تاریخ : 1358/03/20
دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان