تروریسم و حیات سیاسی کاخ سفید

واشنگتن روز پنجشنبه برای هر اطلاعاتی که به یافتن حمزه بن لادن که به عنوان یکی از «رهبران کلیدی» القاعده از او نام برده شده است، منجر شود تا یک میلیون دلار جایزه تعیین کرد.

دیروز برخی گزارش ها حاکی از آخرین عملیات‌ نظامی در روستای محاصره شده باغوز در شرق سوریه برای پاکسازی آخرین بقایای نیروهای داعش بود. همزمان با انتشار گزارش‌هایی از این دست، آمریکا برای کسب هر اطلاعاتی درباره حمزه بن لادن تا یک میلیون دلار جایزه تعیین کرد.

ظاهرا یکی از پایه‌های سیاست‌های داخلی و بین المللی کاخ سفید،‌ زنده نگاه داشتن سوژه‌هایی است که از «ادامه حیات و فعالیت گروه‌های تروریستی» حکایت دارد و به متهم کردن این یا آن فرد، گروه و کشور، به حمایت از تروریسم کمک می‌کند.

واشنگتن و متحدان غربی این کشور به بهانه تهدیدات تروریستی به حریم خصوصی مردم خود دست اندازی می‌کنند، مخالفان و جنبش‌های مستقل را سرکوب می‌کنند و با متهم کردن رقبای جهانی خود به حمایت از تروریسم، آنها را تحت فشارهای سیاسی و رسانه‌ای قرار داده و به تعهدات قانونی بین المللی خود در قبال آنها عمل نمی‌کنند.

حتی به نظر میرسد آمریکا برای ادامه حضور در سوریه سناریو حمزه بن لادن و گروه انصار الفرقان را پیش کشیده است. زیرا خبرگزاری فرانسه به نقل  از کارشناسان گروه های افراطی ادعا می‌کند: این مرد جوان که اکنون نزدیک به سی سال دارد، گروه انصار الفرقان را رهبری می کند که از چند ماه پیش در سوریه شروع به جذب عناصر القاعده و داعش کرده است. به گزارش این خبرگزاری حمزه بن لادن که به عنوان پسر مورد علاقه حتی جانشین اسامه بن لادن به شمار می رود، از قبل در فهرست سیاه افراد متهم به فعالیت های تروریستی قرار داشت. بنا بر ادعای وزارت امور خارجه آمریکا حمزه بن لادن «یک رهبر نوظهور» القاعده است.

اسامه بن لادن شبکه القاعده را بنا گذاشت که منشاء حملات 11 سپتامبر 2001 به برج های دو قلوی تجارت جهانی در نیویورک بود.

وزارت امور خارجه آمریکا در بیانیه ای ادعا کرد: «از دست‌کم ماه اوت 2015، او پیام‌های صوتی و تصویری در اینترنت منتشر می کند و حملات به آمریکا و متحدان غربی آن را خواستار می شود، او تهدید کرده است برای انتقام خون پدرش که ماه مه سال 2011 به دست سربازان آمریکایی در پاکستان کشته شد، به آمریکا حمله می کند.»

ممکن است ادعا‌ها درباره حمزه بن لادن و اظهاراتش صحت داشته باشد اما نمی‌توان تهدید وی را جدی گرفت، به ویژه آنکه در سال‌های گذشته خبر زیادی از فعالیت‌های تروریستی این گروه منتشر نشده است. به نظر می‌رسد رسانه‌ای کردن سناریو حمزه بن لادن  اهداف سیاسی و رسانه‌ای دارد. این خبر در اوضاع و احوالی منتشر می‌شود که آمریکا دیگر بهانه‌ای مثل داعش ندارد تا بسیاری از سیاست‌های امنیتی داخلی و بین‌المللی خود را پیش ببرد و ادامه حضور نظامی خود در سوریه و منطقه را توجیه کند.

گفته می‌شود در اسنادی که خبرگزاری فرانسه ماه مه سال 2015 به آنها دسترسی پیدا کرده، آمده است اسامه بن لادن قصد داشته این پسرش را جانشین خود در قیام جهانی علیه غرب کند. در بین اسنادی که سال 2011 در حمله آمریکا به مخفیگاه بن لادن که به کشته شدن او منجر شد، به دست آمد و سیا آنها را اواخر سال 2017 فاش کرد، ویدئویی از ازدواج حمزه بن لادن وجود دارد. در این ویدئو نخستین تصاویر از سن بزرگسالی او قابل مشاهده است. اما کسی نمی داند که او اکنون کجاست.


  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید

مطالب پربازدید بخش یادداشت

دکتر سیدمحسن موسوی‌زاده، بنیاد هابیلیان

آیا گروهک منافقین از عوامل پیروزی انقلاب بود؟

دکتر نواب محمدی، بنیاد هابیلیان

جمهوری اسلامی و چهار دهه مبارزه با تروریسم

علی رحمانی، بنیاد هابیلیان

ربع پهلوی و سربرآوردن ققنوس تروریسم

دکتر سیدمحسن موسوی‌زاده، بنیاد هابیلیان

19بهمن؛ ضربه‌ای که کمر منافقین را شکست

محمدمهدی حسین‌پور، بنیاد هابیلیان

دموکراسی به شیوۀ منافقین

سیدمرتضی حسینی؛ قدس آنلاین

منافقین و خط انحراف از انقلاب

بهمن 1357
شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه 4 شنبه 5 شنبه جمعه
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان