تاریخ ننگین تروریسم و پدیده زندان

به طور قطع و یقین استفاده از زندان برای تنبیه آدمی همواره یکی از طاقت‌فرساترین مجازات‌های طول تاریخ بشر بوده و هست اما نباید این نکته حیاتی را به هیچ قیمتی از یاد برد که هر چند سود جستن از ابزار زندان به صورت بی‌رویه برای نهاد و وجدان بشری دردآور است، فقدان این وسیله قانونی که از آن برای به تمکین وا داشتن اشخاص متمرد از آن استفاده می‌شود نیز می‌تواند برای اجتماع متمدن بشری خطرآفرین باشد. فارغ از بحث‌های فلسفی با نگاهی به شبکه‌های اجتماعی و سایت‌های خبری خودی و بیگانه می‌توان دریافت که تقریباً با فاصله کمی از شیوع بیماری مرگبار کرونا تمامی رسانه‌های ضدانقلاب علی‌الخصوص سایت‌ها و شبکه‌های خبری وابسته به منافقین و رسانه‌هایی که توسط ایالات متحده حمایت می‌شوند دست به ایجاد موجی رسانه‌ای علیه ایران زدند که اصلی‌ترین مطابه آن آزادی زندانیان سیاسی و حتی غیرسیاسی در بند در زندان‌های ایران بود. با توجه به ادامه این هجمه رسانه‌ای تا به امروز، در این نوشتار کوتاه به دنبال آن هستیم تا با نگاهی تقریباً عمیق به واکاوی علل این هجمه رسانه‌ای بپردازیم. ابتدا با نگاهی کوتاه به برخی جنبه‌های تاریخ تشکیلاتی گروهک منافقین سعی می‌کنیم تا ریشه‌های تشویق بی‌دریغ زندانیان شورشی توسط منافقین را تحلیل کنیم و سپس به دنبال بررسی نسبت تروریسم آمریکایی و رابطه آن با زندان خواهیم رفت:

عمده‌ترین دلایل رفتار رسانه‌ای اخیر منافقین در قبال مسئله شورش زندانیان به بهانه کرونا عبارتند از:

  1. با رجوع به تاریخ و نگاهی به برهه مرداد 1367 می‌توان گفت تمسک به شورش‌های شهری که نقطه اتکای آن شروع درگیری از درون زندان است یکی از راهکارهای ثابت سازمان به شمار می‌رود. روشی که با عملکرد هوشمندانه نیروهای امنیتی در این برهه تاریخی با شکست مواجه شد. با این وجود از آنجایی که ترک عادت موجب مرض است و با عنایت به عدم وجود بینش درست نظامی در مرکزیت کنونی منافقین کوته‌نگران تنگ‌نظر موجود در سازمان به امید واهی موفقیت راه رفته را دوباره می‌آزمایند.
  2. با در نظر گرفتن این نکته که بسیاری از فعالیت‌های جاسوسی و اطلاعاتی منافقین علیه ایران در پوشش فعالیت‌های حقوق بشری و دفاع از حقوق زندانیان سیاسی انجام می‌گیرد این قبیل مانورهای تبلیغاتی به خصوص با استفاده از آب گل‌آلود کرونا می‌تواند خوراک تبلیغاتی مورد نظر مریم رجوی برای مظلوم‌نمایی در برابر سازمان‌های به ظاهر حقوق بشری را در اختیار منافقین قرار دهد.
  3. به این خاطر که ذات و ماهیت فرقه‌ها به گونه‌ای است که استفاده سیستماتیک از زندان‌های مخوف را گریز ناپذیر می‌کند و با استناد به گفته‌های اعضای جداشده منافقین مانند حسین اکبری و محمدصادق جعفرپور در خصوص وجود زندان‌های ضدبشری در گروهک رجوی نمی‌توان تردید کرد. رجوی و مرکزیت سازمان با علم به این تاریخچه ننگین با برجسته‌سازی شورش در زندا‌ن‌های ایران سعی دارند این لکه ننگ را به زور بپوشانند.

با توجه به شکست نقشه شورش همگانی زندانیان در عملیات مرصاد و عملکرد بی نظیر ارگان‌های امنیتی‌انتظامی در درون زندان‌ها می‌توان گفت پروژه نخست منافقین همچون کودکی مرده متولد شده است. در مورد رابطه این موضوع با سازمان‌های به ظاهر مردم نهاد و لابی‌های پرخرج منافقین در این قبیل سازمان‌ها باید گفت در صورت توجه این قسم نهادها به مزخرفات منافقین در مورد احتمال شیوع کرونا در زندان‌های ایران این سازمان‌ها فلسفه وجودی و عملکرد خویش را زیر سؤال خواهند برد. زیرا آنها با سازمانی طرف هستند که به خودی خود صدها زندان درون سازمانی برای مخالفان و اعضای متمرد خود در عراق داشته و در آلبانی دارد. این حقیقتی است که باید آن را فارغ از ماهیت زندان‌گونه فرقه رجوی در نظر گرفت.

در کنار فرقه رجوی دومین کسی که با تمام توان یک مانور تبلیغاتی به بهانه شیوع کرونا در زندان راه انداخت رسانه‌های آمریکایی مانند رادیو فردا و صدای آمریکا هستند. با توجه به نهادینه شدن تروریسم در ساخت و ماهیت دولت آمریکا دلایل نمایش رسانه‌ای آمریکا را می‌توان این طور تحلیل نمود:

  1. با روی کار آمدن جناح افراطی جمهوری‌خواه در آمریکا و به قدرت رسیدن ترامپ، دولت کنونی آمریکا تا به امروز با تمام توان به دنبال کشاندن ایران بر سر یک میز مذاکره و به کرسی نشاندن حرف خویش در یک توافق‌نامه خفت‌بار است تا بدین وسیله حیثیتی در برابر دموکرات‌ها که خود را پایه‌گذار برجام می‌دانند دست و پا کند.
  2. از جانب دیگر شیوع کرونا بهانه‌ خوبی است که آمریکائی‌ها جاسوس‌های دربند خود که توسط ایران گرفتار شده‌اند را از بند برهاند. این یکی از اهداف پشت پرده جنگ رسانه‌ای جدید است.
  3. داستان شیوع کرونا در زندان‌های ایران پوشش خوبی است برای جنایات ایالات متحده در زندان‌هایی مانند گوآنتانامو و ابو‌قریب. چنین هدفی متناسب با خباثت ذاتی دولت تروریست آمریکا است.

با تمام این اوصاف نمی‌توان آمریکا را در نیل به اهداف خود در این عرصه موفق دانست زیرا:

  1. اقتدار اطلاعاتی و ضدجاسوسی ایران توطئه‌های آمریکا در چند سال اخیر را عقیم گذاشته است.
  2. بحران کرونا بیش از آن که برای ایران بحران‌ساز باشد تاکنون با ابتلای بیش از صد هزار نفر برای آمریکا یک دردسر عظیم بوده است و در حقیقت این تیغی دولبه است که لبه تیزتر آن گردن ترامپ و دوستانش در کاخ سفید را خواهد زد.
  3. تاریخ ننگین تروریسم و استفاده وحشیانه آن از زندان چه از نوع فرقه گرایانه رجوی و چه از گونه تروریسم دولتی آمریکا به حدی واضح و روشن است که با این قسم اتهام‌زنی‌ها قابل انکار نیست. با در نظر گرفتن این سه مورد می‌توان گفت این نبرد رسانه‌ای برای تروریست‌ها نتیجه معکوس خواهد داشت.

  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید

مطالب پربازدید بخش یادداشت

دکتر سیدمحسن موسوی‌زاده

بار کج سعید محسن

محمدمهدی حسین‌پور، بنیاد هابیلیان

فقر مبانی معرفتی بنیان‌گذاران مجاهدین خلق

سیدرضا قزوینی‌غرابی؛ شورای راهبردی روابط خارجی

دلایل ظهور دوباره داعش در عراق

محمدرضا سرابندی؛ روزنامه صبح نو

نگاهی به ترور سیدمجتبی هاشمی توسط منافقین

خبرگزاری فارس

عاقبت یک رهبر التقاطی

دکتر سیدمحسن موسوی‌زاده

چرایی ریای ایدئولوژیک گروهک منافقین

امین جامی‌خواه، بنیاد هابیلیان

نقش و منافع ایالات متحده در پیدایش مجدد داعش

فروردین 1397
شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه 4 شنبه 5 شنبه جمعه
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
20
21
22
23
24
25
26
31
دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان