ایران در حالی متهم به حمایت از تروریسم می‌شود که خود مورد حمله تروریست‌ها بوده است!

1396080709492897812346894

لوچانا بورساتی، خبرنگار پیشین خبرگزار رسمی ایتالیا (آنسا) در تهران در مقاله‌ای در روزنامۀ هافپست ایتالیا با عنوان «پایان داعش و عارضه محاصره ایران» به نقش ایران در منطقه پرداخته‌است. بخشی از مقاله به مبارزه ایران با داعش و حملات داعش علیه جمهوری اسلامی پی‌پردازد. در ادامه این بخش از مقاله آمده است:

اگر ایران واقعاً بزرگترین حامی تروریسم در جهان است، آنوقت چگونه می توان تلفات این کشور در صحنه نبرد سوریه و در سوء قصدهایی که در دو سال اخیر شهرهای مختلف ایران حتی تهران را به خون کشیده است، توضیح داد؟ چگونه می توان باز هم از ایران به عنوان بزرگترین تهدید برای ثبات منطقه و جهان نام برد؟

«دونالد ترامپ» در یکی از آخرین پیام های توییتری خود از عقب نشینی از سوریه پس از  پیروزی 100درصدی بر داعش خبر داده و از اروپا خواسته که 800 پیکارجوی داعش را که آمریکا دستگیر کرده، تحویل گرفته و محاکمه کند. با توجه به اینکه کشورهای اروپایی در کنفرانس ضد ایرانی ورشو درخواست امریکا برای خروج از توافق هسته ای را نادیده گرفتند، به نظر می رسد که پیام ترامپ در مورد پیکارجویان خارجی، با قصد تهدید و تنبیه اروپایی ها ارسال شده است.

ایران در نشستی که هفته گذشته در پایتخت لهستان برگزار شد، برای چندمین بار و بدون ارائه جزئیات و توضیحات، به عنوان بزرگترین حامی تروریسم و بزرگترین تهدید برای صلح و امنیت جهانی معرفی شد. در حالی که سیاست بین المللی در چارچوب پیام های توییتری و شعارهای تکراری برای تبدیل آنها به حقایق مسلم بنا می شود، نباید تعجب کرد که اطلاعات مربوط به تمامی زوایای جنگ در سوریه، که نه تنها علیه داعش بلکه برای دفاع از تمدن ما نیز در جریان بوده، به افکار عمومی ارائه نمی شود.

یکی از این زوایا، به شمار قربانیان سپاه پاسداران و همچنین مبارزان افغانی و پاکستانی در جنگ علیه داعش در سوریه مربوط می شود. نیروهای مسلح ایران، متحد سوریه و روسیه و حزب الله لبنان، علاقه ای به ارائه آمار کشته شدگان خود در صحنه های جنگ ندارند. اما از جست وجو در رسانه های گروهی داخل ایران می توان به این نکته پی برد که این کشور در جنگ سوریه نزدیک به چهار هزار نفر تلفات داشته که نیمی از آنها افغان بوده اند.

برخی منابع دیگر از 1000 الی یکهزار و 200 کشته در صفوف سپاه پاسداران و فرماندهان آنها در برابر داعش گفته اند که یکی از معروفترین آنها نظامی جوانی به نام محسن حججی بود که پس از اسارت و کشته شدن به دست جنایتکاران البغدادی، در ایران به یک قهرمان ملی مبدل شد.

در برابر این آمار و ارقام باید پرسید که نقش واقعی ایران و آمریکا در نبرد با داعش چه بوده است. اگر ایران واقعاً بزرگترین حامی تروریسم در جهان است آن وقت چگونه می توان تلفات این کشور در صحنه نبرد سوریه و در سوء قصدهایی که در دو سال اخیر شهرهای مختلف ایران حتی تهران را به خون کشیده است، توضیح داد؟ چگونه می توان باز هم از ایران به عنوان بزرگترین تهدید برای ثبات منطقه و جهان نام برد؟


  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید

0
https://www.habilian.ir/fa/index.php?option=com_komento&controller=captcha&captcha-id=9040641&tmpl=component
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید