مقابله با تروریسم داخلی آمریکا اولویت دولت بایدن

Ca Timesbrightspotcdncom

وعده وزیر امنیت داخلی آمریکا برای مقابله با تروریسم داخلی این کشور در حالی مطرح شده است که به دنبال حمله اخیر هواداران ترامپ به کنگره، مقامات دولت جدید واشنگتن همچنان نگران ناآرامی‌های داخلی هستند.

 

به گزارش پایگاه خبری‌تحلیلی هابیلیان به نقل از ایرنا آلخاندرو مایورکاس که چند روز پیش به عنوان وزیر امنیت داخلی جدید آمریکا منصوب شد، بر عزم خود برای مبارزه با «تروریسم داخلی» که بسیاری آن را یکی از بزرگترین تهدیدها علیه آمریکا می‌دانند، تاکید کرد.

 

مایورکاس در حالی در سمت وزیر امنیت داخلی آمریکا شروع به فعالیت کرده است که حمله هواداران دونالد ترامپ رئیس‌جمهور پیشین این کشور در اوایل ماه ژانویه به ساختمان کنگره همچنان پیامدهایی داشته و مقامات دولت جدید آمریکا را نسبت به تکرار حوادث مشابه و ناآرامی های دیگر نگران کرده است.

 

تبعات ناشی از حمله هواداران ترامپ به ساختمان کنگره آمریکا و همچنین ناآرامی های رخ داده به دنبال تظاهرات‌ ضدتبعیض نژادی طی سال گذشته میلادی در آمریکا به چالشی برای مقامات امنیت داخلی آمریکا تبدیل شده است.

 

در این میان الخاندرو مایورکاس به شبکه سی ان ان گفت: حادثه اخیر حمله به ساختمان کنگره از دید من فاجعه بار بود و باعث شد در من تعهدی برای تشدید اقدامات در راستای مقابله با نفرت و همچنین تروریسم داخلی به عنوان یکی از بزرگترین تهدیدها علیه آمریکا ایجاد شود.

 

وی خاطر نشان کرد که دولت جو بایدن در حال فعالیت به صورت فوری برای پایان دادن به یکسری سیاست های دوران ترامپ از جمله  سیاست های مهاجرتی است.

 

پیش از این نانسی پلوسی رئیس مجلس نمایندگان آمریکا با تروریست خواندن افرادی که به کنگره حمله بردند، خواستار ارائه اطلاعات از این شورش از سوی شاهدان برای محاکمه فرد مسبب این اقدام تروریستی در آمریکا شد.

 

وی در مورد حمله هواداران ترامپ به ساختمان کنگره گفت: تروریست‌های داخلی مصمم به سرنگونی قانون اساسی و نظام آمریکا بودند. این حمله جراحتی بر دموکراسی در آمریکا بود، این نه تنها حمله به عمارت کنگره بلکه به تمامی موازین آمریکا بود. این اقدام تروریستی هرگز فراموش نخواهد شد، در جریان تصرف عمارت کنگره، من با چشمها و گوش های خود شاهد کوبیدن به در و دیوارهای محل کنگره از سوی تروریست های داخلی بودم.


مطالب پربازدید سایت

جدیدترین مطالب

مطالب پربازدید بخش خبر

نماینده کشوری دفتر مقابله با مواد مخدر و جرم سازمان ملل تاکید کرد

ایران نقش مهمی در مبارزه با تروریسم و قاچاق مواد مخدر دارد

سعید حقیقی، پژوهشگر حوزه تروریسم و حقوق بشر

ردپای دولت‌های آمریکا در نقض حقوق بشر داخلی و خارجی

قاضی دهقانی؛ در پانزدهمین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات منافقین

استرداد منافقین امر پذیرفته‌شده بین‌المللی است و ایران آن را اجرا می‌کند

فروردین 1403
شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه 4 شنبه 5 شنبه جمعه
1
2
3
4
5
8
9
10
11
12
16
17
18
19
20
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان