مجامع بین‌المللی، نهادهایی برای پیشبرد سیاست‌های آمریکایی‌ها هستند

139407301308399966351194

یک کارشناس مسائل غرب آسیا گفت: مجامع بین‌المللی امروز تبدیل به نهادهایی برای پیشبرد سیاست‌های آمریکایی‌ها از جمله حمایت از گروهک‌های تروریستی شده‌اند.

محمدحسن آصفری، کارشناس مسائل غرب آسیا در گفتگوی اختصاصی با پایگاه خبری‌تحلیلی هابیلیان با اشاره به تاریخچه گروهک تروریستی منافقین گفت: جنایاتی که منافقین علیه کشور ما انجام دادند برکسی پوشیده نیست و ما از ابتدای پیروزی انقلاب شاهد سنگ‌اندازی جریانی به نام مجاهدین خلق بوده‌ایم. این گروهک تمام تلاشش را برای عوض‌کردن مسیر انقلاب انجام داد و اساسا به دنبال جمهوری اسلامی نبود. هنگامی که حضرت امام خمینی (ره) فرمودند جمهوری اسلامی نه یک کلمه بیشتر نه یک کلمه کمتر به واسطه فعالیت‌هایی بود که منافقین کرده بوده‌اند.

وی در ادامه افزود: در زمان جنگ تحمیلی این گروهک به‌عنوان ستون پنجم به حزب بعث کمک کرد، طوری که بمباران‌های بعضی از شهرها به واسطه و با گرای عناصر منافقین که به حزب بعث داده می‌شد، انجام می‌گرفت. یا در بعضی از عملیات‌ها، منافقین نیروهایشان را به عنوان نیروی داوطلب به جبهه‌ها می‌فرستادند و باعث لو رفتن عملیات‌ها و در نهایت به نتیجه نرسیدن اهداف رزمندگان می‌شدند.

آصفری گفت: اقدامات بسیار بزرگی را این گروهک علیه کشور ما انجام داده‌اند و آحاد مختلف مردم و مسئولین کشور هدف اقدامات تروریستی آنها شده‌اند.

وی به همکاری منافقین با سرویس‌های اطلاعاتی بیگانه اشاره کرد و افزود: منافقین در لو دادن مراکز حساس کشور به سازمان سیا، عناصر اطلاعاتی اسرائیل، انگلیس و فرانسه فعال بوده‌اند. پرونده هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران اگر به شورای امنیت سازمان ملل رفت به جهت خیانت و دستکاری منافقین بود.

این کارشناس سیاسی از حمایت دولت فرانسه از منافقین ابراز تاسف کرد و افزود: متاسفانه بعد از اخراج منافقین از لیبرتی شاهد حمایت‎های دولت فرانسه از این گروهک هستیم. برگزاری همایش‌های سالانه منافقین با حمایت‌های همه جانبه فرانسه صورت می‌گیرد. در همین جلسات طرح‌هایی برای تحریم کشور ما مطرح می‌شود و منافقین با گراهایی که به آمریکایی‌ها می‌دهند زمینه‌ساز تحریم‌های ظالمانه برای ما می‌شوند.

آصفری گریزی به اسکان منافقین در آلبانی زد و گفت: متاسفانه دولت آلبانی تمام و کمال در اختیار منافقین قرار دارد. این گروهک پایگاهی مانند پادگان اشرف در آلبانی دارد و در آنجا به فعالیت بسیار گسترده‌ای علیه کشورمان در فضای مجازی می‌پردازد. آنها سعی می‌کنند اختلافات در جمهوری اسلامی را دامن بزنند، شبیخون و تهاجم فرهنگی را در جامعه ما دامن بزنند. مسیرهایی که می‌توانند با تصویب در مجامع بین‌المللی به جامعه ما فشار بیاورند را شناسایی می‌کنند و در اختیار آمریکا می‌گذارند. متاسفانه ما حرکتی در جهت محکوم‌کردن آنها از مسئولین کشور ندیده‌ایم. وقتی آنها در فرانسه همایش برگزار می‌کنند، ما با سفیر فرانسه چه اقدامی می‌کنیم؟ از دولت فرانسه چه شکایتی علیه این حمایت‌ها به واسطه ریخته‌شدن خون هم وطنانمان به دست این گروهک شده است؟

وی به تلاشش در عرصۀ بین‌المللی علیه منافقین اشاره کرد و خاطرنشان کرد: قبل از اینکه منافقین به آلبانی بروند قرار بود به اردن منتقل شوند. من به عنوان رئیس گروه دوستی در مجلس شورای اسلامی بودم و در دیداری که با پادشاه اردن آقای عبدالله داشتیم از او خواستیم که مانع ورود آنها به اردن شوند و ایشان نیز پذیرفت؛ ولی متاسفانه شاهدیم که آنها در آلبانی پایگاه دارند و فعالیت می‌کنند.

آصفری منافقین را گروهکی پیر خواند و ادامه داد: منافقین دیگر توان عملیات نظامی علیه ما را ندارند و یک عده‌ای پیر و فرتوت هستند. ولی امکانات سایبری و فضای مجازی در اختیارشان هست. بخشی از محتوای مخرب که با هدف مشخص در فضای مجازی مانند اینستاگرام و تلگرام دیده می‌شود توسط منافقین منتشر می‌شود. یا یکی از اقدامات دیگر آنها جاسوسی برای دستگاه‌های امنیتی آمریکا و اسرائیل است مانند ماجرای تورقوزآباد.

وی با خطاب قرار دادن وزارت امورخارجه گفت: اقتدار جمهوری اسلامی در عملیات‌هایی همچون گرفتن ریگی در آسمان و دستگیری روح‌الله زم، نشان می‌دهد این توانایی وجود دارد که بدخواهان نظام جمهوری اسلامی را مغلوب کنیم و دستگاه دیپلماسی ما نیز با پیگیری و فشار بر جوامع بین‌المللی می‌تواند فعالیت این گروهک را نه تنها در فرانسه بلکه در هر کشور دیگر ممنوع کند.

آصفری در ادامه حضور منافقین را خطری برای کشور آلبانی دانست و گفت: دولت آلبانی باید متوجه خطری که در کشورشان است باشد. همانطور که منافقین در پادگان اشرف مسلح شد و مردم عراق را به خاک و خون کشید، ممکن است روزی متوجه آلبانی‌ها شود. یا برای منافع گروهک و به دستور آمریکایی‌ها به فرانسه نیز خیانت کند. دولت آلبانی باید تا دیر نشده آنها را از کشورش اخراج کند.

وی منافقین را گروهکی که پایبند به هیچ دین و مذهبی نیستند دانست و افزود: منافقین در چارچوب هیچ دین و آیینی نیستند. مریم رجوی که همسر ابریشمچی بود به یک‌باره همسر مسعود رجوی می‌شود و یا شکنجه‌هایی که اعضای منافقین برای نیروهای خودشان به‌کار می‌برند نشان دهنده این است که آنها حتی به عناصر خودشان هم بی‌اعتماد هستند. اعترافات جداشدگان گروهک منافقین گویای اضمحلال این گروهک است. اگر این گروهک برای نیروهایش حق انتخاب قائل شود نیروها این گروهک را ترک خواهند کرد.

این نمایندۀ سابق مجلس نقش سازمان‌های بین‌المللی را در مبارزه با تروریسم بسیار ضعیف توصیف کرد و افزود: مجامع بین‌المللی امروز تبدیل به نهادهایی برای سیاست‌های آمریکایی‌ها شده‌اند. منافقین با این کارنامه سیاه از لیست گروهک‌های تروریستی خارج می‌شوند یا گروهک‌‌های تکفیری از حمایت‌های همه‌جانبه از جمله حمایت مالی تا نجات از محاصره توسط نیروهای نظامی آمریکا، برخوردارند.

وی نقش آمریکا را در گسترش تروریسم بسیار فاجعه‌بار دانست و گفت: آمریکا گروهک‌های تروریستی را به تروریست‌های خوش‌خیم و تروریست‌های بدخیم تقسیم کرده است. تروریست‌های خوش‌خیم از نظر آمریکایی‌ها گروهک‌هایی هستند که اهداف آنها را پیش می‌برند. مانند گروهک منافقین مانند تکفیری‌ها. تروریست‌های بدخیم تروریست‌هایی هستند که اهداف آمریکا را دنبال نمی‌کنند و مقابل آمریکا می‌ایستند. به عنوان مثال حزب‌الله از نظر آمریکا تروریست است. حزب‌الله که حامی مردم لبنان و فلسطین است. حزب‌الله که ایستاده در مقابل رژیم صهیونیستی است و اجازه نمی‌دهد که مناطق فلسطینی مورد اشغال صهیونیست‌ها قرار بگیرد، از نظر آمریکایی‌ها تروریست هستند.

وی در پایان همکاری‌های منطقه‌ای را بهترین راهکار برای مقابله با تروریسم دانست و گفت: جمهوری اسلامی در جهت ایجاد همکاری با کشورهای همسایه در جهت ایجاد امنیت حاضر است توافق‌نامه ببندد و امنیت منطقه باید توسط خود کشور‌ها تامین شود.


  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید

0
https://www.habilian.ir/fa/index.php?option=com_komento&controller=captcha&captcha-id=9040974&tmpl=component
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید

مطالب پربازدید بخش گفتگو

«مکتب حاج قاسم» در گفت‌وگو با حجت‌الاسلام‌والمسلمین پناهیان

در مکتب حاج قاسم عقلانیت حرف اول را می‌زند

یک افسر ارشد اقلیم کردستان عراق

شهید سلیمانی در جنگ علیه داعش همراه ما بود

دبیرکل حزب سوسیالیست دموکرات کردستان

تا ۲۰ سال آینده کسی مثل حاج قاسم نمی‌آید

دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان