شیوه تهران برای مقابله با تروریسم اثرگذار است

یک کارشناس مسائل بین‌الملل گفت: سیاست‌های تهران در مبارزه با تروریسم تاثیر به سزایی در ثبات منطقه دارد.

به گزارش پایگاه خبری‌تحلیلی هابیلیان، غلامحسین خورشیدی کارشناس مسائل بین‌الملل در گفت‌وگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان، درباره نقش ایران در مبارزه با تروریسم در منطقه غرب آسیا گفت: امروزه  تروریسم در جهان به مفهوم پیچیده‌ای تبدیل شده است.

او با اشاره به تعریف دقیق تروریسم افزود: به صورت عمده دست زدن به تمام رفتار‌هایی که با ایجاد وحشت تلاش می‌کند، جلوی احقاق حقی گرفته شود؛ در این صورت تکلیف مشخص است و کسانی که در این راستا عمل می‌کنند تروریست محسوب می‌شوند.

خورشیدی با اشاره به اقدامات تروریستی در منطقه غرب آسیا اضافه کرد: اگر بخواهیم منطقه غرب آسیا را بررسی کنیم، محوریت تروریسم با آمریکا و متحدانش است؛ با توجه به اینکه ایران قصد ندارد تروریست‌ها را به رسمیت بشناسد، مبارزاتی جدی را با این گروه‌ها دنبال می‌کند.

این کارشناس مسائل بین‌الملل درباره تفاوت روش ایران تصریح کرد: ایران برای جلوگیری از خشونت و خونریزی، روش متفاوتی را در راستای چارچوب سیاسی در پیش گرفته است.

او با بیان اینکه نوع مبارزه ایران با تروریسم در بعد اخلاق قابل توجه است، اظهار کرد: همانطور که گفته شد ایران تروریست‌ها را به رسمیت نمی‌شناسد و با روشی متفاوت از دیگران با آنها مبارزه می‌کند که به نوعی این شیوه باعث برقراری امنیت در منطقه است؛ حضور ایران در منطقه کاملا اثرگذار است چراکه به نحو قدرتمندی در صحنه سیاسی دنیا حضور داریم که خود از بسیاری از عملیات‌های تروریستی جلوگیری می‌کند.

خورشیدی با اشاره به شیوه ایران در مقابله با تروریسم تصریح کرد: روشی که ما در پیش گرفتیم باعث می‌شود تا از حرکت‌های ضد تروریستی در منطقه حمایت شود؛ نگرش اخلاقی ضد تروریستی ایران و حضور قدرتمند جمهوری اسلامی که پاسخ‌های شکننده‌ای به همراه دارد در برخورد با تروریسم موثر خواهد بود.


  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید

مطالب پربازدید بخش گفتگو

در گفت‌وگوی هابیلیان با عضو سابق شورای روابط خارجی آلمان

سپهبد سلیمانی تروریسم سازمان‌یافته بین‌المللی را تضعیف کرد

یک افسر ارشد اقلیم کردستان عراق

شهید سلیمانی در جنگ علیه داعش همراه ما بود

دبیرکل حزب سوسیالیست دموکرات کردستان

تا ۲۰ سال آینده کسی مثل حاج قاسم نمی‌آید

در گفت‌وگوی هابیلیان با دکتر توکل حبیب‌زاده

دفاع پیشگیرانه در حقوق بین‌الملل مشروعیت ندارد

اسفند 1359
جمعه شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه 4 شنبه 5 شنبه
دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان