اگر هدف آمریکا توقف داعش است منابع مالی آن را قطع کند

یک فعال صلح و تفنگدار سابق نیروی دریایی آمریکا گفت نبرد آمریکا علیه داعش تنها توجیهی است برای برکناری بشار اسد و اگر هدف این کشور متوقف ساختن این گروه باشد باید فقط منابع مالی به سوی آن را قطع کند.

کنت اوکیف در گفتگو با خبرنگار هابیلیان گفت: تنها راه پایان بخشیدن به سازمان‌های تروریستی، خلاصی از شر بانک‌دارانی است که منابع مالی را در کنترل خود دارند.

وی افزود: اگر منابع مالی تروریست‌ها را قطع کنند آن‌ها نابود می‌شوند. مزدوران به پول نیاز دارند و رایگان کار نمی‌کنند؛ لذا اگر آمریکا می‌خواهد داعش را متوقف سازد فقط باید راه ارسال منابع مالی به آن‌ها را ببندد.

این فعال سیاسی افزود: نبرد آمریکا علیه داعش تنها بهانه‌ای برای از میان برداشتن بشار اسد است و آمریکا با فعالیت داعش در عراق مشکلی ندارد.

این فعال صلح ادامه داد: به اعتقاد من داعش با ورود به مناطق کردنشین پایش را بیشتر از گلیمش دراز کرده است چراکه آن مناطق متعلق به اسرائیل است. موساد و اسرائیلی‌ها در تمام نقاط شمالی عراق حضور دارند و نفت آن مناطق را می‌خواهند و خود را صاحب نفت میدانند. پس اگر داعش بخواهد با نفت آن منطقه بازی کند آنها را از میان بر می‌دارند.

وی افزود: چرا تا کنون داعش یا جبهه‌النصره حتی یک‌بار علیه اسرائیل حمله‌ای نکرده‌ است؟ شاید به این دلیل‌ است که اسرائیل آن را ایجاد کرده است. شاید به این خاطر است که اسرائیل بهترین دوست و هم‌پیمان آنان است. این نظر من است.

اوکیف خاطرنشان کرد: مردم خیال می‌کنند آمریکا جنگ علیه ترور را رهبری می‌کند؛ اما این کشور مجاهدین خلق(منافقین) را از لیست تروریستی خود حذف کرد و وانمود کرد که شما نمی‌توانید با مشکلات خود مواجه شوید. این نشان می‌دهد که چگونه آمریکا اصلاً به تروریسم اهمیتی نمی‌دهد و من بابت آن متأسفم.

وی در پاسخ به اینکه آیا این موضوع نشان از رفتار دوگانه آمریکا ندارد افزود: به نظر من چیزی بیش از رفتاردوگانه است. منظورم اینست که ما خود در درجه اول این تروریست‌ها را ایجاد می‌کنیم. القاعده ساخته دست آمریکاست. اساساً ما این تروریست‌ها را حمایت کردیم، تسلیح کردیم، آموزش دادیم، و هرآنچه برای پیشبرد اهدافشان نیاز داشتند را در اختیارشان قرار دادیم.

وی در پایان برخی سیاست‌مداران آمریکایی حامی سازمان‌های تروریستی را آلت‌‌دست بانک‌داران و سرمایه‌داران آمریکایی خواند و افزود: آن‌ها برای مردم کار نمی‌کنند؛ بلکه برای بانک‌دارانی که کنترل منابع مالی را در دست دارند کار می‌کنند. بانک‌داران جنگ را دوست دارند؛ پس بانکداران از این دست‌نشانده‌های خود در جهت توجیه سیاست‌هایی استفاده می‌کنند که به حمایت از تروریست‌هایی می‌پردازند که اعمالی مرتکب می‌شوند که جنگ را توجیه می‌کنند.


  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید

مطالب پربازدید بخش گفتگو

«مکتب حاج قاسم» در گفت‌وگو با حجت‌الاسلام‌والمسلمین پناهیان

در مکتب حاج قاسم عقلانیت حرف اول را می‌زند

یک افسر ارشد اقلیم کردستان عراق

شهید سلیمانی در جنگ علیه داعش همراه ما بود

در گفت‌وگوی هابیلیان با عضو سابق شورای روابط خارجی آلمان

سپهبد سلیمانی تروریسم سازمان‌یافته بین‌المللی را تضعیف کرد

دبیرکل حزب سوسیالیست دموکرات کردستان

تا ۲۰ سال آینده کسی مثل حاج قاسم نمی‌آید

فروردین 1397
شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه 4 شنبه 5 شنبه جمعه
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
20
21
22
23
24
25
26
31
دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان