مرحوم آیت الله طالقانی اجازه نداد منافقین از وجهه‌اش در تضعیف انقلاب و تجزیه رهبری استفاده کنند

Ansariقائم مقام بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: مرحوم آیت الله طالقانی اجازه نداد منافقین از وجهه ایشان در تضعیف انقلاب و تجزیه رهبری استفاده کنند و در نمازجمعه خطبه‌ای خواند و از امام به عنوان رهبر انقلاب حمایت کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی هابیلیان(خانواده شهدای ترور کشور)به نقل از تسنیم، سردار انصاری قائم مقام بنیاد شهید و امور ایثارگران در مراسم رونمایی از کتاب "طلایه دار بیداری" به مناسبت سالگرد مرحوم آیت الله طی سخنانی با اشاره به حوادث مختلف انقلاب اسلامی گفت: حوادث انقلاب اسلامی و شخصیت‌های آن باید در تاریخ ماندگار شوند و نسل‌های آینده از آن حوادث درس بگیرند. اگر امروز به حادثه بزرگ 17 شهریور بپردازیم کار ارزنده‌ای انجام دادیم زیرا 17 شهریور نقطه عطف حرکت پیروزمندانه انقلاب اسلامی بود. کشتاری که در میدان ژاله سابق به وجود آمد یک نقطه عطف بود که از آنجا حرکت پیروزمندانه انقلاب اسلامی سرعت بیشتری گرفت.

وی افزود: باید روی حوادث مثل 17 شهریور، عاشورا و محرم سال 57 ، اربعین‌های قم و تبریز و امثال آن بسیار پرداخته شود. ولی نسل امروز و فردا احتمالا با این حوادث خیلی اشنا نیستند. یکی از دلایل آن که علی رغم همه کارها و مطالعاتی که توسط نویسندگان و پژوهشگران در این زمینه انجام شده است این است که حادثه 17 شهریور و امثال آن را تنها یک حادثه معرفی کرده‌اند در حالی که اینها همه زنجیروار به هم اتصال داشتند و فرایند پیروزی انقلاب اسلامی را شکل دادند. قطعا این موضوع به غیر از تکرارهای زیاد و مکرر به صورت دیگری در ذهن مردم و مخاطبان نمی‌نشیند.

سردار انصاری با اشاره به شخصیت مرحوم آیت الله طالقانی گفت: امام ایشان را مبارز مفتوح، ابوذر زمان، و مفسر قرآن نامیدند. من افتخار داشتم که دو بار ایشان را از نزدیک دیدم یک بار در آبان 57 که از زندان آزاد شدند ما دانشجو بودیم و 10 الی 15 نفری برای استقبال از ایشان به نزدیک درب زندان رفتیم. یک بار هم در زمانی که جریانات انقلاب اسلامی شدت زیادی گرفته بود در یکی از جلسات به منزل ایشان رفته به همراه خودم دوربین بردم. عکس و فیلم گرفتیم و بیرون آمدیم اما سرکوچه منزل ایشان دوربین را از ما گرفتند ونگذاشتند عکس‌ها را همراه خود بیاوریم.

وی در ادامه تصریح کرد: مرحوم آیت الله طالقانی واقعا در خط امام و رهبری و ولایت بود. در زمانی که انقلاب شدت گرفت مرحوم طالقانی احساس تکلیف می‌کنند و برخی از سیاسیون را برای راه بری انقلاب در نظر می‌گیرند. زیرا ایشان یکی از بزرگان انقلاب در تهران بودند اما به محض اینکه متوجه می‌شوند اما شورای انقلاب را تشکیل داده‌اند این گروه راهبری را منحل می‌کنند. این نشان از تبعیت آیت الله طالقانی از امام و ولایت است که با تشخیص امام خود عمل می‌کنند و نه تشخیص خود.

قائم مقام بنیاد شهید و امورایثارگران با اشاره به سوء استفاده منافقین از مرحوم طالقانی گفت: در حوادثی که گفته شده است منافقین از ایشان سوء استفاده می‌کردند علی رغم اینکه آیت الله طالقانی آنها را در تریبون رسمی جوجه کمونیسم ها خطاب کرده بود منافقین می‌خواستند با ایجاد نفاق در رهبری تجزیه ایجاد کنند و آنجا عنوان پدر طالقانی را ایجاد کردند نه برای انکه ایشان را قبول داشتند بلکه می‌خواستند در مقابل امام، رهبری دیگری ایجاد کنند. اما آیت الله طالقانی نگذاشت منافقین از وجهه ایشان در تضعیف انقلاب و تجزیه رهبری استفاده کنند. در نماز جمعه خطبه زیبایی خواندند و در آن از امام حمایت کردند.

وی با اشاره به وظیفه بنیاد شهید و امور ایثارگران در مقابل بزرگان انقلاب گفت: ما آیت الله طالقانی و دیگر بزرگان را سرمایه های اجتماعی انقلاب اسلامی می دانیم و باید از آنها حفاظت و نگهداری کنیم. در زمان حیات ایشان کمتر کسی برای مبارزه فلسطین پیش قدم می‌شد و آیت الله طالقانی از اولین مبارزین برای دفاع از فلسطین بود. ایشان دومین رئیس شورای انقلاب و مجاهد نستوه و در واقع برادری برای امام بود بنیاد شهید موظف است این سرمایه را به جامعه و نسل‌های امروز معرفی کند.

سردار انصاری افزود: یکی از اقدامات بنیاد شهید در زمینه معرفی این بزرگان نشریه شاهد یاران است که تاکنون 106 شماره آن به چاپ رسیده است. شهدای بین الملل اسلامی، شهدای انقلاب و دفاع مقدس و دیگر بزرگان با این نشریه معرفی شده‌اند. کشور ما به واسطه دینداری و شیعه بودن شخصیت‌هایی دارد که نیاز است آنها را به دنیا معرفی کند زیرا ما کسانی را داشته‌ایم که در دنیا تاریخ ساز بوده‌اند. بنیاد شهید و امور ایثارگران در آینده نمایشگاه کتاب ایثار و شهادت را برگزار خواهد کرد و در این راستا بهترین کتاب‌ها در حوزه ایثار و شهادت معرفی خواهند شد.


مطالب پربازدید سایت

با همت سربازان گمنان امام زمان(عج)

عوامل شهادت شهید سجاد شهرکی دستگیر شدند

مهدی محمدی؛ کارشناس ارشد مسائل سیاسی

شکست پروژه «اجتماعی‌سازی آشوب»

وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در بیانیه‌ای خواستار شد

جامعه جهانی و مجامع بین‌المللی اقدام‌های تروریستی اخیر در ایران را محکوم کند

همسر شهیده اشرف نیکبخت از شهدای حادثه تروریستی ایذه

درخواست همسر شهیده حادثه تروریستی ایذه+فیلم

در پی حادثه تروریستی در ایذه منتشر شد

اولین فیلم از لحظه تیراندازی تروریست‌ها در ایذه

روزنامه فرهیختگان

ری برندینگ جوخه ترور

افشای دروغ های رسانه های تروریستی درباره کودک شهید ایذه ای

اظهارات جدید پدربزرگ "کیان پیرفلک"+فیلم

جدیدترین مطالب

مرتضی دوران؛ نورنیوز

فرقه منافقین؛ نسخه ویرایش شده 2022

سخنگوی ارشد نیروهای مسلح در همایش "اقتدار بسیجیان"

در برابر منافقین ‌مرصاد دیگری رقم خواهیم زد

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت:

کشورهای غربی بدانند که ایران خود قربانی تروریسم است

گزارشی از ابعاد پرونده حمید نوری- بخش اول

نشست آکسفورد چگونه منافقین را به «حمید نوری» رساند؟

یادی از مظلومیت شهید احمد وکیلی

شهیدی که تروریست‌های کومله گوشت بدنش را خوردند!

نمایندگی دائم جمهوری اسلامی ایران نزد سازمان ملل متحد در نیویورک اعلام کرد

ایران بستن مقرهای تروریست‌ها در شمال عراق را خواستار شد

رئیس کل دادگستری استان اصفهان خبر داد

بازداشت ۹ متهم در ارتباط با حادثه تروریستی خانه اصفهان

مطالب پربازدید بخش خبر

به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی

نشست نقد و بررسی کتاب «میلیشیا» برگزار شد

پس از حمله تروریستی به حرم شاهچراغ

داعش مسئولیت حمله تروریستی شیراز را برعهده گرفت

پس از بیانات حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در جمع دانش‌آموزان سراسر کشور انجام شد

دیدار آرتین سرایداران و خانواده دانش‌آموز شهیدعلی‌اصغرگویینی با رهبرمعظم انقلاب+فیلم

در ادامه شناسایی عناصر اصلی اغتشاشات و اخلالگران نظم عمومی

دستگیری لیدرهای مرتبط با گروهک منافقین در خوزستان+ فیلم

نشریه آمریکایی فارن‌پالیسی در گزارشی نوشت

منافقین بر اساس توافق آمریکا-اسرائیل در آلبانی مستقر شدند

مهر 1359
جمعه شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه 4 شنبه 5 شنبه
9
تاریخ : 1359/07/09
14
تاریخ : 1359/07/14
16
تاریخ : 1359/07/16
21
تاریخ : 1359/07/21
23
تاریخ : 1359/07/23
25
تاریخ : 1359/07/25
دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان