مراکز امنیتی و اطلاعاتی غرب مرکز تروریسم پروری هستند

 Terrorism Daesh 3

به گزارش هابیلیان به نقل از اسپوتنیک، جاسم محمد، رئیس مرکز مستقل اروپایی مبارزه با تروریسم تاکید کرد که فرماندهان گروه‌های تروریستی مانند داعش و هم رده‌های این گروهک از قلب مراکز اطلاعاتی غربی سر در آورده اند.

جاسم محمد در یک مصاحبه مطبوعاتی تاکید کرد: باید ارتباط عمیق سرکردگان داعش با دستگاه‌های اطلاعاتی غربی (مانند ام آی ۶، موساد و سی آی ای) را درک کرد؛ این گروه‌ها بر اساس منافع دولت‌های غربی سازمان دهی شده اند.

وی در بخشی دیگر از این مصاحبه اسنادی را در ارتباط با شیوه‌های ارتباط گیری گروهک‌های تروریستی در غرب و جذب نیرو در پیش چشمان مراکز امنیتی غربی و اعزام آنها به سوریه و عراق و دیگر نقاط جهان ارائه داد.

او همچنین بحران هویت جوانان اروپایی را یکی از علل آمادگی آنها برای پیوستن به صفوف تروریست‌ها در مناطق عربی عنوان کرد.

رئیس مرکز مستقل اروپایی مبارزه با تروریسم همچنین توضیح داد: سرکردگان داعش نظیر ابوبکر البغدادی و دیگران از زندان‌های آمریکا با اهداف و جهت دهی های مشخص آزاد شدند. طبق مطالعات انجام شده از سوی مرکز مبارزه با تروریسم اروپا، دولت‌های غربی از جمله انگلیس از گروه‌های افراطی و تروریستی برای مقابل با دشمنان خود استفاده می‌کند.

جاسم محمد در پایان اظهار کرد: غرب از سران تروریست‌ها و دارای ظرفیت با اعطای اقامت به آنان برای تأمین اهداف خود از جمله فشار بر کشورهای متخاصم استفاده می‌کند.

گفتنی است که روز گذشته (پنجشنبه) منابع امنیتی در حشد شعبی عراق از کشف موقعیت جدید تروریست‌های داعش در غرب صحرای الانبار خبر دادند.

به گفته این منبع امنیتی که خواستار حفظ هویت خود شده، ایالات متحده آمریکا نقش بسزایی در انتقال نیروهای داعش به استان‌های عراق ایفا می‌کند.

منبع امنیتی مذکور می‌گوید در مقر مخفی الانبار حدود ۱۰۰ نیروی زبده داعش از جمله چند نفر از فرماندهان این گروهک تروریستی مستقر شده‌اند. این نیروها از طریق مسیرهای خاص و امن و تحت حمایت امنیتی ارتش ایالات متحده آمریکا از سوریه وارد این منطقه شده‌اند.

منبع:مهر


مطالب پربازدید سایت

مطالب پربازدید بخش خبر

سیزدهمین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات سرکردگان گروهک تروریستی منافقین

صدور اوراق شناسایی برای متهمان پرونده منافقین خلاف قوانین پلیس بین‌الملل است

سیدمحمدجواد هاشمی‌نژاد، دبیرکل بنیاد هابیلیان

انقلاب اسلامی متکی به افراد نیست

دبیرکل بنیاد هابیلیان در گفت‌وگو با خبرگزاری میزان

برگزاری دادگاه منافقین یک مطالبه ملی است

پس از 1680 روز اسارت

حمید نوری آزاد شد

فروردین 1403
شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه 4 شنبه 5 شنبه جمعه
1
2
3
4
5
8
9
10
11
12
16
17
18
19
20
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان