شهید جهان‌بخش زندیه

شهید جهان‌بخش زندیه فرزند غلامحسین و صغری شکریان، 8اردیبهشت1319 در روستای فتح‎‎آباد از توابع بخش چنگ الماس شهرستان بیجارگروس در خانواده‌ای کشاورز متولد شد. او اولین فرزند خانواده بود.دوران کودکی و نوجوانی او به کشاورزی و دامداری گذشت.

با رسیدن به 18سالگی به خدمت سربازی فرا خوانده شد، دو سال خدمت نظام وظیفه را در لشکر 28 پیاده کردستان به اتمام رساند و برای ادامه زندگی به روستا بازگشت. از سال‎ها قبل به همراه خانواده به روستای هم‎جوار زادگاهش نقل مکان کرده بودند و دو دهه بود که در روستای حسن‌تیمور زندگی می‎کردند.

سال 1343 در همان روستا ازدواج کرد و زندگی مشترکش را با گلبهار شاه‎مرادی شروع کرد. گلبهار شا‌ه‌مرادی علاوه بر خانه‌داری، به قالی‌بافی نیز می‌پرداخت. اولین فرزندشان اول اسفندماه 1344 به دنیا آمد.

سال 1350 برای ادامه زندگی به شهر بیجار نقل مکان کردند و در آنجا به خامه‎فروشی مشغول شد. در آن سال‎ها بیشتر زنان و دختران منطقه به کار فرش‎بافی مشغول بودند و خامه یکی از مصالح اصلی مورد نیاز فرش‎بافان بود. هفت سال از زندگی‎اش در شهر می‎گذشت و از وضع مالی نسبتاً خوبی برخوردار بود که انقلاب اسلامی به پیروزی رسید و او با تمام وجود از نظام و انقلاب اسلامی طرفداری می‎کرد.

با همین انگیزه با پیدایش گروهک‎های ضدانقلاب در منطقه و آغاز جنگ تحمیلی، در شهریور 1359 شغل و حرفه خود را ترک کرد و به عضویت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی درآمد. او در پاکسازی روستاهای کردستان از حیث عوامل ضدانقلاب به خوبی ایفای نقش کرد و در چندین عملیات و درگیری حضور پیدا کرد و سرانجام پس از ماه‌ها ایثار و فداکاری در 14مرداد1362 در روستای خوش‎مقام در درگیری به عناصر گروهک تروریستی کومله و دمکرات به شهادت رسید.

فرازی از وصیت‌نامه شهید:

در حال حاضر دو فکر در سر می‎پرورانم، اول جهاد در راه خدا و پیروزی اسلام بر کفر و دوم شهادت در راه خدا. هر کدام از این دو مورد نصیب من شود، خوشبختی و سربلندی اسلام و مسلمین به رهبری امام‌خمینی(ره) را خواستارم. خداوند ان‌شاءالله اعمال ما و این جان ناقابلمان که از خود اوست را قبول کند.

بیشتر بخوانید:

منافقین سه‌بار به جان شهید سلطانی سوء قصد کرده بودند

کومله بعد از اتمام درگیری، از پشت به برادرم شلیک کرد


  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید

مطالب پربازدید سایت

شنبه یکشنبه دوشنبه سه شنبه چهارشنبه پنج شنبه جمعه
دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان