قدردانی اینترپل از تلاش های ایران

دبیرکل سازمان پلیس بین الملل (انترپل ) در آغاز نشست کشورهای عضو گروه همسو کردن تلاشها برای مبارزه با تروریسم در دمشق ، از همکاری جمهوری اسلامی ایران با این سازمان در مبارزه با تروریسم قدردانی کرد.

"رولاند نوبل" در سخنانش با انتقاد ضمنی از اعمال تحریمهای آمریکا علیه برخی از کشورها برای خرید تجهیزات فنی مورد نیاز برای مبارزه با تروریسم ، افزود: این عملکرد سبب می شود این کشورها از همکاری با این سازمان بازمانند و مبادله اطلاعات سختی هائی پیشروی این کشورها قرار دهد که این مسائل فعالیت بیشتر تروریستها را در پی خواهد داشت.

Interpol016

وی همچنین به میزبانی دوره پیش این گروه در منطقه آسیا در تهران اشاره کرد و افزود: همکاری ایران با این سازمان در مبادله اطلاعات، تعقیب متهمان و مظنونان عضو گروه های تروریستی در سطح بسیار خوبی است ضمن آنکه سوریه نیز مانند جمهوری اسلامی ایران همکاری مناسب و خوبی با این سازمان داشته است.

وی تصریح کرد: مبارزه با تروریسم مسئولیت انسانی است و همه باید در مبارزه با این پدیده شوم مصمم و جدی باشند.

دبیرکل سازمان پلیس بین الملل در پایان نشست دور اول در جمع خبرنگاران از پاسخ مستقیم به شکل گیری تروریسم دولتی در منطقه و اینکه سیاستهای آمریکا یکی از عوامل مهم تشکیل و پیدایش آن است ، خودداری کرد و گفت: تروریسم، نه دین دارد، نه مرز می شناسد و به هیچ یک از اصول انسانی و اخلاقی نیز پایبند نیست.

سرلشکر صقر خیربیک معاون وزیر کشور سوریه نیز در این نشست در سخنانی گفت: پدیده شوم تروریسم به کشورهای منطقه ، بیش از کشورهای دیگر ضربه وارد کرده است و ملتهای این منطقه در زمینه گسترش دامنه تروریسم نگران هستند و آن را ناشی از سیاستهای جنگ افروزانه آمریکا می دانند.

صقر خیربیک با اشاره به این مطلب که سوریه از 22 سال پیش تشکیل همایش بین المللی را برای ارایه تعریفی واحد از تروریسم خواستار شده است افزود: سوریه همچنان خواهان تشکیل این همایش است تا از سوء استفاده برخی کشورهای بزرگ از این واژه برای متهم کردن برخی کشورها و بهانه جوئی برای جنگ افروزی جلوگیری شود.

وی مسائلی مانند رفتار گزینشی برخی سازمانهای بین المللی، فقر، نادانی و احساس تحت ظلم قرار گرفتن ، توهین به فرهنگ و تعرض به مقدسات ملتها را مهمترین عوامل تروریسم یاد کرد و گفت : همه ادیان الهی بویژه دین مبین اسلام بر گسترش ارزشهای اخلاقی ، محبت ، همزیستی و جلوگیری از قتل و خونریزی تاکید دارند.

سرلشکر خیربیک با بیان این مطلب که پدیده شوم تروریسم در یک جا برنامه ریزی و تشکیل و در جای دیگر اجرا می شود تصریح کرد: بدون همکاری کامل دولتهای منطقه و جهان هیچ تلاشی برای مبارزه و ریشه کنی تروریسم نتیجه نخواهد داد و هیچ کشوری هم نمی تواند ادعا کند به تنهایی می تواند با تروریسم مبارزه کند.

هابیلیان : اخیرا در همایش اینترپل در تهران دبیرکل اینترپل با دبیرکل کانون هابیلیان دیدار کرد و از سرگذشت تلخ قربانیان ترور در ایران – که به دست منافقین ترور شده اند – شدیدا ابراز تاسف نمود .

لینک به خبر خبرگزاری فارس دراین مورد


  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید

0
https://www.habilian.ir/fa/index.php?option=com_komento&controller=captcha&captcha-id=9931845&tmpl=component
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید

مطالب پربازدید سایت

مطالب پربازدید بخش خبر

مهر 1359
شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه 4 شنبه 5 شنبه جمعه
9
تاریخ : 1359/07/09
14
تاریخ : 1359/07/14
16
تاریخ : 1359/07/16
21
تاریخ : 1359/07/21
23
تاریخ : 1359/07/23
25
تاریخ : 1359/07/25
دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان