عراق در تصمیم گیری های خود به استقلال کامل نرسیده است

Abdoljabarیک نماینده مجلس عراق با انتقاد از کندی روند اخراج گروهک تروریستی منافقین از این کشور گفت: باید اعتراف کنیم عراق هنوز به استقلال کامل نرسیده است.

به گزارش سرویس بین الملل پایگاه اطلاع رسانی هابیلیان (خانواده 17000 شهید ترور کشور)، رافع عبدالجبار نماینده مجلس عراق در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار هابیلیان، با انتقاد از کند بودن روند اخراج منافقین از کشورش گفت: تصمیمات بغداد در خصوص این موضوع تابع سازمان ملل است و این سازمان نیز تابع تصمیم گیری آمریکاست و باید اعتراف کنیم که عراق هنوز به استقلال کامل نرسیده است.

عضو فراکسیون پارلمانی جنبش صدر با اشاره به ادعای اخیر گروهک تروریستی منافقین درباره برنامه هسته ای صلح آمیز ایران گفت: انرژی هسته ای حق مسلم ایران است همانگونه که بسیاری از کشورها از این حق استفاده می کنند. به اعتقاد بنده حتی در موضوع تسلیحات نیز ایران کشور صاحب حقی است اما متأسفانه سازمان ملل متحد با چشم پوشی از رژیم اسرائیل، نگاه دوگانه ای به مسائل منطقه دارد.

عبدالجبار با اشاره به اینکه فعالیت منافقین در عراق می تواند بر روابط تهران – بغداد تأثیر سوء بگذارد، تبعیت عراق از تصمیمات سازمان ملل و به تبع آن ایالات متحده آمریکا را عامل اصلی ناتوانی کشورش در اخراج گروهک منافقین دانست.

این عضو جنبش صدر ضمن تأکید بر ضرورت افزایش تحرکات دیپلماتیک عراق در این زمینه گفت: بغداد باید در موضوع گروهک منافقین به دنبال ایجاد یک لابی باشد و نباید فراموش کرد که بیشتر کشورهای اروپایی تمایلی به پذیرش این گروه در خاک خود ندارند.

عبدالجبار با نفی تأثیر اختلافات داخلی جریان های سیاسی شیعه بر روند اخراج منافقین گفت: این اختلافات هیچ تأثیری در این موضوع نداشته است و اعضای ائتلاف ملی عراق بر ضرورت اخراج منافقین اتفاق نظر دارند.

 


  • هیچ نظری یافت نشد

  نظر خود را اضافه کنید

  0
  https://www.habilian.ir/fa/index.php?option=com_komento&controller=captcha&captcha-id=9252555&tmpl=component
  نظر شما به دست مدیر خواهد رسید

  مطالب پربازدید سایت

  دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان