شورای امنیت به طور صریح و قوی حادثه تروریستی شیراز را محکوم کند

Iravani5151831

سفیر و نماینده دائم کشورمان نزد سازمان ملل متحد گفت: انتظار می‌رود که شورای امنیت سازمان ملل این جنایت وحشتناک (حادثه تروریستی شیراز) را به طور صریح و قوی محکوم نماید.

به گزارش هابیلیان به نقل از مهر، امیر سعید ایروانی سفیر و نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران نزد سازمان ملل متحد در نیویورک در ابتدای سخنرانی خود در نشست شورای امنیت این سازمان تحت عنوان حفظ صلح و امنیت بین المللی، تاکید کرد: قبل از اینکه سخنان خود را شروع کنم مایلم غم و اندوه خود را نسبت به اینکه مردم کشورم هدف حملات تروریستی قرار گرفتند ابراز نمایم. در شرایطی که بر اساس گزارش‌های اولیه، افراد مسلحی به مکان مقدس مذهبی (حرم) شاه چراغ در شیراز حمله کردند و تاکنون ۱۵ غیر نظامی شهید و ۲۱ نفر زخمی شده اند.

سفیر و نماینده دائم کشورمان افزود: این یک حمله وحشتناک تروریستی علیه شهروندان از جمله کودکان و زنان است. ایران یک بار دیگر تروریسم را در همه اشکال آن به عنوان یک تهدید واقعی و بزرگ علیه صلح و امنیت بین المللی می‌داند و انتظار می‌رود که شورای امنیت سازمان ملل این جنایت وحشتناک را به طور صریح و قوی محکوم نماید.

ساعتی پس از سخنان سفیر و نماینده دائم کشورمان، آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل طی بیانیه‌ای حمله تروریستی در حرم مقدس شاه چراغ در شیراز را که داعش مسئولیت آن را برعهده گرفته است، محکوم نمود.

دبیرکل سازمان ملل در این بیانیه تاکید کرد، این اقدامات که اماکن مذهبی را هدف قرار می‌دهد به طور ویژه فجیع و وحشتناک است. دبیرکل سازمان ملل بر لزوم محاکمه و مجازات عاملین این جنایت علیه غیرنظامیان که در حال انجام فرایض مذهبی بودند تاکید کرد.

دبیرکل سازمان ملل همچنین مراتب تسلیت عمیق خود را به خانواده‌های جان باختگان (شهدا)،مردم و دولت جمهوری اسلامی ایران ابراز نمود و برای مصدومین زخمیان این حادثه بهبودی عاجل آرزو نمود.

گفتنی است که تقریباً لحظاتی پس از اعلام خبر حادثه تروریستی شیراز، استفان دوجاریک سخنگوی دبیرکل سازمان ملل این حادثه را محکوم کرد.


فروردین 1403
شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه 4 شنبه 5 شنبه جمعه
1
2
3
4
5
8
9
10
11
12
16
17
18
19
20
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان