شهید کامیاب مانند امام(ره) سعی در شناساندن چهره منافقین به مردم داشت

Ghalibaf648

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه شهیدان بهشتی، هاشمی‌نژاد، کامیاب و موسوی قوچانی برای شکل‌گیری نظامی مبتنی بر نظریه ولایت فقیه تلاش‌های بسیاری کردند. امروز هم مقام معظم رهبری مانند یک خورشید در پیش بردن این نظام حکمرانی مبتنی بر ولایت فقیه می‌درخشد تا آن را به عنوان یک الگوی موفق جهانی به سر منزل مقصود برساند.

به گزارش هابیلیان، محمدباقر قالیباف ۶مرداد ماه، در مراسم بزرگداشت شهید ترور حجت‌الاسلام سیدرضا کامیاب که در تالار شهر مشهد برگزار شد، اظهار کرد: مجلس شورای اسلامی در راستای تسهیل شرایط برای فعالیت در این فضا و برای توسعه اقتصاد دانش‌بنیان و دیجیتال قانون تصویب کرده است. البته ضرورت دارد که بدانیم در صورت بی‌قانونی در این فضا منافقین به اقتصاد و زندگی مردم ضربه خواهند زد. شهید فخری‌زاده از طریق همین فضای مجازی و سیستم‌های ارتباطی به شهادت رسید.  

وی با بیان اینکه از دید من حداقل ۲ شهید مظلوم مشهدی هستند که قبل و بعد از انقلاب نقشی بسیار تاثیرگذار داشتند، گفت: متاسفانه بعدها این ۲ شهید فراموش شدند. یکی از این ۲ عزیز شهید موسوی قوچانی است و دیگری شهید کامیاب.

وی افزود: شهید موسوی قوچانی در جبهه به شهادت رسید و شهید کامیاب به دست کینه‌توزان و کسانی که با مکتب امام و عزت ایران در تقابل بودند، شهید شد. شهید کامیاب قبل از انقلاب طلبه‌ای جوان، انقلابی و فعال بود. این شهید بزرگوار اهل نهادسازی بود؛ یعنی تشکیلات را ایجاد و از آن طریق با جوانان ارتباط برقرار می‌کرد و بستر تمام حرکت‌های بعدی را فراهم‌ می‌آورد.

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه من و شهید سلیمانی هر ۲ تحت تاثیر تربیت شهید کامیاب بودیم، عنوان کرد: امروز وقتی به حرکت‌های شهید کامیاب نگاه می‌کنم، می‌بینم او دقیقا مانند امام(ره) و شهید بهشتی سعی در شناساندن چهره منافقین به مردم داشت.

قالیباف اضافه کرد: شهیدان بهشتی، هاشمی‌نژاد، کامیاب و موسوی قوچانی برای شکل‌گیری نظامی مبتنی بر نظریه ولایت فقیه تلاش‌های بسیاری کردند. امروز هم مقام معظم رهبری مانند یک خورشید در پیش بردن این نظام حکمرانی مبتنی بر ولایت فقیه می‌درخشد تا آن را به عنوان یک الگوی موفق جهانی به سر منزل مقصود برساند.

وی با بیان اینکه دشمنان انقلاب بهتر از ما شخصیت‌های اصلی انقلاب را می‌شناختند، گفت: از تیر سال ۶۰ تا شهریور ماه همان سال بیش از ۱۰۰ شخصیت برجسته انقلاب در کنار چند هزار تن از مردم به دست منافقین به شهادت رسیدند. البته این جنایات باعث شد ملت ما محکم‌تر شوند. این جمله حضرت امام(ره) ‌ در شهادت شهید مطهری عجیب است که فرمود «بریزید خون‌ها را، زندگی ما دوام‌ پیدا می‌کند. بکشید ما را، ملت ما بیدارتر می‌شود. ما از مرگ نمی‌ترسیم و شما هم از مرگ‌ ما صرفه ندارید». 

رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: با مطالعه این جملات احساس می‌کنم امام(ره) تمام آینده و رسوایی منافقین را می‌دید. سال ۶۰ مشکلات مربوط به جنگ و جنایات منافقین در کشور جریان داشت که هر کدام از این‌ مسائل می‌توانست به تنهایی باعث سقوط نظام اسلامی شود اما نباید از یاد برد که انقلاب و دفاع ۲ واژه تاریخی ماندگارند. از همین رو انقلاب و دفاع همچنان ادامه دارد. آن روز جنگ با منافقین و صدام برای حفظ نظام واجب بود و رژیم صهیونیستی و آمریکا برای از بین بردن نظام کمر بسته بودند و تصور می‌کردند نظام‌ ما نهایتا چند هفته دوام می‌آورد. حساب و کتاب مادی هم همین موضوع را تایید می‌کرد اما امروز به برکت خون شهدا و اخلاص و مجاهدت مردم می‌بینیم که انقلاب و نظام ما محکم‌تر از هر زمان دیگری در ۴۰ سال دوم خود گام بر می‌دارد و به پیش می‌رود.

قالیباف با گرامیداشت سالروز عملیات مرصاد اظهار کرد: دشمنان ما عظمت این انقلاب را بهتر از خود ما درک کردند و دیدند این انقلاب چه خطر بزرگی برای آن‌هاست چراکه انقلاب اسلامی از اساس انقلابی فرهنگی و مبتنی بر مکتب قرآن و اهل بیت(ع) بود و بر مبنای گفت‌وگو و منطق شکل گرفت. این انقلاب دنبال نجات بشریت از دست مکاتب انسان‌ساخت است. انقلاب زمانی که تمام استکبار تلاش بر دین‌زدایی داشت، به میدان آمد.

وی افزود: دشمن بنا داشت در کمترین زمان ممکن با اقدامات نظامی در خارج و داخل کار انقلاب و نظام را تمام کنند اما نتوانست. ملت ما بیش از ۴۰ سال ایستاده است. امروز دشمنان وجود این نظام اسلامی را پذیرفته‌اند اما دست از دشمنی برنداشته‌اند. امروز ما با همان دشمنان درگیر ۲ جنگ شناختی و اقتصادی هستیم. در این میان جنگ شناختی در اولویت است. امروز دشمنان ما در تلاشند در مبارزه با انقلاب بین امام و امت فاصله ایجاد کنند و کارآمدی دین در اداره جامعه را زیر سوال برند. کسانی که از انقلاب پشیمانند و نتوانستند در این مسیر استقامت کنند، امروز بدتر از دشمنان ما در رابطه با انقلاب و نظام سخن می‌گویند.

رئیس مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: امروز دشمن دنبال این است که مشروطیت این نظام را در افکار عمومی از بین ببرد. در شرایط کنونی انقلابی کسی است که بتواند در عرصه جنگ اقتصادی و جنگ شناختی به درستی با انقلاب اقتصادی و با دفاع از جنگ روایت‌ها و باورهای انقلاب و همچنین تکیه بر باورهای الهی و مردم عمل کند.

رئیس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: باید توجه کرد امروز و در جنگ شناختی و اقتصادی کنونی همان انقلاب و دفاع به شکل دیگر در جریان گام دوم انقلاب جریان دارد. منافقین هنوز هم هستند و فقط صحنه و ابزار مبارزه‌شان عوض شده است. آن روز دشمن می‌خواست بقای جمهوری اسلامی را در خطر بیاندازد و امروز می‌خواهد به مقبولیت و مشروعیت نظام آسیب بزند. آن روز می‌خواست با جنگ کار را تمام کند و امروز با تحریم اقتصادی به دنبال رسیدن به اهداف شوم خود است. پس بایستیم و بدانیم خدای آن روز، خدای امروز ما هم هست و این مردم هم همان مردمند و مبانی انقلاب هم هنوز پابرجاست. فقط ما مسئولان باید بدانیم سنت‌های الهی هنوز هم هست و لازم است به مردم اعتماد و طوری عمل کنیم که مدیون شهدا و امام شهدا نباشیم و آسایش و عزت مردم را فراهم کنیم.
منبع: ایسنا

جدیدترین مطالب

یادداشتی از بنیاد هابیلیان

پنج نکته درباره آزادی حمید نوری

پس از 1680 روز اسارت

حمید نوری آزاد شد

سیدمحمدجواد هاشمی‌نژاد، دبیرکل بنیاد هابیلیان

انقلاب اسلامی متکی به افراد نیست

دیدار دبیرکل بنیاد هابیلیان با جانباز حملۀ تروریستی زاهدان

عملیات جیش الظلم یک کار فرامنطقه‌ای بود

جرم انگاری شکنجه در قوانین بین المللی

منافقین را باید دشمن همه ملت‌ها دانست

دیدار دبیرکل بنیاد هابیلیان با خانواده شهید حسین انتظاریان

شهیدی که خواب شهادتش را دیده بود

مطالب پربازدید بخش خبر

پیام خانواده شهدای ترور در پی شهادت حجت‌الاسلام رئیسی و همراهان

رئیس‌جمهور شهید، پشتیبان همیشگی خانواده شهدا بود

سیزدهمین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات سرکردگان گروهک تروریستی منافقین

صدور اوراق شناسایی برای متهمان پرونده منافقین خلاف قوانین پلیس بین‌الملل است

دبیرکل بنیاد هابیلیان در گفت‌وگو با خبرگزاری میزان

برگزاری دادگاه منافقین یک مطالبه ملی است

سیدمحمدجواد هاشمی‌نژاد، دبیرکل بنیاد هابیلیان

انقلاب اسلامی متکی به افراد نیست

پس از 1680 روز اسارت

حمید نوری آزاد شد

فروردین 1403
شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه 4 شنبه 5 شنبه جمعه
1
2
3
4
5
8
9
10
11
12
16
17
18
19
20
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان