شهید هاشمی نژاد ادامه دهنده راه امام خمینی (ره) در مشهد بود

851615 858

امام جمعه موقت مشهد گفت: به جرات می‌گویم اگر در مشهد کسی می‌خواست راه امام و منش امام را ادامه دهد باید به شهید هاشمی نژاد مراجعه می‌کرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی هابیلیان به نقل از  شهرآرانیوز، صبح امروز حجت‌الاسلام باقر فرزانه در مراسم بزرگداشت جوانمرد فاضل شهید سیدعبدالکریم هاشمی نژاد اظهار کرد: مبارزه و قیام اسلامی سخت است، اما سخت‌ترین مبارزه و قیام اسلامی، مبارزه‌ای است که غریبانه باشد. نهضت نبی اکرم اسلام، غریبانه بود، قیام امام حسین (ع) نیز غریبانه‌ترین نهضت در تاریخ اسلام است.

حجت الاسلام فرزانه ادامه داد: نهضت امام خمینی (ره) از مقطع ۱۵خرداد تا حدود سال ۵۳ در ایران، حوزه‌های علمیه، دانشگاه‌ها و تیم‌های روشنفکری غریب بود و هرچه جلوتر می‌رفت انسان چیزی جز امید به خدا در این مسیر نمی‌دید چرا که یاران زیادی نداشت.

دبیر شورای عالی حوزه‌های علمیه خراسان به خاطرات انقلابی خود در زندان و شکنجه‌های ساواک و به مقاومت شخصیت‌های مبارز مشهدی همچون آیت الله خامنه‌ای، مرحوم آیت الله طبسی و آیت الله هاشمی نژاد اشاره کرد و افزود: گاهی فردی را در زندان می‌دیدیم که از شدت شکنجه، تمام بدنش زخمی و خون آلود بود و او را کفن پوش کرده بودند.

انقلابی کسی است که از شکنجه‌های دشمن و مراحل سخت مبارزه به سلامت گذشت و تسلیم نشد. وی تاکید کرد: انقلابی کسی است که فرهنگ و نگاه اسلامی امام خمینی (ره) را دیده و پذیرفته و این فرهنگ را راه زندگی خود قرار داده و بر اساس این اندیشه زندگی می‌کند. این اندیشه سختی‌های فراوانی داشت و دارد.

فرزانه مفهوم فرهنگ امام خمینی (ره) را در ۱۰عنوان بیان کرد و گفت: نخست پافشاری فراوان در اصول شرعی و دینی، دوم استکبارستیزی، سوم حفظ اعتقاد نه شرقی نه غربی، چهارم خودکفایی، پنجم ایجاد وحدت در ملت‌های مسلمان، ششم دفاع از مظلوم، هفتم عزت بخشی به مسلمان و اسلام در دنیا، هشتم حمایت همه جانبه و همبستگی با محرومان و مستضعفان، نهم آزادی قدس شریف و محو صهیونیسم و دهم اعتقاد به اصل ولایت مطلقه فقیه، مبانی نگاه امام است که این موارد بر اساس بیانات ایشان است.

حجت الاسلام فرزانه در ادامه به ویژگی‌های شهید هاشمی نژاد که از دوستان و همرزمانش بود اشاره کرد و گفت: شهید هاشمی نژاد نیز در مشهد همزمان با دوستان و گروه طلبه‌های فعال مشهد در چند محور در حال مبارزه بودند، ابتدا مبارزه با رژیم شاهنشاهی و استکبارستیزی، دوم شکل دادن به جمهوری اسلامی با تشکیل یک مجموعه انسان ساز، سوم مبارزه با نهضت‌های لیبرالیسم، چهارم مبارزه با صهیونیسم و پنجم مبارزه با تحجر و دگم اندیشی عوام.

 /


فروردین 1403
شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه 4 شنبه 5 شنبه جمعه
1
2
3
4
5
8
9
10
11
12
16
17
18
19
20
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان