شهید علی اکبر بختیاری چگونه ترور شد؟

 313562 316 Copy

گروهک تروریستی منافقین در مرداد ماه سال ۱۳۶۰ شهید علی اکبر بختیاری را بر اساس مشخصات ظاهری، با شلیک چند گلوله از فاصله ده‌متری در یک ایستگاه اتوبوس به‌شهادت رساندند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی هابیلیان، شهید علی اکبر بختیاری در خانواده‌ای متوسط در یکی از محلات جنوب شهر تهران متولد شد. وی از کودکی خود را موظف به انجام فرایض مذهبی کرد و با علاقه و شور فراوان ضمن حضور در مساجد و مجالس مذهب به تعلیم احکام اسلامی پرداخت.

 

این شهید با شروع حرکت پرشکوه امت مسلمان همگام با سایر اقشار مردم در راهپیمایی‌ها و تظاهرات میلیونی علیه رژیم پهلوی شرکت کرد و پس از پیروزی انقلاب اسلامی حدود ۴ ماه در مسجد اولیاء و در سنگر‌های محافظت از حریم مقدس اسلام و مسلمین به پاسداری از دستاورد‌های انقلاب اسلامی پرداخت.

 

وی با شروع جنگ تحمیلی دشمن متجاوز بعثی مشتاقانه به جبهه‌های نبرد شتافت و پس از مدتی به تهران بازگشت و همچنان در راستای اهداف اسلامی در جهت پیشبرد انقلاب تلاش کرد، ولی مجدداً به جبهه رفت و این بار وی داوطلبانه عازم جبهه سومار در غرب کشور شد.

 

شهید بختیاری در بازگشت از جبهه سومار بود که به عضویت کمیته انقلاب اسلامی در آمد تا بتواند در چارچوب وظایف و مسئولیت‌های یک نگهبان صدیق و امین اسلام خدمات شایسته‌تری را به نفع توده‌های مردم محروم و مستضعف جامعه و در جهت تحکیم و گسترش انقلاب اسلامی انجام بدهد.

 

روز شهادت

شهید بختیاری در حالی که در حاشیه خیابان منتظر اتوبوس ایستاده بود مورد سوء قصد منافقین کوردل قرار گرفت. در آن روز برادر بختیاری می‌خواست از محل کار خود به یکی دیگر از مناطق کمیته برود و به همین منظور در ایستگاه اتوبوس ایستاده بود، ولی از آنجا که شلوار سبز پاسداری و کفش کتانی بر پا و پیراهن ساده‌ای بر تن داشت، مورد شناسایی دو تن از منافقین تروریست که از محل می‌گذشتند، قرار گرفت.

 

مزدوران که به سلاح‌های کمری مسلح بودند پس از ملاحظه وی صرفاً بر اساس مشخصات ظاهری از فاصله ده‌متری چند گلوله به سمتش شلیک کرده و با عجله از منطقه گریختند که در اثر این اقدام کوردلانه و ناجوانمردانه یکی از گلوله‌ها به قلب وی اصابت کرد.

 

در گزارش پزشکی قانونی آمده است که در معاینه سوراخی با حلقه سائیدگی و حاشیه سوخته در ناحیه بالا و سمت چپ سینه به قطر تقریبی ۸ میلی متر که مسیر ورود گلوله است که با میله فلزی بررسی شد، گلوله به داخل قلب نفوذ یافته است و از ناحیه پشت کتف راست حدود دنده سوم خارج شده است.

 

عاملین ترور

طبق گزارش درون تشکیلاتی در مورد ترور شهید بختیاری در ساعت ۲ بعدازظهر ششم مرداد ۱۳۶۰ در خیابان دامپزشکی تهران به‌وسیله ۲ نفر به نام‌های حسن قدس و مجید حشمتی خواه با یک کلت کالیبر ۴۵ و ۵ فشنگ انجام شده است.

 

منافقین در تشریح این عملیات اعلام کردند که عملیات به مدت ۴ ساعت (۱ تا ۵ بعدازظهر) وقت برد تا یک پاسدار ترور شود، در این مدت هم شناسایی و هم عملیات گنجانده شده بود که ساعت ۲ بعدازظهر یک نفر کمیته‌ای با لباس چینی، شلوار سبز کمیته در ایستگاه اتوبوس تنها ایستاده بود و با ۳ بار گشت نزدیک او شده (در فاصله ۱۰ متری) و سه گلوله به طرف آن شلیک کرده که یک تیر به آن نخورد و یک موتور سه ترکه نیز در آن محل بود، ولی نزدیک نشد.

/


مطالب پربازدید سایت

حمله تروریستی به سه نقطه شهرستان چابهار و راسک

تعداد شهدای حمله تروریستی به راسک و چابهاربه 16 نفر رسید

بنیاد هابیلیان (خانواده شهدای ترور کشور)

باز هم تروریسم و باز هم کاپشن صورتی

جدیدترین مطالب

بنیاد هابیلیان (خانواده شهدای ترور کشور)

باز هم تروریسم و باز هم کاپشن صورتی

حمله تروریستی به سه نقطه شهرستان چابهار و راسک

تعداد شهدای حمله تروریستی به راسک و چابهاربه 16 نفر رسید

سعید کریمی از مجروحان حمله تروریستی راسک و چابهار عیادت کرد

وضعیت مجروحان حمله تروریستی چابهار و راسک

محمود عباس‌زاده مشکینی عضو کمیسیون امنیت ملی

ورود کمیسیون امنیت ملی به حمله تروریستی راسک و چابهار

معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور:

عناصر تروریستی راسک و چابهار ملیت غیر ایرانی دارند

فروردین 1403
شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه 4 شنبه 5 شنبه جمعه
1
2
3
4
5
8
9
10
11
12
16
17
18
19
20
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان